DOLAR 9,61401.17%
EURO 11,19060.97%
ALTIN 554,141,65
BITCOIN 614085-0,82%
Ankara
13°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

DP Polatlı Belediye Başkan ve Meclis Üyesi Adaylarını tanıttı

DP Polatlı Belediye Başkan ve Meclis Üyesi Adaylarını tanıttı

ABONE OL
12 Mart 2019 15:32
DP Polatlı Belediye Başkan ve Meclis Üyesi Adaylarını tanıttı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Demokrat Parti Polatlı İlçe Teşkilatı, Aday tanıtım toplantısını dün 13 Eylül Kültür Merkezinde yoğun katılımla gerçekleştirdi.

Demokrat Parti Polatlı Belediye Başkan ve Meclis Üyesi Aday Tanıtım toplantısı Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal’ın katılımıyla yapıldı. Toplantıya ilçe siyaset, STK ve iş dünyasından isimler ile çok sayıda partili katıldı. Uysal, DP Polatlı Belediye Başkan Adayı Birol Gökçe, Meclis Üyesi Adayları ve İlçe Başkanı Erkut Kubat’a çalışmalarında başarılar diledi.

Demokrat Parti Polatlı Belediye Meclis Üyesi Adayları Şöyle:

Kontenjan Adayları; 1-Ahmet Öksüz, 2-Kübra Dinsever, 3-Galip Arslan.

Meclis Üyesi Aday Listesi: 1-Erhan Eroğlu, 2-Kısmet Altun, 3-Erol Doğan, 4-Ertuğrul Aydoğan, 5-Banu Gökçe, 6-Alpay Kemal Ergün, 7-Volkan Murat Baysar, 8-İsmail  Aytaç, 9-İbiş Karamaz, 10-Mehmet Sezgin Kubat, 11-Musa Yavuz, 12-Serhat Gümüştekin, 13-Emre Cemal Kahramanca, 14-Ramazan Kökçen, 15-Uğurcan Kaymaz, 16-İbrahim Er, 17-Rüstem Alaattin Engin, 18-Sebahattin Er, 19-Yunuscan Yiğit, 20-Atakan Şener, 21-Murat Coşkun, 22-Neşet Ateş, 23-Serap Önal, 24-Ali Dipi, 25-Suat Er, 26-Zeki Gümüştekin, 27-Nurhan Ateş, 28-Öner Gençtürk.

Uysal: “İmkanları fırsata dönüştürecek bir siyasi iradeye ihtiyaç var”

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Dünden bugüne çok uzun süredir tanıdığımız partimizin gençlik kollarında İlçe Başkanlığında Yüksek haysiyet divan üyeliğinde ve birçok görevde  bütün bu sıfatları kenara bırakarak benimde siyasi hayatımda siyasi yolculuğumda başından sonuna her daim bizi yüreklendirmiş bizi cesaretlendirmiş bize güç ve kuvvet vermiş değerli dostumuz değerli mücadele arkadaşımız Birol Gökçe ile beraber Polatlımızın huzurunda yeni bir alternatifi ortaya çıkarmak istiyoruz. Burada gördüğüm kadroyla beraber değerli Belediye Başkan Adayımız değerli arkadaşımız Birol Gökçe’nin önderliğinde emaneti bıraktığımız bu arkadaşlarımızın daha nice yıllar emaneti büyük bir gururla onurla taşıyacağız. Burada fark yaratacak sahip olduğu kaynakları sahip olduğu imkanları fırsata dönüştürecek bir siyasi iradeye ihtiyaç var. Günü geçirerek kaynakları heba ederek Polatlımız yarınına modern hürriyetiyle yaşanabilir bir Polatlı hürriyetiyle taşınabilme imkanının olmadığını görüyoruz. Pek çok noktada avantajını bugün gelişen dünya içerisinde artık rekabetin artık şehirlerin rekabetini olduğu noktada artık Polatlımızda kendi ukdesinde  ürettiği bu enerjiyle beraber tarihi kimliği ile beraber tarımda önemli bir referans nokta  olmasıyla beraber sanayide önemli bir gelişim çizgisini yakalamış olmasına rağmen bir büyük sıçrama hamlesiyle Polatlımızı da buluşturmak istiyoruz. Vazifesini yapmayanlar Türkiye’de üretim istikrarını fiyat istikrarını oluşturmayanların vebalini Polatlı’da soğan tüccarlarımız tarım iştigal eden insanlarımız taşımak mecburiyetinde değil. Bu büyük bir haksızlık. İşte biz sadece burada gelen hizmetleri değil ama Belediye Başkanlarımız meclis üyelerimiz toplumun seçilmiş hünerleri olarak Polatlımızın her meselesini tarafı olmalıdır. Başta değerli başkanımız Polatlımızda her meselesinin tarafı olmuştur. Her daim bize Polatlı ile ilgili sorunları iletmiştir.”cümlelerine yer verdi.

Gökçe: “Siyaset kolay iş değildir. Siyaset yürek işidir. Yılmadık yılmayacağız”

DP Polatlı Belediye Başkan Adayı Birol Gökçe, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzün de geçmiş olmasına rağmen hanımefendilerin kadınlar gününü tebrik ediyor daha nice nice kadınlar gününün olmasını temenni ediyorum. Sevgili Polatlılar sevgili hemşerilerim Demokrat Parti olarak 83 yılında bu partiye genç bir kardeşiniz olarak katıldım. Her kademede görev yaptım, gece gündüz çalıştım. Bütün partilerin tekliflerini elimin tersiyle ittim. Çünkü biz Demokrat Partiliyiz. Demokrat Partili olmak her yiğidin harcı değildir. 15 Temmuz gecesi Sayın Genel Başkanım Genel Merkezin ışıklarını yaktırdı. Ok yaydan çıktı Polatlı’ya geldi. Sayın Genel Başkanım ölümden korkmuyoruz geliyoruz dedim. Siyaset kolay iş değildir. Siyaset yürek işidir. Yılmadık yılmayacağız. 3 oy alır 5 oy alır diyenler biz önce Allah’a sonra sizlere güveniyoruz. 1 Nisan sabahı  bu demokrat partiyi yeniden şaha kaldırmak yeniden Türkiye köşelerine el atması için önce Belediyede bizim kazanmamız gerekiyor. 75 kilometreden içme suyu çift yol organize sanayi üniversite hastane bunları hayal edemezsiniz dediler ama biz gerçeklerini yaptık. İşte Demokrat Parti bu. Biz de bu ekiple gelirsek sizlere Polatlı’da yaşanabilir bir şehir yapmak istiyoruz. Polatlı’yı Ankara’nın en güzel İlçesi yapmak istiyoruz. Akçeyle işim olmamıştır. Hiç kimseye boyun eğmemişimdir. Ben demokrat partiliyim demişimdir. 1 Nisan sabahı bizi belediye başkanı yapan güler yüzlü bir belediye güzel bir hizmet Polatlı’da olsun.”

Kubat: “Seçmene ipotek koymuşlar, mecbur muamelesi yapıyorlar”

DP İlçe Başkanı Erkut Kubat ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Yaşamakta olduğumuz günler özel günler mübarek üç ayları seçimlere doğru yürürken bizlere Polatlımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Ve 8 Mart kadınlar gününü kutladık biz onları bir gün değil bir ömür boyu her gün kutluyoruz. Analarımız bacılarımız eşimiz kızlarımız tekrar kadınlar gününüz kutlu olsun. Bizler için Demokrat Parti bir sevdadır bir davadır. Davamız 1946’dan beri ve biz var olduğumuz sürece ülkemize milletimize ve bayrağımıza hizmet etmek için vardır ama öncelikli görevimiz evimizden Polatlımızdan hizmete başlamaktır. Polatlımız çok kıymetli çok değerli ve çok önemlidir. Düşmanın kurşun olduğu zaman ülkemizin bedenine saptanmaması için bir çelik yelek olmuştur Polatlı. Bunun için çok önemlidir.  Polatlımızda iş emek üreten meclis üyesi adaylarımıza çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum. Kendilerini takdir ve tebrik ediyorum. Ve her zaman teşkilatımla yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Polatlı bizim için bir İl olmuştur. Polatlımızda çok çeşitlilik gösteren bir topluluk yaşamaktadır. Her kesimden insanımız vardır. Bu  nedenle Demokrat Partimizin sloganı Herkes için hizmet Polatlım için gayrettir. Demokrat Parti köklü bir partidir. Tam 73 yıldır duruşunu bozmamış siyasetin temeli olmuştur. Merkez sahada dimdik durmuştur. Biz böyleyken her gün kendilerine güç ve çıkar sağlamaya çalışan partiler birbirilerini oksijen tüpü yaparak yaşamaya çalışıyorlar. Seçmene ipotek koymuşlar, mecbur muamelesi yapıyorlar. Sizlere sesleniyorum mahkum değilsiniz demokrat parti var.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.