Ana sayfa GÜNDEM Yıldız, İYİ Parti Avusturya Teşkilatı Başkanı oldu

Yıldız, İYİ Parti Avusturya Teşkilatı Başkanı oldu

946
0

Avusturya’da İYİ Parti Teşkilatlanması

İYİ Parti’nin Avrupa’daki yan kuruluşu İYİ Toplum Teşkilatının Avusturya Genel Başkanı, Polatlı siyasetinin yakından tanıdığı isim Bilal Yıldız oldu.

İYİ Toplum Teşkilatının Avusturya Genel Başkanı, Polatlı’nın tanınmış isimlerinden Bilal Yıldız, İYİ Parti’nin Avrupa’daki yan kuruluşu İYİ Toplum Teşkilatına ilişkin gazetemize açıklamada bulundu. Genel Merkezi Viyana’da bulunan kuruluşta genel merkeze bağlı 7 dernek bulunuyor. İyi Toplum Avrupa yapılanması 1 Ağustos 2018 tarihinde başladı. Almanya başta olmak üzere Fransa, İtalya, Belçika, Hollanda, İsviçre ve Avusturyada kuruldu. Avusturyada yapılan istişare ve seçim sonucunda İyi Toplum Teşkilatı Avusturya genel başkanlığına Bilal Yıldız seçildi.

Yıldız: “Kim kazanırsa kazansın kazanan ülkemiz ve Demokrasi olacaktır”

Seçim çalışmaları kapsamında Polatlı’da bulunan Başkan Bilal Yıldız açıklamasında özetle şu ifadelere yer verdi: “Önümüzdeki bir mahalli seçim vardır. Bu seçim sadece Belediye Başkanları, Meclis üyeleri ve muhtarların seçileceği bir seçim olacaktır. Genel seçim olmaması nedeniyle ülke yönetiminde herhangi bir değişime yol açmayacaktır. Bizler İyi Parti mensupları olarak İyi Parti ve CHP içinde bulunduğu MİLLET İttifakını desteklemekteyiz. Hiyerarşi gereği her partide olduğu gibi bizlerde İyi partinin politikaları gereği MİLLET İttifakının kazanması için sahada çalışmalara katkı sağlamaya çalışıyoruz. Doğal olarak hedefimiz kazanmaktır. Bu çalışmaları yaparken kimseyi kırmadan gönülleri incitmeden her zaman yüz yüze bakacağımız insanlarımızın gönlünü kazanmaya çalışacağız. Hangi siyasi partiye oy verirse versin Demokrasi gereği doğaldır ve neticede Demokraside budur. Siyasette asla kutuplaşmaya gidilmemelidir. Bu seçimi beka seçimi gibi göstermek bu ülkeye ve insanına yapılacak en büyük kötülük ve zarardır. Bu ülkenin varlığını bir siyasi partinin varlığına bağlamak yanlıştır. Partiler değişebilir. Ancak Devlet, Millet ve kanla kurulan Cumhuriyet ebedidir. Bizler köklü bir millet ve sağlam bir devletiz. Bu bağlamda bütün vatandaşlarımızı birlik ve beraberlik konusunda hassasiyete davet ediyorum. Bu seçimler biter ama kırılmışsa bir kalp, incitilmişse bir gönül zor kazanılır. Bu sebeple 31 Mart 2019 Mahalli idareler seçiminin sonucunun ne olursa olsun kim kazanırsa kazansın kazanan ülkemiz ve Demokrasi olacaktır. Sonucun ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”