DOLAR 9,29360.34%
EURO 10,76710.06%
ALTIN 526,21-0,02
BITCOIN 566807-0,32%
Ankara
13°

PARÇALI BULUTLU

15:56

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Avcı: “Türk Ulusu, Polisine her zaman güvenmiş ve destek vermiştir”

Avcı: “Türk Ulusu, Polisine her zaman güvenmiş ve destek vermiştir”

ABONE OL
10 Nisan 2019 11:19
Avcı: “Türk Ulusu, Polisine her zaman güvenmiş ve destek vermiştir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avcı: “Polisimize görevlerinde üstün başarılar diliyorum”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174’üncü yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 10 Nisan Polis Günü ve Polis haftasını kutladı. Mesajında Türk Polis teşkilatının, çağdaş, demokratik, lâik Türkiye Cumhuriyeti’nin köklü ve temel kurumlarından olduğunu belirten Avcı, ülkemizin demokratikleşme sürecine hız vermekte olduğunu da sözlerine ekledi.

“Polis örgütümüz, görev ve sorumluluklarını kendisine yaraşır biçimde yerine getirmektedir”

Avcı, mesajında şunları söyledi: “Türk Polis örgütü, çağdaş, demokratik, lâik Türkiye Cumhuriyeti’nin köklü ve temel kurumlarından biridir. Demokrasinin gerçekleştirilmesinde, devlet otoritesinin yasal gücü olan ve toplumda dirlik ve düzenliğin korunması için uğraş veren polis örgütümüze önemli görevler düşmektedir. Atatürk ilke ve devrimlerine, insan haklarına, hukukun üstünlüğüne, çağdaş demokratik değerlere, gücünü aldığı yasalara bağlılık, saygı ve tarafsızlık polis örgütümüzün temel kurallarıdır. Polis örgütümüz, her zaman bu bilinç ve anlayışla hareket ederek, görev ve sorumluluklarını kendisine yaraşır biçimde yerine getirmektedir. Çağdaş toplumlarda temel hak ve özgürlüklerin sağlanması ve korunmasına verilen önem, Türk Polisi’ne dünyadaki yenilikleri izleyerek çağın gelişmesini yakalamak görevi yüklemektedir. Türk Polisi, bireylerin hak ve özgürlüklerini koruma düşüncesini, çağdaş görev anlayışı ile birleştirmeli, insan haklarına saygıyı öncelikle gözetecek bir anlayışa sahip olmalıdır.”

“Attığı adımlar, ülkemizin demokratikleşme sürecine hız vermektedir”

“Yurttaşların hak ve özgürlüklerini kullanabilmeleri her şeyden önce toplumda dirlik düzenliğin sağlanmasıyla olanaklıdır. Polis örgütümüz de dirlik ve düzenin sağlanması için çaba göstermektedir. Polis örgütümüzün bu yönde attığı adımlar, ülkemizin demokratikleşme sürecine hız vermektedir. Türk Ulusu polisine her zaman güvenmiş ve görevini yerine getirmesinde ona her türlü desteği vermiştir. Görevlerini yerine getirirken, toplumun huzuru için gerektiğinde çekinmeden canlarını veren kahraman polislerimiz her zaman saygı ve şükranla anımsanacaktır. Polis örgütümüzün, halkımızın kendisine olan güven ve desteğini, çağdaş görev anlayışıyla daha da pekiştirerek sürdüreceğine inanıyorum. Büyük Atatürk’ün belirttiği gibi, Türk Polisi Cumhuriyet’in ve yasaların kalkanı olacak, çağdaş bir görev anlayışıyla sorumluluklarını yerine getirecektir. Polis Haftası’nı kutluyor, polisimize görevlerinde üstün başarılar diliyorum.”

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.