DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
ALTIN 553,381,55
BITCOIN 580032-2,94%
Ankara
18°

AÇIK

05:51

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ayar: “Bir de bizim belediye başkanlığımızı görün farkı anlayacaksınız”

Ayar: “Bir de bizim belediye başkanlığımızı görün farkı anlayacaksınız”

ABONE OL
26 Mart 2019 11:05
Ayar: “Bir de bizim belediye başkanlığımızı görün farkı anlayacaksınız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ayar: “İnsanlara en güzel hizmetleri yapacağım”

Saadet Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Nasuh Reşat Ayar ve Belediye Meclis Üyesi Adayları, SP Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt’ın katılımıyla cumartesi günü seçim çalışmalarına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt, Saadet Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Nasuh Reşat Ayar ve Belediye Meclis Üyesi Adayları, seçimlere bir hafta kala düzenledikleri basın toplantısı ile yerel basınla kahvaltı sofrasında buluştu. Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt, ülkedeki seçim atmosferini değerlendirirken, Saadet Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Nasuh Reşat Ayar ise Polatlı’ya dair projelerini açıkladı.

Beyazıt: “1389 seçim merkezinde adayı bulunan tek parti Saadet Partisidir”

Uzun zamandır ülke genelinde uçuruma sürüklenir bir hal olduğunu ve bu seçimlerin ülkenin son durumu açısından tarihi bir öneme sahip olduğunu söyleyen Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt, geçtiğimiz yıl Saadet Partisi olarak Polatlı’da yapılan tarım çalıştayına değindi, Polatlı’nın sorunlarını 1,5 yıl önceden tespit ettiklerini söyledi. Polatlı’nın yerel kalkınması için hangi yatırımların yapılması gerektiğini de tespit ettiklerini belirten Beyazıt, 81 ilde 1389 merkezinde aday belirleyen tek parti olduklarını da vurguladı. 81 ilde yaptırdıkları anketlerde 110 bin kişinin %65’inin bulundukları yerde yolsuzluk-israf-rüşvet olduğunu düşündükleri sonucunu aldıklarını belirten Beyazıt, yerel seçimlerin iktidar partisinin kendine çeki düzen vermesi için fırsat olduğunu ifade etti. Parti üzerine baskı ve iftiraların bulunduğuna değinen Beyazıt, 81 ilde aday çıkarmalarına rağmen iktidar tarafından çeşitli yerlerde aday çıkarmadıkları yönünde asılsız açıklamalar bulunduğuna tepki göstererek, “YSK verilerine göre 1389 seçim merkezinde adayı bulunan tek parti Saadet Partisidir” dedi.

“Beni tanıyan tanımayan herkesten oy istiyorum”

Belediye Başkan Adayı Nasuh Reşat Ayar ise toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Saadet Partisinin bu seçimdeki kampanyası; “Dürüst olmak gerekirse”, metodumuz ise Dürüst Başkan Dürüst Yönetimdir. Temel mesajımız ise ayrıştırıcı değil birleştirici, çatışma değil barıştan huzurdan kardeşlikten yanıdır. Saadet Partililer adalete liyakati, samimiyet ve dürüstlüğü şiar edinmiştir. Milli ve manevi değerleri iktidar uğruna istismar ya da suiistimal edilmesine rıza göstermez gösteremezler. Hayata ahlak ve maneviyat penceresinden bakar kin tutmadan, rövanş beklemeden, intikam gütmeden adaleti savunur. Ahlaka geleneğe göreneğe ve adabı muaşerete değer vereceğim. Kendi menfaatlerimi öncelemeden hakkı söyleyeceğim. Adil ve adaletli olacağım. Dürüst belediyecilikte temel prensiplerimiz; planlı ve programlı çalışacağım. İşi ehline vereceğim. Yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğim. Emanete, Belediye malına mülküne, yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağım. Hizmette partizancılık ayrımcılık yapmayacağım. Kapımız herkese açık olacak. Hizmetlerimiz ve işlerimi hızlı ve estetik biçimde yapacağım. Hesap verebilir ve şeffaf olacağım. Herkesin derdi ile dertlenecek, halkımız ile bütünleşeceğim. İmar uygulamalarında hiç kimseye haksız rant sağlamayacağım. 31 Mart 2019 Pazar günü genel değil yerel seçime gidiyoruz. Polatlı’nın Belediye Başkanı seçimi yapılacak. Ben Sarıoba’lı hemşeriniz olarak burada partili partisiz bütün beni tanıyan tanımayan herkesten oy istiyorum. Polatlı’yı kırsal kalkınma projeleri ile tarım hayvancılıkta ileri teknoloji, teknik geleneklerin öncülüğünü yapacağım. İşsizlere iş imkanı sunacağım. 5 yıldızlı bir belediyecilik yapacağım. İnsanlara en güzel hizmetleri yapacağım. İnşaatı rant olarak görmeyeceğim. İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir. Daha önce Polatlıda diğer adaylar başkanlık yaptılar. Bir de bizim belediye başkanlığımızı görün farkı anlayacaksınız.”

“Saadet Partisinin de var olduğunu, hiç kimse ile ittifak yapmadığını buradan ilan ediyorum”

“Hiç kimseye dili, mezhebi, rengi ne olursa olsun ayrım yapmadan eşit davranacağım. Bugüne kadar sizi ihmal edenlere oy vermeyin. İnsanları kutuplaştırarak ya bendensin ya değilsin diye bir ifade ile yazı tura oynar gibi oyuna getirmek istiyorlar. Oysa biz; oy emanettir, oyuna gelmemeniz gerekir diyor ve Saadet Partisinin de var olduğunu, hiç kimse ile ittifak yapmadığını buradan ilan ediyorum. Sizin saadetiniz mutluluğunuz benim önceliğim olacak. Polatlı bir tarım şehridir. Polatlı’yı tarımda marka şehir yapacağım. Yaşam kalitesi yüksek, yeşil ve yaşanabilir bir Polatlı için her türlü gayreti göstereceğim. Üniversitede okuyan dar gelirli öğrencilerimize belediye imkanları içinde karşılıksız burs vereceğim. Dar gelirli ailelere imkanlar ölçüsünde hangi işle meşgul olmak isterse yardım yapacağım. Köylerde koyun, şehirlerde el işi tekstil gibi el sanatları eğitim öğretim kursu gibi toplum yararlı çalışmalar sağlayacağım. Yoksul ailelere yardım yapacağım. Halka iç içe olacağım. Bir iş yapılırken halka soracağım. İş yapmak, iş yeri gibi yerlere işçisini Polatlı’da yaşayan halktan olması şartıyla destek olacağım.”

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.