DOLAR 9,64401.49%
EURO 11,23321.32%
ALTIN 553,681,57
BITCOIN 6081860,49%
Ankara
14°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Çelebi: “İstiklal Marşımız, ulusal birlik ve bütünlüğünün simgesi olmuştur”

Çelebi: “İstiklal Marşımız, ulusal birlik ve bütünlüğünün simgesi olmuştur”

ABONE OL
12 Mart 2019 10:35
Çelebi: “İstiklal Marşımız, ulusal birlik ve bütünlüğünün simgesi olmuştur”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çelebi: “Türk Ulusu için tutsaklığın bir yazgı olamayacağını dünyaya göstermiştir”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Sekreteri Halil Çelebi, 12 Mart İstiklal Marşının kabulünün 98.yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Sekreteri Halil Çelebi, 12 Mart İstiklal Marşının kabulü hakkında mesaj yayımladı. Çelebi, İstiklal Marşının kabulünün 98.yılı nedeniyle yayımladığı mesajında şunları söyledi: “Bağımsızlığına yönelen saldırılara kararlılıkla karşı koyan Türk Ulusu, içinde bulunduğu olanaksızlıklara ve güç koşullara karşın, büyük zaferler kazanmıştır. Kurtuluş Savaşı, tüm Ulus’un genci ve yaşlısı, kadını ve erkeğiyle kenetlenerek, omuz omuza yazdığı büyük bir kahramanlık destanı olarak tarihimizdeki saygın yerini almıştır. Gazi Mustafa Kemal  Atatürk’ün  önderliğinde yazılan bu destan, tarihin akışını değiştirmiş, Türk Ulusu için tutsaklığın bir yazgı olamayacağını dünyaya göstermiştir. Kurtuluş Savaşı’yla tutsaklığa boyun eğmeyen bir ulus yaratılırken, değerli şair Mehmet Akif Ersoy, bağımsızlık savaşımızı, yurttaşlarımız için gurur kaynağı olan özlü  dizeleri ile ölümsüzleştirmiştir.
Ulusumuzun tarihindeki en zorlu döneminde birliğini pekiştiren, bağımsız Türk Devleti’nin kurulması yolunda atılan önemli bir adım olan İstiklal Marşı, yurttaşlarımıza yaşattığı ortak duygu ve coşkularla, olumsuzluklara karşı dayanma gücünü artırmıştır. Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’yla Ulusumuzun yüce kişilik özelliklerini, kendisini farklı ve soylu yapan duygu ve düşüncelerini en güzel biçimde anlatmıştır. İstiklâl Marşı, Türk Ulusu’nun, yurt ve bayrak sevgisinden, özgür ve bağımsız yaşama tutkusundan ödün vermeden, haksızlıklara karşı dimdik ayakta durarak yeniden varoluşunun, ulusal birlik ve bütünlüğünün simgesi olmuştur. İstiklâl Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce tüm Ulus’un ortak duygularını yansıtan Ulusal Marş olarak kabul edilişinin 98’nci yıldönümünde, başta Ulu Önder  Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, Birinci Meclis üyelerini ve değerli şair Mehmet Akif Ersoy’u gönül borcu ve saygıyla anıyor, yurttaşlarımıza saygılar sunuyorum.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.