DOLAR 8,6940-0.18%
EURO 10,3973-0.11%
ALTIN 499,010,41
BITCOIN 291819-1,53%
Ankara
26°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:12

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Resim, şiir, kompozisyon yarışmaları kazananları belli oldu

Resim, şiir, kompozisyon yarışmaları kazananları belli oldu

ABONE OL
14 Mart 2019 11:21
Resim, şiir, kompozisyon yarışmaları kazananları belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlçemiz Okullarında 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif´i Anma Günü ile 18 Mart Şehitler Günü ile ilgili resim, şiir, kompozisyon ve şiir okuma yarışmalarında dereceye giren öğrenciler belli oldu.

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif´i Anma Günü dolayısıyla düzenlenen, “Milletin Sesi Mehmet Akif ve İstiklal Marşı” konulu yarışmada kategorilere göre dereceye giren okullar ve öğrencilerimiz belirlenmiştir.

Anasınıfları Arası İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışması:

  1.     1-İnkılap İlkokulu                         Hayrünisa Sarıkaya
  2.     2-Toki Anaokulu                            Zeynep Mina Özkan
  3.     3-Genç Osman Ortaokulu        Neşem Deva Bahadır –

Sevim Aras İlkokulu -Taha Doğan Ve Bora Ünlü Mansiyon Ödülü Almayı Hak etti.

İlkokullar Arası Resim Yarışması

  1.     1-İnkılap İlkokulu                        Taha Karakuş-4.Sınıf
  2.     2-Sevim Aras İlkokulu                Tusem Havva Yurtışığı-1.Sınıf
  3.     3-Atatürk İlkokulu                      Cansu Ceren Ermiş-4. Sınıf

Ortaokullar Arası Şiir Yarışması

  1.     1-İstiklal Ortaokulu                   İlka Rümeysa Onaran-8.Sınıf
  2.     2-Karahamzalı Ortaokulu       Zahide Ağarlı-8.Sınıf
  3.     3-13 Eylül Ortaokulu                 Zeynep Erten-8.Sınıf

Liseler Arası Kompozisyon Yarışması

  1.     1-Tobb Fen Lisesi                             Döne Miray Yüce-9.Sınıf
  2.     2-Duatepe Anadolu Lisesi          Tülin Şahin-9.Sınıf
  3.     3-Polatlı Anadolu Lisesi            Berna Yiğit-10. Sınıf

18 Mart Şehitler Günü yarışma sonuçları

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde; 18 Mart Şehitler Günü ile ilgili resim, şiir, kompozisyon ve şiir okuma yarışmalarında derece giren eserler:

Okul Öncesi Şiir Okuma Yarışması

1-Zeynep Veli                     Zafer Ortaokulu

2-Koray Topçu                    Sevim Aras İlkokulu

İlkokul Resim Yarışması

1-Sefa Demir                        Ruhiye İrfan Yurtseven İlkokulu-3.Sınıf

2-Zehra Nur Özgün             Yavuz Selim İlkokulu-4.Sınıf

3-Havin Çelik                       Sakarya İlkokulu-4.Sınıf

Ortaokul Şiir Yarışması

1-Tülin Sezer                       Esentepe Ortaokulu

2-Ezel Özen                          Polatlı İmamhatip Ortaokulu

3-Fatma Sena Yavaş              Basri Ortaokulu

Lise Kompozisyon Yarışması

1-Fatma Yumuşak                  Şehit Seher Yaşar Kız İmamhatip Lisesi

2-Ayşenur Polat                   Peyami Safa Anadolu Lisesi

3-Sonay Yaşam Toker           Gevher Nesibe Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.