DOLAR 9,35790.26%
EURO 10,89920.39%
ALTIN 531,870,40
BITCOIN 5813230,51%
Ankara
14°

PARÇALI BULUTLU

05:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

Çay: “Ödenen bedeller anımsandığında, üzüntü ve gururu bir arada yaşıyoruz”

Çay: “Ödenen bedeller anımsandığında, üzüntü ve gururu bir arada yaşıyoruz”

ABONE OL
18 Mart 2019 11:28
Çay: “Ödenen bedeller anımsandığında, üzüntü ve gururu bir arada yaşıyoruz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çay: “Ulusumuz tüm bireyleriyle tek yürek olarak her türlü güçlüğe karşı koymuştur”

Millet İttifakı CHP Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Millet İttifakı CHP Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, 18 Mart Çanakkale Zaferini mesajı yayımlayarak şehitleri yad etti.

Çay, mesajında şunları söyledi: “3 KASIM 1914 – 18 MART 1915 tarihleri arasında Çanakkale Boğazı’nda cereyan eden bir seri deniz savaşlarıyla GELİBOLU yarımadasında 25 NİSAN 1915-8/9 OCAK 1916 tarihleri arasında yapılan kara savaşları Türk tarihinin en şerefli sayfalarını dolduran birer zafer destanıdır. Öz yurdunu korumak için şahlanan yaralı bir ulusun, sayı ve maddi açılardan üstünlüğü tartışılmaz olan düşmanlarını yenerek, onları felce uğrattığı bir savaştır. Bu durumuyla dünya harp tarihlerine geçmiş ve Türk tarihine de altın harflerle yazılıp Türk’ün kahramanlık ve şeref abidesi olmuştur. 18 MART Çanakkale Zaferi, Anafartalar yangınının bir kıvılcımıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihe geçen ilk kahramanlığı 18 MART’ın beşiğinde doğmuş; bu şahsiyet, Sakaryalarda şahlanmış, Dumlupınar’da Türk’ün kaderini değiştirmiş 9 EYLÜL 1922’de Ulusumuzu dünya uluslararasındaki şerefli mevkiye yükseltecek son zaferi kazanmıştır. Bu olayların moral dayanağını  kuşkusuz ÇANAKKALE  oluşturmuştur.”

“Ödenen bedeller anımsandığında, üzüntü ve gururu bir arada yaşıyoruz”

“Bağımsız ve özgür yaşama ülküsünden hiçbir zaman ödün vermeyen Türk Ulusu, tarih boyunca kurduğu büyük devletlerle onurlu bir yaşam sürmüştür. Dili, tarihi ve özgün değerleriyle büyük bir kültür birikimi oluşturan Türk Ulusu, dünyada saygın yer edinmiştir. Tarihin akışını da değiştiren birçok zafere imza atan Türk Ulusu, karşılaştığı tüm güçlükleri birlik ve beraberlik içinde aşmıştır. Bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Ulusumuz tüm bireyleriyle tek yürek olarak her türlü güçlüğe karşı koymuştur. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde zaferle sonuçlandırılan Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın da Türk ulusunun bağımsızlık ve beraberlik duygularının en önemli göstergesidir. Ulusumuzun çağdaş yaşam seçimiyle kurulan laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti, bağımsız ve özgür yaşama isteğini yaşama geçirmiştir. Bugün bağımsız, onurlu ve başı dik bir ulus olarak özgürce yaşıyor ve çağdaşlaşma yolunda ilerliyorsak, bunu şehitlerimize ve ülkesi için her şeyini ortaya koyan yurttaşlarımıza borçluyuz. Birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan şehitlerimiz her zaman gönlümüzde yaşayacaktır. Şehitlerimize olan borcumuzu ödemenin tek yolu, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatarak, bölünmez bütünlüğümüzü korumak, ulusal değerlerimize sahip çıkmak, ülkemize, birlik ve beraberliğimize yönelen tehditlere kararlılıkla karşı koymaktır. Ödenen bedeller anımsandığında, üzüntü ve gururun bir arada yaşandığı Şehitler Günü’nde, Yüce Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, ülkesi ve Ulusu için canını veren tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve gönül borcuyla anıyorum.”

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.