DOLAR 9,64401.49%
EURO 11,23321.32%
ALTIN 553,681,57
BITCOIN 6081860,49%
Ankara
14°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Polatlı’da en fazla istihdam sağlayan şirketler ödüllendirildi

Polatlı’da en fazla istihdam sağlayan şirketler ödüllendirildi

ABONE OL
26 Mart 2019 13:39
Polatlı’da en fazla istihdam sağlayan şirketler ödüllendirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

PTO’dan en fazla istihdam sağlayan firmalara ödül

Polatlı Ticaret Odasınca düzenlenen tören ile 2018 yılında Polatlı’da en fazla istihdam sağlayan şirketlere ödül verildi.

İstihdam Seferberliği 2019 En Fazla İstihdam Sağlayan Şirketler Ödül töreni, geçtiğimiz akşam Şehit Cüneyt Sertel Sosyal Tesisleri PTO Restoranda gerçekleştirildi. Polatlı Ticaret Odası tarafından 2018 yılında Polatlı’da en fazla istihdam sağlayan 15 firma ödüllendirildi. Firmalar ödüllerini PTO Başkanı Ulvi Sakarya eşliğinde; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, SGK Polatlı Müdürü Mahmut Burnaz, İŞKUR Polatlı Müdürü Ali Fuat Eren, Polatlı Vergi Dairesi Müdürü Gültekin Erdoğmuş’un elinden aldı. 2018 yılında Polatlı’da en fazla istihdam sağlayan firma, 2004 sigortalı sayısı ile Ortadoğu Rulman Sanayi A.Ş. oldu.

Sakarya: “Polatlı’da en çok istihdam sağlayan firmalarımızı ödüllendirmek istedik”

Programın açılış konuşmasını yapan PTO Başkanı Ulvi Sakarya; “Hükümetimiz, Aile ve Çalışma Bakanlığımız ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında imzalanan istihdam seferberliği kapsamında toplanmış bulunuyoruz. Devletimizin vermiş olduğu desteklerin lansmanını yapıyoruz. Bunu da fırsat bilerek Polatlı’da en çok istihdam sağlayan firmalarımızı karınca kararınca ödüllendirmek istedik. Hepiniz hoş geldiniz.”şeklinde konuştu. Daha sonra firmalara sırasıyla ödülleri takdim edildi.

Ödül Alan Firmalar ise sırasıyla şöyle:

1.sıra Ortadoğu Rulman Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Sigortalı sayısı 2004) adına Muharrem Özyiğit,

2.sıra POL-TOM Polatlı Tıb. Org. Tic. A.Ş. (Sigortalı sayısı 237) adına Dr. Selçuk Öktemer ve Yakup Çınar,

3.sıra Trakya Polatlı Cam San. A.Ş. (Sigortalı sayısı 221) adına Can Albayrak,

4.sıra LİMAK Çimento San. Tic. A.Ş. (Sigortalı sayısı 169) adına Mehmet Yavaşlı,

5.sıra ATALAR Makine San. Tic. A.Ş. (Sigortalı sayısı 161) adına Cengiz Atalar,

6.sıra Doğru Karar Eğt. Kur. Tic. Ltd. Şti. (Sigortalı sayısı 140) adına Mesut Öztürk,

7.sıra Umay Özel Güvenlik Ltd. Şti. (Sigortalı sayısı 130) adına Burak Çakır,

8.sıra Alfa Yaşam Eğt. Tur. Tic. Ltd. Şti. (Sigortalı sayısı 112) adına Baran Berk Doğan,

9.sıra ŞA-RA Enerji A.Ş. (Sigortalı sayısı 92) adına Özgür Kemal Kapusuz,

10.sıra PANELSAN Çatı A.Ş. (Sigortalı sayısı 87) adına Yusuf Aktaş,

11.sıra MEZSAN Tek Ders Ltd. Şti. (Sigortalı sayısı 86) adına Mezaim Kiraz,

12.sıra Polatlı İmar Yakıt Ltd. Şti. (Sigortalı sayısı 85) adına Sadık Sarıca,

13.sıra Işınay Eğt. İnş. Ltd. Şti. (Sigortalı sayısı 82) adına Hakan Haymanalı,

14.sıra Provet Veteriner A.Ş. (Sigortalı sayısı 75) adına Tolga Öztürk,

15.sıra Emek Un A.Ş. (Sigortalı sayısı 66) adına Arif Çınar, 2018 yılı Polatlı en çok istihdam sağlayan firma ödüllerini aldı.

Tunçer: “Bu topluluk Polatlı’daki istihdamın yaklaşık %20’sini karşılıyor”

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, ödül töreninde firmaları tebrik ederek; “Öncelikle böyle güzel bir topluluğu bir araya getirdiği için Ticaret Odası Başkanımız Ulvi Sakarya Bey’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu topluluk Polatlı’daki istihdamın yaklaşık %20’sini karşılıyor. Polatlı’da istihdam edilen kişi sayısı yaklaşık 20 bin civarında. Yapmış olduğunuz istihdamlardan dolayı, ilçemiz ekonomisine, Türkiye ekonomisine sağladığınız katkılardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Daha çok istihdamlar diliyorum. İstihdam seferberliğinde yer almanız da çok önemli. Yapmış olduğunuz katkılardan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Şunu da belirtmek istiyorum; ORS Firmamız Polatlı’da birinci, Ankara’da ise 20’nci sırada yer alıyor. Huzurlarınızda kendilerini de tebrik ediyor, teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Yıldızkaya: “Ülkemizin gelişmesi üretmemize bağlı”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ise yaptığı konuşmada; “Malumunuz ülkemizin en önemli sorunlarının başında işsizlik geliyor. Bu çerçevede bir kişiye bile istihdam yaratmış olmak çok önemli ve kıymetliyken, sizlerin onlarca, yüzlerce, binlerce Polatlılıya ekmek kapısı açmış olmanızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Ülkemizin de kalkınması, insanlarımızın refah ve mutluluğu, devletimizin güçlülüğü, ülkemizin gelişmesi üretmemize bağlı. Diliyorum ki önümüzdeki günlerde bütün engeller kaldırılır, daha büyük yatırımlar daha büyük istihdam kaynakları olur. Belediye Başkanı kardeşiniz olarak her zaman olduğu gibi yarın da sizlerin yanında, sanayicimizin yanında, üreten insanlara destek olmak adına elimden gelen gayreti göstermeye devam edeceğim. Aslında işsizlik en önce benim sorunum. Çünkü işsiz çocuklarımız, kardeşlerimiz, önce bizim kapımıza geliyorlar, önce bizden iş talep ediyorlar. Biz de sizler vasıtasıyla bu önemli soruna çözüm bulmaya, aracılık etmeye, vesile olmaya çalışıyoruz. Cenabı Allah gücünüzü kuvvetinizi artırsın inşallah.”dedi.

Burnaz: “İnsanları işe alarak geleceğe daha güvenli bakmalarını sağlıyorlar”

SGK Polatlı Müdürü Mahmut Burnaz ise yaptığı konuşmada; “Sosyal Güvenliğin sürdürülebilirliği açısından istihdam oldukça önemli, Çünkü ülkemizde 2 çalışan bir emekliyi finanse ediyor. Polatlı ilçemizde bu istihdamı sağlayan işverenlerimize şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyoruz. Güvensiz insanları işe alarak geleceğe daha güvenli bakmalarını sağlamaları açısından ve sosyal güvenliğin sürdürülebilmesi açısından teşekkür ederim.”ifadelerini kullandı. Polatlı Vergi Dairesi Müdürü Gültekin Erdoğmuş; “Bütün yatırımcılara Polatlı’yı seçtikleri için, birçok zorluğa rağmen istihdam sağladıkları için teşekkür ediyorum, başarılarının devamını diliyorum.”diyerek firmaları tebrik etti. İŞKUR Polatlı Müdürü Ali Fuat Eren ise yaptığı konuşmada; “Bu programı düzenleyen Sayın Ulvi Sakarya’ya ve istihdama katkılarından dolayı hepinize il müdürüm ve genel müdürlüğüm adına teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.