DOLAR 9,5371-0.52%
EURO 11,0689-0.72%
ALTIN 548,91-1,43
BITCOIN 593053-3,25%
Ankara

AÇIK

05:56

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yıldızkaya, “Marka Şehir” Hedefine Emin Adımlarla Yürüyor

Yıldızkaya, “Marka Şehir” Hedefine Emin Adımlarla Yürüyor

ABONE OL
27 Mart 2019 11:51
Yıldızkaya, “Marka Şehir” Hedefine Emin Adımlarla Yürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Marka Şehir Projeleri ile ‘Polatlı Ehline Emanet’

Polatlı Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Mürsel Yıldızkaya 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri dolayısıyla uzun süredir Polatlı’nın dört bir yanında sürdürdüğü ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor.

Polatlı’nın tüm merkez mahallelerinde; site, apartman ve ev toplantılarında Gönül Sohbetleri adıyla gerçekleştirdiği ziyaretlerde vatandaşlarla buluşan Başkan Yıldızkaya; günün erken saatlerinde cadde sokak demeden şehri adım adım dolaşarak esnaflara hayırlı ve bereketli işler dileklerinde bulunuyor. 2019 – 2024 yılları için hazırladığı 10 Adımda Marka Şehir vizyonunu gittiği her yerde vatandaşlar ile paylaşan Başkan Yıldızkaya; prestijli projelerini ve gerçekleştireceği yöntemleri hemşehrilerine ayrıntılarıyla anlatıyor.

Başkan Yıldızkaya Marka Şehir Hedefine Emin Adımlarla Yürüyor

Seçim sürecinin başından bu yana Polatlı’ya bağlı 80 kırsal mahalleyi tek tek ziyaret ederek hemşehrileriyle kucaklaşan ve mahallelerin sorunlarını yerinde tespit eden Başkan Yıldızkaya; 28 Mart Perşembe günü saat 19.30’da Kargalı Mahallesi’ne, 29 Mart Cuma günü saat 19.30’da Kuşçu Mahallesi’ne gerçekleştireceği ziyaretler ile toplam 82 kırsal mahallenin hepsinde vatandaşlarla buluşmuş olacak. Dolu dizgin süren ziyaretlerinde vatandaşlar ve esnaflar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan, gittiği bir çok mahallede havai fişekler ve meşaleler eşliğinde karşılanarak hemşehrileriyle kucaklaşan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; Marka Şehir Polatlı hedefine emin adımlarla ilerliyor.

Polatlı Sözünü Tutan Başkana Yürekten İnanıyor

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından 2019 – 2024 yılları arasında Polatlı’yı Marka Şehir yapmak, aynı zamanda belediyecilik hizmetlerini bir üst seviyeye çıkarmak için hazırlanan ve Başkan Yıldızkaya’nın belediyecilik vizyonunun kanıtı niteliğinde olan ’10 Adımda  Marka Şehir Polatlı’ projeleri açıklandığı günden bu yana vatandaşlardan büyük takdir görüyor. Polatlılı vatandaşlar ‘Sözünü Tutan Başkan’ olarak anılan Başkan Yıldızkaya’nın 10 Adımda Marka Şehir Polatlı projelerini de bir bir yerine getireceğine gönülden inanıyor.

Prestijli Projelerle Polatlı Çağ Atlayacak

Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı Polatlı’yı belediyecilik hizmetleri konusunda çağ atlatacak olan ve her birinin içeriğinde bir çok farklı proje bulunan prestijli çalışmalardan bazıları şu başlıklardan meydana geliyor;

Trafik Sorununa Çözüm ‘Yeni Kent Meydanı’

Öncelikli olarak hazırlanan Ulaşım Master Planı ile trafiğe kapalı güzergâhlar oluşturulacak. Atatürk Caddesi’nde yapımı hızla devam eden Çok Katlı Asansörlü Otopark İlkbahar’da hizmete açılacak; Öğretmen evi karşısında Selçuk Caddesi’nde ikinci bir otoparkın inşaatına başlanacak. Şentepe, Gülveren, Esentepe, Yenimahalle ve İstiklal Mahallelerinin yer aldığı şehrin güney cephesi için hazırlanan Kent Planı ile Belediye Hizmet Binası, Aile Yaşam Merkezi ve Sosyal Donatı Alanları inşa edilecek. İkinci bir Şehir Merkezi oluşturularak trafik yoğunluğu rahatlatılacak. Bu bölgede bulunan Şehir Stadyumu’nun şehrin dışında uygun bir bölgeye taşınmasıyla açılacak olan yeni alana prestijli bir Kent Meydanı inşa edilecek.

Tarım Şehri Polatlı Tarım Üniversitesi’ne Kavuşuyor

Şehrin kuzeyinde şehitlik kaşında imar planını tamamlanan 2000 dönümlük alanda; Polatlı tarımına çağ atlatacak, çiftçilerin üretimde zirve yapmasını sağlayacak ve Polatlı’yı Türk tarımının merkezi haline getirecek bir Tarım Üniversitesi kurulacak. Bu marka üniversite bünyesinde bulunacak olan Ziraat Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, Tarımsal Mekanizasyon Araştırma Merkezi, Organik Tarım ve Ürün Çeşitliliği Merkezi,  Agroekoloji (Sürdürülebilir Tarım) ve Çiftçi Eğitim Merkezi ile Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı Polatlı’yı tarımın başkenti yapacak.

Yeşil Kordon İle Polatlı Bir Avrupa Kenti Görünümüne Kavuşuyor

Şehrin içerisinden geçen demir yolunu mevcut Hızlı Tren hattı paraleline taşıyarak burada boşalan alana; Polatlı’nın doğu ve batı yönünde yer alacak şekilde; içerisinde çok amaçlı yürüyüş yolları, bisiklet yolları, kitap kafeler, dinlenme, oyun ve spor alanlarını barındıran bir yeşil kordon oluşturulacak. Tarihi kafeleri, antika vagonlardan oluşan sokak kütüphaneleri, yerel esnafın satış yapacağı mini büfeleri ve estetik mimarisi ile şehrin dokusuna uygun olarak planlanan devasa alan çarşı merkezine nefes aldırarak Polatlı’nın göz bebeği haline gelecek. Böylece şehrin ortasında büyük bir alanı işgal eden demir yolu hattı gidecek, yerine nezih, ferah, aydınlık ve yeşil bir yaşam alanı gelecek.

Sosyal Yaşam Seferberliği Başlıyor ‘Polatlı Aile Yaşam Merkezine Kavuşuyor’

İkinci beş yıllık çalışma döneminde Polatlı’da eğitim, sanat ve sosyal yaşam alanlarında birçok ilke imza atılacak. Halen 650 öğrenciye ücretsiz eğitim desteği verilen Etüt Merkezlerinin sayısı arttırılacak.  Şentepe Mahallesi’nde bulunan Makine İkmal Müdürlüğü şehir dışına çıkarılarak boşalan alana içerisinde; Kapalı Yüzme Havuzu, Türk hamamı, şehir kütüphanesi, spor salonları, çocuk oyun alanları, toplantı salonu ve yapay buz pisti bulunan çok amaçlı ve prestijli bir Aile Yaşam Merkezi yapılacak. Şehrin bir çok noktasına Modern Semt Pazarları inşa edilecek. Devasa bir eğlence merkezi haline getirilecek olan kalıcı lunaparkla, Türkiye’nin dört bir yanına düzenlenecek kültür gezileriyle ve geleneksel kucaklaşmalara sahne olacak komşuluk günleriyle Polatlı eğitim, kültür – sanat ve sosyal yaşam konusunda bir çok ilki yaşayacak.

Asfaltsız Yol Kalmayacak

Başkan Yıldızkaya tarafından belediyeye ait yeni bir Asfalt Plant tesisi kurulacak. Asfaltsız yol kalmayacak. Polatlı kendi asfaltını kendisi üretecek, bütün yollar baştan sona yenilenecek. Başkent Ankara’nın kullandığı içme suyunun Polatlı’ya getirilmesi için çalışılacak. Muhtarlıklar Müdürlüğü belediye araç filosuna alınacak yeni iş makineleri ile daha aktif ve dinamik hale getirilerek; köylere ayrım gözetmeksizin hizmetin en kolay yoldan ulaştırılması sağlanacak. Köylere kuzey ve güney hattında kurulacak iki ayrı birimle daha hızlı hizmet götürülecek. İhtiyaç duyulan köylere yeni mahalle konakları yapılacak.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.