DOLAR 8,4716-0.05%
EURO 10,2732-0.04%
ALTIN 508,210,02
BITCOIN 3426694,83%
Ankara
18°

AZ BULUTLU

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

Çelik: “Sorumluluklarımızı yerine getirme çabası içerisindeyiz”

Çelik: “Sorumluluklarımızı yerine getirme çabası içerisindeyiz”

ABONE OL
4 Ocak 2019 11:47
Çelik: “Sorumluluklarımızı yerine getirme çabası içerisindeyiz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Kent Konseyi Başkanı ve MHP Meclis Üyesi Tekin Çelik, yılın ilk meclis toplantısında Kent Konseyi faaliyetleri hakkında konuştu.

Polatlı Kent Konseyi Başkanı ve MHP Meclis Üyesi Tekin Çelik, Polatlı Belediyesi Ocak ayı ilk toplantısında kürsüye çıktı, konsey faaliyetleri hakkında konuştu. Çelik, faaliyetlere destek verenlere de teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Başkan Çelik, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Belediye Kanununun 70.maddesi gereği hem yıl sonunda Belediye Meclisine yaptığımız çalışmalar hakkında kısa da olsa bilgi verme sorumluluğunu yerine getirmek için söz aldım. Kent Konseyi olarak Polatlı’nın her konusunda duyarlı bir şekilde hemşerilerimizden gelen istek önerilerin hassasiyetle değerlendirilip yürütme kurulumuzca eleştirilip bu gelen talepleri çözüm üretme anlamında hayata geçirme anlamında çalışmalar yapıyoruz. Polatlımızda günümüzde ülkemizin ve doğal olarak da şehrimizin en önemli konusu olan madde bağımlılığı ile ilgili mücadelede Polatlı Belediyemiz ve Kent Konseyimiz olarak hemşerilerimize ve paydaş kurum kuruluşlarla birlikte sorumluluklarımızı yerine getirmek çabası içerisindeyiz. Konseyimizin madde mücadele konusunu çalışmaları kapsamında Belediyemizin Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü işbirliği ile eski ve terk edilmiş metruk  binaların yıkılması hafriyatlarının temizlenmesiyle bu bölgelerin riskli bölge olmalarından çıkarılıp kullanılır hale getirilmesi konusunda Park Bahçeleri Müdürlüğü Parkların yenilenmesi aydınlatılması Zabıta Müdürlüğümüzün yine üstün gayretleriyle devriye ekipleriyle programlanan yerlerde parklarımızın denetlenmesinin yapılması Özel Kalem Müdürlüğümüzün madde tuzağına düşmüş gençlerimizin tedavi ve rehabilite çalışmaları konusunda personel ve araç tahsisi Kültür ve Tesisler Müdürlüğümüzle birlikte bilinçlendirme ve önleme çalışmalarımız konferanslarda destek alarak madde ile mücadele çalışmalarımızı birlikte yürüttük.”

“Madde, milletimizi zehirlemek isteyenlerin sinsi bir oyunudur”

“Belediye Başkanımızın şahsında tüm personelimizle Müdürlüklerimize teşekkürü bir borç biliyorum konseyimiz adına. Şunu özellikle belirtmek isterim madde, milletimizi zehirlemek isteyenlerin sinsi bir oyunudur. Mücadelesi noktasında yeni projeler üzerinde de çalışmalar yapmaktayız. Kent Konseyimiz geçen yıl başlattığımız yine önceden de gündemde olup İl olma konusunda çalışmalar yapmıştır. Ben buradan siyasi partilerimize teşekkür etmek istiyorum başkanlarına. Tam destek aldık ancak çalışmalarımız devam ederken erken genel seçim kararı alındı. Bu anlamda çalışmalarımızı bir ara dondurduk. Ancak biz şunu düşünüyoruz Polatlı’nın İl olmasıyla Türkiye kazanacaktır. Polatlı İl olduğunda Türkiye katma değer üretecek ve bizim çalışmalarımızda bu yönde olmalıdır. İnşallah bununla birlikte de üniversite beraberinde gelecektir diye düşünüyorum. Çocuk gençlik engelli kadın tarım sanayi meclislerimizle yine Yürütme Kurulu Başkanlığı yürütme yürüten üyelerimiz aynı zamanda çevre toplum sağlığı trafik spor eğitim kültür turizm tanıtma kobi el sanatları üniversite tüketici hakları insan hakları hayvan hakları mahalle çalışma grubu esnaf basın yayın çalışma grupları şeklinde her birinin başında  olan Yürütme Kurulumuzla birlikte Polatlımızın ortak aklına ortak faydasına sunmak için çalışıyoruz. Ben meclis üyelerimizin de konseyimize verdikleri desteklerden dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.