Ana sayfa GÜNDEM Ayar, ” Gün Birlik Olma Günü ”

Ayar, ” Gün Birlik Olma Günü ”

766
0

Ayar, ” Makam, Mevki Değil Kardeşlik İnşa Edeceğiz”

Saadet Partisi Polatlı İlçe Başkanı Reşat Ayar, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ nun ” Ulusa Sesleniş ” konuşmasını ve ilçemizde Seçim Koordinasyon Merkezi’ni açan ilk ilçe teşkilatı olarak seçim çalışmalarını değerlendirdi.

Saadet Partisi Polatlı İlçe Başkanı Reşat Ayar, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ nun ” Ulusa Sesleniş ” konuşmasını değerlendirdi. Ayar, ” Genel Başkanımız sayın Temel Karamollaoğlu’nun ” Ulusa Sesleniş” inde de ifade ettiği üzere, Milletimiz maalesef bir gerilim ve kutuplaşma içine düşürülmüş  durumda. Halbuki  hava kadar, su kadar huzura muhtacız. Biz kardeşliği, birliği ve beraberliği inşa etmek istiyoruz. ” sözleriyle siyaset dilinin birlik ve beraberlik üzerine olması gerekliliğini vurguladı.

Ayar. ” Milletimizin huzurlu, mutlu, geleceğinden emin yaşaması hedefimizdir”

Ayar, ” Genel Başkanımızın sözlerinde ifade bulan bakışımız o dur ki; Bizim derdimiz makam derdi değil, vatan derdidir. Bizim davamız, Aşık Veysel’in dediği gibi “insanlık davası” dır. Birbirimizi kırmadan üzmeden, el ele verip tüm bu yaşananları nasıl geride bırakacağız, derdimiz budur. Biz doğru olana talip olduk. Bizim mücadelemiz milletvekili sayısıyla, bakanlık pazarlığı ile ölçülecek bir mücadele değildir. Bizim mücadelemiz Hak yiyenlere karşı Hakkı yenenlerin mücadelesidir. Biz üniversite mezunu işsizlerin hakkını arıyoruz. Eli nasırlı, yüreği hüzünlü çiftçinin hakkını arıyoruz. Fabrikası haraç mezat elden çıkarılan şeker işçisinin, üretimine kota konan pancar üreticisinin hakkını arıyoruz. Açlığa mahkûm edilen emeklinin, asgari ücretlinin hakkını arıyoruz. Sadece seçim öncesi hatırlanan esnafın hakkını arıyoruz.İfadeleri Genel Başkanımızın tüm milletimiz için huzurlu, mutlu, geleceğinden emin yarınlar hedefleridir. ” dedi

Ayar, ” Aslolan insanımızın mutluluğudur. ”

” Siyasetin de, ekonominin de, eğitimin de, nihai hedefi, insanımızın mutluluğudur.” sözleriyle açıklamasını sürdüren Saadet Partisi Polatlı İlçe Başkanı Reşat Ayar,  milletvekili adaylarının belirlenmesinin ardından kapı kapı dolaşarak Milli Görüş ve Adil Düzen’i anlatacaklarını belirtti. Ayar, ” Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi, senlik benlik demeden, gelin bir olalım. El ele verelim. İçine düşürülmüş olduğumuz bataklıktan bir birimize el atarak, birbirimize umut olarak çıkalım. Gelin el ele verelim. Çocuklarımız, gençlerimiz geleceğe umutla baksın.Annelerimiz, çocuklarının geleceğinden emin olsun. Çalışanlarımız korkusuz bir şekilde, endişe duymadan yastığa başını koysun. Bu memleket bizim, bu memleket hepimizin. Gelin hep birlikte sahip çıkalım. Korkmadan, ürkmeden, endişe duymadan, huzur barış, kardeşlik içinde yaşanan bir ülkeyi birlikte inşa edelim. Allah’ın izniyle başaracağımıza inanıyoruz. ” dedi.