DOLAR 9,27200.1%
EURO 10,75320.04%
ALTIN 525,60-0,13
BITCOIN 569366-0,04%
Ankara
16°

PARÇALI BULUTLU

15:56

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Başkan Adayı Türkmen, hedeflerini açıkladı

Başkan Adayı Türkmen, hedeflerini açıkladı

ABONE OL
16 Nisan 2019 10:26
Başkan Adayı Türkmen, hedeflerini açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkmen, hedef ve projelerini açıkladı

Ankara Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası 23. Olağan seçimli genel kurul öncesi ASMM Derneği Başkanı Kadir Türkmen, adaylığını açıklamasının ardından hedefleri ve projelerini de açıkladı.

Ankara Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası 23. Olağan seçimli genel kurulu 12 Mayıs tarihinde yapılacak. ASMM Derneği Başkanı Kadir Türkmen, Başkanlığa adaylığını açıklamıştı. Aynı gruptan Polatlı’nın yakından tanıdığı isim SMMM Mehmet Güner de ASMM Derneği Grubundan Disiplin 1.sıra adayı olduğunu açıklamış, Polatlılı meslektaşlarından destek istemişti. Güner, destek talebini yineleyerek Aday Türkmen’in hedeflerini Polatlılı meslektaşları ile paylaştı.

Kadir Türkmen, Başkanlığına neden aday oldu?

“Odamızı hangi gruptan hangi siyasi düşünceden olura olsun üyelerin oyları ile seçilen yönetim kurulu üyeler ile  birlikte yönetmek için, Başta yönetim Kurulu olmak üzere oda organlarında kini, nefreti, kavgayı, dalaşmayı, bağırıp çağrışmayı bitirmek için, Mesleğin ve meslektaşın sorunları karşısında hangi gruptan hangi siyasi düşünceden olursa olsun bütün meslektaşlarımızla birlikte hakkımızı aramak için, Başka arabuluculuk olmak üzere, bağımsız denetim dışında kalan şirketlerin denetimi olmak üzere hakkımız olan alanlarda yetki sahibi olabilmek için, Dijitalleşme,  dördüncü sanayi devrimi, yapay zeka devrinde mesleğimizin dijitalleşme ve e-dönüşüm sürecine hazır etmek için, Meslek mücadelesi diyerek koltuklarına yapışmış oda yöneticilerinden kurtulmak için, Mesleğimizle ilgisi olmayan hergün bir yenisi ortaya çıkan angaryalara dur demek için, Gün geçtikçe daha kötüye giden haksız rekabet ve tahsilat sorunlarımızı çözmek için, Mesleğimizi gelecek kaygısı duymadan insanca bir gelir elde ederek mutlu ve huzurlu bir şekilde icra edebilmek için.”

Kadir Türkmen’in hedefleri ve projeleri neler?

-Meslektaş sayısındaki artışa rağmen mükellef sayısının artmamasına da dikkat çekerek mesleğe girişte alan ve kredi sınırlamasının getirilmesi ile ilgili çalışmaları başlatmak

-Stajyerlerin SGK primlerininİŞKUR tarafından yatırılması ile ilgili çalışmaların başlatmak.

-Meslek mensuplarına beyin amortismanı yoluyla götürü gider yazma hakkının verilmesini sağlamak.

-Mesleğe yeni başlayan ve ağır hastalık geçiren meslektaşların aidatlarının indirimli ödenmesini sağlanmak.

-Meslek mensuplarımızı kategorilerine göre sınıflandırıp (genç, kadın, bağımlı, kamuda çalışan, emekli v.b) ilgili meclislerinin kurularak, ayda en az bir defa toplantı yapılmasını sağlamak.

-Meslektaşlar hakkında yapılan suç duyurularının Hazine ve Maliye Bakanlığı onayı ile işleme konulmasının sağlanmak.

-Poşet beyanının kaynağında yapılmasının sağlanması için çalışma başlatmak.

-Damga vergisinin bir bölümünün odaya aktarılması ile ilgili hukuki süreci başlatmak.

-108.000 Meslek mensubuna, 4800 Y.M.M’nin ciddi kuvvetler ayrılığı olduğu ve odaların ayrılması ile ilgili hukuki işlemlerin başlatmak.

-6325 Sayılı Yasa ile arabuluculuk hakkının verilmediği SMMM’lere, bu hakkın verilmesi için hukuki işlemleri başlatmak.

-SMMM’lerin yanında stajyer ve ön eleman olarak çalışan meslektaşlarımıza değer katmak ve kayıt altına almak için “yardımcı kart” verilmesini sağlamak.

-Meslek mensubunun faydalanması için ticari işletmelerle anlaşma yaparak üyelerine ”smmm indirim kartı” uygulamasını başlatmak.

-Meslek mensuplarımızın stresli iş hayatını bir hafifletmek için lokal işletmesi açmak.

-Meslek mensubunun zorunlu olmadan “smmm sandığını” kurmak.

-Resmi kurum harici özel sektörde bağımlı çalışan oda üyelerinin aidatlarında %50 indirim yapılmasının sağlamak.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.