Ana sayfa GÜNDEM Akkaya: “Medya, hayatımızın en önemli parçasıdır”

Akkaya: “Medya, hayatımızın en önemli parçasıdır”

595
0

AK Parti eski İl Genel Meclis Üyesi ve Polatlı Emlakçılar Odası’nın eski Başkanı Mustafa Akkaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı yayımladı.

AK Parti eski İl Genel Meclis Üyesi ve Polatlı Emlakçılar Odası’nın eski Başkanı Mustafa Akkaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle yazılı bir açıklama yaparak Polatlı’daki yerel basın mensuplarının gününü kutladı. “Polatlı basın camiası açısından son derece güçlü ve her biri birbirinden kıymetli özveriyle çalışan gazeteci arkadaşlarımızın bulunduğu bir kent. Gazeteci arkadaşlarımızın tamamı şehir adına önemli gayretler sarf ediyorlar” diyen Mustafa Akkaya, açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Türkiye’de basın önemli ilerlemeler göstermiştir”

“Medya, hayatımızın en önemli parçasıdır. Özellikle insanlar arasındaki iletişimde, devlet politikalarının halka bildirilmesinde, bilim ve teknolojik gelişmelerde ve değişik memleketlerdeki insanların yaşayışları, kültür ve medeniyetleri hakkında bilgi edinilmesinde en önemli faktör de basın kuruluşlarıdır.  Demokratik ve şeffaf bir toplumu mümkün kılan en önemli unsurlardan biri, özgür ve tarafsız basının varlığıdır. Türkiye’de basın önemli ilerlemeler göstermiş, ülkemizin bugün geldiği seviyeye ulaşmasına da büyük katkılarda bulunmuştur. Tabii, haber ve bilgileri basın aracılığıyla toplumun istifadesine sunan, bu işin emekçileri de şüphesiz gazetecilerimizdir. Gece, gündüz, tatil, bayram, özel gün demeden durmadan mesai yaparak büyük bir özveriyle emek harcarlar. Bu nedenle gazetecilik mesleğini yapanların ekonomik, sosyal ve mesleki konularda çağın gerektirdiği geniş imkânlara sahip olmaları gerekmektedir. Bir ülkede fikir özgürlüğünün sağlanması, farklı görüşlerin ifade edilebilecek ortamlar bulması, ancak gazetecilerin konumunun iyileştirilmesiyle mümkün olabilir.

“Verdikleri bu onurlu mücadele için sonsuz şükranlarımı sunuyorum”

Polatlımıza baktığımızda şehrin siyasetten sivil topluma, iş hayatından şehre gelen tüm hizmetlere, yatırımlara ve kalkınma hamlelerinin tamamında yerel basınımızın imzası vardır. Polatlı gazeteci arkadaşlarımızın özverili, gayretli ve duyarlı çalışmaları sayesinde vatandaşın şehir adına adeta denetleyici olmasının önü açılmıştır. Ben buradan tüm ilçemize çağrıda bulunarak, yerel basınımızın her platformda desteklenmesi gerektiğinin altını çiziyorum. Şehrimizdeki tüm yerel basın mensuplarına meslek olarak verdikleri bu onurlu mücadele için sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Akkaya: Basın Şüphesiz Demokrasinin Bel Kemiği

Basın çalışanlarının haklarının iyileştirilmesinin demokrasimizi daha da güçlendireceğini söyleyen Akkaya, “Basın mensuplarının çalışmaları, Türkiye’nin şeffaf, demokratik ve hür bir ülke olarak varlığını sürdürmesine hizmet etmektedir. Basın çalışanlarının sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hak ettikleri hayat şartlarına ve çalışma ortamlarına kavuşturulması, şüphesiz basınımızı ve dolayısıyla demokrasimizi daha da güçlü kılacaktır” sözlerini aktardı. Tüm basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Akkaya, sözlerini şöyle tamamladı: “AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan, “Farklı görüş ve düşünceleri objektif bir şekilde ortaya koyan tarafsız bir basının, toplumun bilinçlenmesinde dolayısıyla da barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli bir payı vardır. Bu bakımdan basın mensuplarının görevlerini çağdaş imkânlarla ve daha verimli şekilde yerine getirebilmelerine büyük önem veriyoruz. Basınımız görevini yaparken, hukukun evrensel standartlarından sapmamalı, kişi hak ve hürriyetlerine saygıyı asla ihmal etmemelidir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın için yol gösterici değerler olmalıdır. Bu duygularla tüm basın emekçilerimizin, gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum”