DOLAR 9,61501.18%
EURO 11,19841.02%
ALTIN 552,451,34
BITCOIN 6040860,23%
Ankara
14°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Sosyal Tesisleri Sattırmayız!

Sosyal Tesisleri Sattırmayız!

ABONE OL
15 Mart 2019 09:51
Sosyal Tesisleri Sattırmayız!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Marangozlar,mobilyacılar ve keresteciler Esnaf Odası Başkanı Hamza Kurt yaptığı açıklama ile Polatlı Yapı Sanayi Kooperatifi Bilgen Yapı Kooperatifinin satışını planladığı sosyal tesislerin satılmayıp esnafa devrini istedi.

Polatlı Marangozlar,mobilyacılar ve keresteciler Esnaf Odası Başkanı Hamza Kurt dün yaptığı basın açıklamasında”Öncelikle burası hakkında bilgi vermek istiyorum.Polatlı Sanayimizin yeri  1972 yılında Hacı Abdullah Bilge Amca’nın cüzi  bir parayla verdiği bir yerdeyiz. Sanayi yapılsın diye bu yeri,cüzi bir parayla bağışlıyor ve Polatlı çarşımız esnaf ve sanatkarlarımız Polatlı Yapı Sanayi Kooperatifi Bilgen Yapı Kooperatifi olarak kuruyorlar. 1972’de başlanılıyor, 1982’de bitiyor. Polatlı Sanayisi bittikten sonra bildiğini gibi o günkü Sanayi Bakanlığı iki buçuk dönüme yakın yeri de sosyal tesis olarak ayırıyor. Sosyal tesisi ayırdıktan sonra sosyal tesisin binasını Sanayi Bakanlığı yapıyor.Yer Bilgen Yapı Kooperatifinin ama yapan Sanayi Bakanlığımız. 2009 yılında şimdiki yönetim buraya Polatlı Belediye Başkanımız 2218 sayılı kararla elektrik, su alacağız diye bir proje çizdiriyor projeyle birlikte binayı resmiyete dönüştürüyorlar. Resmiyete dönüştürdükten sonra 2018 yılında biz seçildik geldik. Bizim bir elektrik borcumuz var diye yazı gönderdiler. Biz de öderiz diye buraları satıyoruz  bizde istedik dedi. Sosyal tesis satamazsınız dedik. Biz satarız bizim mülkiyetimiz dediler.Bunlar yapı kooperatifin fes ettikten sonra sınırlı sorunlu Polatlı Bilgen İşyeri İşletme Kooperatifine döndürüyor işleteceğiz diye. İşlettikten 4 sene sonra bitmiş gösteriyorlar 3 sene sonra satmaya başlıyorlar mülkiyetini. Şu an bulunduğumuz bu hizmet sosyal tesis olarak bildiğiniz gibi Büyük Şehirde de geçti. Gülveren Yasası diye bir yasa var hepimizin bildiği bir yasa bu yasanın içinde de 602 ada 2 no’lu parselin  31.9.218 sayıyla Ticaret Ruhsatı veriyor, Büyük Şehir.”dedi.

Sanayimizin geleceğini satmayın

Polatlı Marangozlar,mobilyacılar ve keresteciler Esnaf Odası Başkanı Hamza Kurt  açıklamasının sonunda”Sosyal tesis demek o kooperatifin o sanayiye hizmet edebilmesi için postane olacak, bakkal olacak bunlar burayı satıyorlar. Biz seçildikten sonra geldik dedik ki; yerleri bize verin. Polatlı Sanayisi Yapı Kooperatifi kapanırsa site yönetimine dönecek. Site yönetiminde mülkiyeti olmayan bir yeri Başkanlık yapar mı? Yöneticilik yapar mı? Ama maalesef uslup iyi bir uslup değil bize yardımcı olun. Samimi olarak davrandık. Sanayimizin geleceğini satmayın diyoruz. Yani Polatlı Sanayisinin geleceği hizmet binasını ve çevresini satmayın. Maalesef Bilgen Yapı Kooperatifi Başkanı bizi kaile almıyor. Biz de bu açıklamayı yapma mecburiyetinde kaldık. Kanuni olarak işlemler neyse yapacağız. Belgeler ortada her şey resmidir. Burası 2019 dan önce yapıldı. Sanayi Bakanlığımız yaptı burayı. Ama maalesef hiçbir arkadaşımız ve yöneticimiz destek olmadı. Basın  ile biz bu işi düzeltmeye çalışıyoruz. Biz Esnaf ve Sanatkarlar olarak Polatlı Sanayimizin düzelmesini istiyorsak gelin Polatlı Sanayisinin geleceğini zimmet altına alalım, satmayın esnaf ve sanatkarlara verin.”diyerek açıklamasını bitirdi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.