Ana sayfa GÜNDEM İlçe Emniyetten “Güven Masası” Uygulaması

İlçe Emniyetten “Güven Masası” Uygulaması

453
0

Polis Amirliğinde “Güven Masası” Uygulaması

Vatandaşların sorunlarını polise daha rahat aktarabilmesi amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde 81 il ve 700 Polis Merkezi Amirliğinde başlatılan “Güvenlik Masası” uygulaması İlçemiz Emniyet Müdürlüğünde de hizmet vermeye başladı.

Güven Masaları 24 saat esasına göre hizmet verecek. Projeyle Polis Merkezi Amirliklerinin herkesin her zaman gelebileceği ve vatandaşlarla iyi diyaloglar kurabilen birimler haline getirilmesi hedefleniyor. Halkın sorunlarına çözüm odaklı olan bu uygulamanın ülkemize ve İlçemize çok büyük katkı sağlayacağını belirten İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer “Güvenlik Masası” uygulamasında emeği geçen herkese teşekkür ederek çalışanlara başarılar diledi.

Çözüm odaklı uygulama

İlçe Emniyet Müdürü Cemil Karakaya, Güven Masası hakkında yaptığı açıklamada; “Vatandaşlarımızın ilk etapta polis merkezlerimizdeki görevlilerimiz tarafından karşılanacak. Kendilerinden seri bir şekilde geliş amaçları, sorunları, sıkıntıları konusunda bilgi alındıktan sonra polis merkezi amirlerinde çözülmesi gereken konularla ilgili birimlere hemen yönlendirilmesi yapılarak, oradaki arkadaşlarımız tarafından çözüm üretilecektir. Çözüm için vatandaş bilgilendirilecek, çözümün hangi birimde olduğu, o birimin yeri ve iletişim bilgileriyle ilgili diğer bilgileri de kendisine vererek, vatandaşın hizmeti almış ve sorunu çözülmüş bir şekilde ya da çözümü nerede yapılabileceği konusunda bilgilendirilmesini sağlayacaklar.Çözüm odaklı olarak kurulmuş bu birimlerimizde vatandaş odaklı, devletin en güzel örneklerinden biri sunulmak amacıyla güven masaları oluşturulmuştur.”dedi.