DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
ALTIN 525,89-0,78
BITCOIN 564630-1,32%
Ankara
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

05:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

Özhaseki ve Yıldızkaya’dan Polatlı’da dev miting

Özhaseki ve Yıldızkaya’dan Polatlı’da dev miting

ABONE OL
22 Mart 2019 11:40
Özhaseki ve Yıldızkaya’dan Polatlı’da dev miting
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Özhaseki, Nevruz Bayramı’nda Polatlılılarla buluştu

Cumhur İttifakı Ak Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Mürsel Yıldızkaya ile birlikte dün Cumhuriyet Meydanı’nda Cumhur İttifakı Mitingi’nde Polatlılı vatandaşlarla bir araya geldi.

Cumhur İttifakı Ak Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, dün Polatlı’da coşkuyla karşılandı. 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısı ile geleneksel bir çok etkinliğin gerçekleştirildiği Cumhur İttifakı Mitingi’nde Cumhur İttifakı Adayları Özhaseki ve Yıldızkaya Polatlılılara hitap etti. Çekiçle örs dövme, Nevruz ateşi gibi birçok geleneksel etkinliğin gerçekleştirildiği mitingin ardından; Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki,  ilçede bir dizi ziyarette bulundu. Özhaseki, Polatlı esnafıyla ve vatandaşlarla kucaklaştı, Polatlı’ya dair projelerini anlattı. Mitingde ayrıca Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayları da tanıtıldı. Özhaseki, Gerede suyunun Polatlı’ya da getirileceğini, ilçeye bağlı köylerin yollarını sıcak asfaltla buluşturacağını söyledi.

 “Sağduyunun birlikteliği ile zafer için bismillah”

Festival havasında gerçekleştirilen Cumhur İttifakı Polatlı Mitingi’ne Ak Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin, MHP Ankara Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör, Cumhur İttifakı Polatlı Belediye Meclis Üyesi Adayları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda ilk olarak AK Parti ve MHP İlçe Başkanları konuştu. Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, yaptığı konuşmada; “Polatlı Sakarya Destanıyla tarih yazdı, Polatlı 15 Temmuz’da destan yazdı, 24 Haziran’da destan yazdı Allah’ın izniyle 31 Mart’ta yine destan yazacak.”dedi. Sonrasında konuşan MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör ise; “Ben sizlerin huzurunda Cumhur İttifakımızın Büyükşehir Başkan Adayı Sayın Mehmet Özhaseki beyefendiye, Genel Başkan Yardımcılarımız Sayın Mevlüt Karakaya ve Yaşar Yıldırım Bey’e Merkez Yürütme Kurul Üyelerimize, Ak Partimizin değerli Milletvekilleri ve Başkan Yardımcılarına hoşgeldin diyor teşekkür ediyorum. Polatlı’nın şüheda torunları buradadır. Hep birlikte tek yürek tek bilek olmuş 31 Mart seçimlerine odaklanmıştır. Allahın izni hemşerilerimizin desteğiyle Polatlı’da Cumhur İttifakı adayımız Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’yı Ankara’da deneyimi ve tecrübesiyle Ak Belediyeciliğin önemli ismi Sayın Mehmet Özhaseki beyefendiyi rekor oylarla sandıklardan galip olarak çıkaracağız. Ben mitingimize katılım sağlayan tüm hemşerilerimize bir kez daha teşekkür ediyor sağduyunun birlikteliği ile zafer için bismillah diyorum.”cümlelerine yer verdi.

Yıldızkaya: “Milletin tek kuruşunu heba etmeden büyük bir heyecan ve aşkla çalıştık”

Daha sonra Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Mürsel Yıldızkaya kürsüye gelerek Polatlılılara seslendi. Yıldızkaya; “Sizleri bir nevruz bayramında Sakarya destanının yazıldığı bu mübarek topraklarda ağırlamaktan büyük bir onur duyduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Sayın başkanım Polatlımız başkentimizin hemen yanı başında 3600 kilometrekare yüzölçümü ile Ankara’mızın en büyük İlçesidir. Büyük tarımsal potansiyeli hızla gelişen sanayisi üniversite ve turizm şehri olma yolundaki gayretleri ulaşım imkanları ve en önemlisi çalışkan insanları ile bir Cumhuriyet şehridir. Polatlı Milli mücadele yıllarında her santimetre karesi şüheda kanıyla sulanmış mübarek toprakların adıdır. Sakarya’da tokluğa kıtlığa ve imkansızlığa rağmen destanlaşan Türk Milleti Polatlı’yı sarsılmaz ve geçilmez bir kale yapmıştır. Sakarya’dan 95 yıl sonra 15 Temmuz 2016’daki ihanete ve alçaklığa ecdadın izindeki hemşerilerimiz geçit vermeyerek devletimizin varlığı milletimizin birliği konusunda tarihi tekraren yerine getirmiştir. Bizde bu mübarek topraklara hizmet yolunda 5 yılı geride bırakmış bulunuyoruz. 5 yıl boyunca Polatlımızın imkan ve kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak milletin tek kuruşunu heba etmeden büyük bir heyecan ve aşkla çalıştık. Şahsım ve arkadaşlarım her şeyden önce hemşerilerimizin gönüllerine ve sevgilerine talip olduk. Doğumdan ölüme geçen zamanda yanlarında olmayı asla ihmal etmedik. Hızla gelişen büyüyen ve göç alan Polatlımızda farklılıklarımızı zenginliğimiz kabul ederek ayrım yapmadan bütün mahallelerimize eşit hizmetler götürerek adaletten ve hakkaniyetten asla şaşmadık. Nerede gözü yaşlı boynu bükük varsa ilk önce biz koştuk. Polatlıya hizmeti Sakarya’ya şehitlerimize minnet borcu ve şereflerin en büyüğü saydık. Hep birlikte şühedanın izinde bu mübarek toprakları yeniden imar ve inşa ediyoruz. Polatlımızı eğitimli sağlıklı aydın nesillerin yetiştiği mutlu insanların şehri ve Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı yapma konusunda büyük mesafe aldık.”

Yıldızkaya: “Ankaramızın batı kapısı emin ellerde”

“Sayın Başkanım burada gururla ifade ediyorum ki 5 yıl önce verdiğimiz vaatlerimizi tek tek hayata geçirdik. Bugün Cumhur İttifakı ile daha güçlü bir şekilde çalışacağız. Bizler bu mübarek topraklara hizmet konusunda 5 yılı geride bıraktık. Milletin tek bir kuruşunu heba etmeden bu görevimizi yerine getirdik. Hızla gelişen, göç alan Polatlı’mızda yaptığımız hizmetlerde hiçbir ayrım gözetmedik. Gururla ifade ediyorum ki; 5 yıl önce verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getirdik. 31 Mart günü Genel Başkanımız ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayımızı mahcup etmeyerek göreve yeniden talibiz. İnşallah yeniden ve birlikte kazanacağız. 31 Mart akşamı Ankara’ya ilk hayırlı haberleri Polatlı verecek. Ankaramızın batı kapısı emin ellerde”ifadelerine yer verdi.

Karakaya: “Hep birlikte söz veriyoruz her şey Polatlı için olacak her şey sizin için olacak”

Yıldızkaya’nın ardından kürsüye gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Çok özel ve güzel bir günde sizlerle beraberiz. Bugün 21 Mart Bahar Bayramı, Türklük Bayramı, bayramınız kutlu olsun. Biraz önce İlçe Başkanlarımız, Polatlı Belediye Başkan Adayımız, Polatlıyla ilgili çok güzel şeyler söylediler. Polatlı, bu ülke ne zaman sıkıntıya düşse ne zaman darda kalsa zorda kalsa gereğini yaptı Allah’ın izniyle 31 Mart’ta da gereğini yine yapacak. Şu anda Ankara’da, Ankara Büyükşehir’e talip iki aday gözüküyor. 3 aday var birisi çalışıyor çabalıyor ama Cumhuriyet Halk Parti’liler adama yapmadıklarını bırakmıyorlar. Mehmet Özhaseki’ye tabi ki güçleri yetmiyor. Mehmet Özhaseki projeleriyle, bilgisiyle, belediyecilik tecrübesiyle Ankara’ya katacaklarıyla defalarca bunları dövüyor. 31 Mart akşamı sizlerin desteğiyle Polatlı’dan yanacak o ilk meşaleyle o an Ankara kazanacak. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu ülkenin bir beka sorunu yaşadığını daha 15 Temmuz gelmeden söyledik ama 15 Temmuz akşamı Sayın Genel Başkanımız Ankara’da o hareketlenmenin başladığı dakikalarda Sayın Başbakana ulaşmak istedi o günün o sıkıntılı anlarında ulaşamayınca kendi özel kalemi ile kendisine mesaj gönderdi. Dedi ki; Bu bir kalkışmadır bu bir darbedir ve biz ülkücüler ve MHP’liler, milletimizin, devletimizin, seçilmiş hükümetimizin yanındayız dediler. İşte 15 Temmuz’un o akşamında Cumhur İttifakı’nın kuruluşu kararı verildi. Allah’ın izniyle Polatlı 31 Mart akşamı bunun gereği yapılacaktır. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak bugün burada Milliyetçi Hareket Partisi temsilcisi olarak tüm arkadaşlarımızdan tüm partililerimizden, vatanını, milletinin bayrağını seven herkesten  şurada 9 gün kalan süre içerisinde zamanı çok iyi değerlendirip sadece oy verme değil gerçekten gece gündüz çalışarak 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nı pusuya yatmış, başarısızlığını bekleyen ve bu ülkeyi karanlığa sürüklemek isteyenlere karşı başarılı kılacak mıyız değerli Polatlı’lılar? Biz Mehmet Özhaseki’ye güveniyoruz. Az önce Belediye Başkanımız dedi ki; Polatlı tarihinde görmediği kadar hizmeti, tarihinde görmediği kadar desteği görecektir dedi. Evet biz buradayız. Cumhur İttifakı’nın Partileri Sayın Cumhurbaşkanı’nın Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı olarak seçti. Mecliste Cumhur İttifakı çoğunluğu sağladı. Polatlımıza daha fazla hizmet alabilmek, layık olabilmek için hem Polatlı’yı hem Ankara’yı Cumhur İttifakına verelim ve buradan AK Partili değerli yöneticiler Milliyetçi Hareket Partili değerli yöneticiler hep birlikte söz veriyoruz her şey Polatlı için olacak her şey sizin için olacak.”

Özhaseki’den Gerede suyu, millet bahçesi ve sıcak asfalt sözü

Konuşmaların ardından Cumhur İttifakı AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki sahnede yerini aldı. Polatlılılara seslenen Özhaseki, öncelikle Gerede suyunu Polatlı’ya getirmeyi vaat etti. Özhaseki, “Maliyeti ne olursa olsun, 1 sene içerisinde Gerede’den gelen memba suyunu Polatlı’ya vereceğiz” dedi. Özhaseki ayrıca Polatlı köy yollarındaki sorunları yakından bildiğini, tüm yolları sıcak asfaltla buluşturacaklarını söyledi. Polatlıların keyifli vakit geçirebilecekleri millet bahçesi yapacaklarını anlatan Özhaseki, ilçede aile yaşam, gençlik ve kadın merkezleri açacaklarını bildirdi. Büyükşehir’deki çeşitli yetkileri ilçe belediyelerine de vereceğini belirten Özhaseki, bütün ilçelerde Büyükşehir Belediyesinin birer şubesini açarak, vatandaşların Büyükşehir Belediyesindeki işlemleri için Ankara’ya gelmelerinin önüne geçeceklerini kaydetti. Özhaseki; “Mezarlık ve ilaçlama işlemleri gibi ne kadar hizmet alanınız varsa Mürsel bey kardeşime devredeceğim. Buradan Ankara’ya kadar yorulmayacaksınız.”dedi. Özhaseki, uzun yıllar yaptığı belediyecilik faaliyetlerinden de bahsederek 31 Mart seçimlerinde Polatlı halkından destek istedi.

Özhaseki: “Polatlı’mızda büyük bir su sıkıntısı olduğunu biliyorum”

Ömrünün belediyecilikle geçtiğini ve bu uğurda çalışırken borç dolu kasalarla göreve gelip dolu kasalarla görevden ayrıldığını ifade eden Özhaseki, Kayseri’ye yaptığı hizmetlerin Türkiye’ye örnek teşkil ettiğinin altını çizdi. Özhaseki, 31 Mart seçimlerini kazanmaları durumunda Polatlı’ya yapılacak projelerden bahsetti. Özhaseki, “Şimdi önümüzde Ankara imtihanımız var. Biz projelerimizi yazdık. Polatlı’yla ilgili ne projemiz var bunu merak ediyorsunuz. Ama bizi sakın söz verip yerine getirmeyenlerle bir tutmayın. Polatlı’mızda büyük bir su sıkıntısı olduğunu biliyorum. Temelli’den buraya su hattı getireceğiz, projeler hazırlanıyor. Maliyeti ne olursa olsun, 1 sene içerisinde Gerede’den gelen memba suyunu Polatlı’ya vereceğiz. Bu projeyi söylediğimde bana, maliyetin çok yüksek olduğunu söylediler. Her türlü maliyetin altından kalkacağımıza eminim bırakın maliyetli olsun. Her şeyin başı sudur. Kaç lira olursa olsun suyunuz gelecek. Bir diğer sorunun köylere giden yollar olduğunu biliyorum. En kısa zamanda yolunuzu da yapacağız. Bir diğer projemiz Millet Bahçesi. Aile Yaşam Merkezi kuracağız ve en az 10 kişilik gruplara, talep etmeleri halinde her türlü imkan sağlayarak, istedikleri alanda ders verdireceğiz” ifadelerini kullandı.

Özhaseki’den Yıldızkaya’nın projesine destek sözü

Polatlı’yı turizm ve eğitim alanında kalkındırmayı hedeflediklerini ve Yıldızkaya’nın Tarım Üniversitesi projesini desteklediklerini dile getiren Özhaseki, tarımla ilgili bir üniversite kurulmasını destekleyeceğini vurguladı. Özhaseki; “Polatlı’da tarıma dayalı üniversitenin kurulma projesi var, Polatlı’nın; kalkınması, gelişmesi için bu proje gerekli” dedi. Cumhur İttifakı’nı belediye sayısını yükseltmek için değil, ülkenin bekası için kurduklarını aktaran Özhaseki, amaçlarının terör örgütlerini sevindirmemek olduğunu belirtti. Özhaseki; “MHP’li Ahmet olsun, AK Parti’li Mehmet olsun önemli değil bizim için önemli seçimlerin ardından Kandil sevinmesin, Pensilvanya’daki sapık sevinmesin. Biz milliyiz, yerliyiz. Polatlı’da da MHP’li Mürsel kardeşimizi destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Özhaseki’nin konuşmasının ardından Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayları tanıtıldı. Konuşmaların ardından Özhaseki ve Yıldızkaya, örste demir dövdü, yakılan Nevruz ateşinin üzerinden atladı.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.