DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
ALTIN 525,89-0,78
BITCOIN 563723-0,48%
Ankara
14°

HAFİF YAĞMUR

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

MEB’den “Mesleğim, Hayatım” portalı

MEB’den “Mesleğim, Hayatım” portalı

ABONE OL
29 Mart 2019 10:39
MEB’den “Mesleğim, Hayatım” portalı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İş dünyasının ihtiyaç duyduğu alanlarda nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sağlamak ve eğitim-istihdam-üretim bağlantısının sağlıklı bir zeminde yürütülmesini sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığınca “Mesleğim, Hayatım” portalı hayata geçirildi.

Ülkemizin nitelikli iş gücü ihtiyacı çerçevesinde öğrencilerin ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerinin ortaya çıkarılması, başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri için meslekler hakkında bilgilendirilmeleri, eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi ülkemizde insan kaynağının  yetiştirilmesi açısından büyük önem arz etmekte. İş dünyasının ihtiyaç duyduğu alanlarda nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sağlamak ve eğitim-istihdam-üretim bağlantısının sağlıklı bir zeminde yürütülmesini sağlamak amacıyla yapılan çalışmaları bir araya getirmek için Milli Eğitim Bakanlığınca “Mesleğim, Hayatım” portalı oluşturuldu.

Portalda “mesleki eğitim haritası”na da ulaşılabiliyor

“Mesleğim Hayatım” portalında; mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının tanıtım ve yönlendirme faaliyetleri, “e-devlet” entegrasyonu ile ustalık-kalfalık belgelerine erişim, mesleki ve teknik Anadolu lisesi mezunu öğrencilerine yönelik güncel iş ilânları, staj eğitimi ile ilgili bilgiler, mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencilerine yönelik yurt dışı eğitim olanakları, yurt/burs imkânları, öğrencilerin projeleri ve başarı hikayeleri ile öğretmenlerin mesleki ve teknik eğitim kurs verilerine erişimi gibi birçok alanda hizmet sunululuyor. Ayrıca portalda; Türkiye´deki bütün Ar-Ge ve Teknoloji Geliştirme Merkezlerine, dijital dönüşüm ile mesleki ve teknik eğitimin yeniden yapılandırılması çalışmalarında kullanmak üzere oluşturulan “mesleki eğitim haritası”na da ulaşılabiliyor. https://meslegimhayatim.meb.gov.tr/

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.