Ana sayfa GÜNDEM Akkaya; “Yatırımcı Korkmasın!”

Akkaya; “Yatırımcı Korkmasın!”

1167
0

Akkaya Gayrimenkul sahibi Mustafa Akkaya gayrimenkul satışları ile ilgili yaptığı açıklamada; “2017 ve 2018 yılı TÜİK ve diğer sektör analizlerinin istatistiksel verilerine baktığımızda özellikle konut satışlarının son derece hızlı biçimde arttığını” dile getirdi. Akkaya açıklamasında; “Piyasaların güveni sayesinde de hız kesmeden devam ettiğini ve Polatlı gibi şehirlerin yatırım noktasında her zaman önü açık kentlerin başında geldiğini” vurguladı.

Türkiye’nin siyasi istikrarı ile birlikte güvenilir ekonomik zemini sebebiyle yatırımcı için herhangi bir endişeye gerek olmadığını vurgulayan Akkaya Gayrimenkul sahibi Mustafa Akkaya, “Siyasi zemindeki güven ve istikrarın getirisi olan ekonomik güvenilirlik, Türkiye ve şehrimiz Polatlı’da yatırım konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmamasını sağlıyor. Gayrimenkul ve inşaat sektöründe de bu güven sayesinde yeni yatırımlar sürekli olarak hayata geçiyor. Bunun yanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman söylediği ve yabancı güçlerin oynadığı oyunun getirisi olan dövizdeki bu geçici dalgalanmanın ve konut kredilerinin yakın zamanda yeniden normal zemine oturacağını düşünüyorum. Yatırımcı korkmasın” dedi.

Polatlı gibi şehirlerin yatırım noktasında her zaman önü açık kentlerin başında geldiğini belirten Akkaya, yatırım yapmak isteyen ya da gayrimenkul, konut edinmek isteyen vatandaşlara da “rahat olun” çağrısında bulundu.

“Siyasi Güven, Ekonomik Güveni de Getiriyor”

Polatlı Emlakçılar Odası Başkanlığı görevini uzun zaman yürüten ve gayrimenkul sektörünün daha kurumsal hale gelebilmesi için ciddi çalışmalara imza atan Akkaya Gayrimenkul sahibi Mustafa Akkaya, Türkiye uzun yıllardır süre gelen siyasi istikrara bağlı olarak gelen güven ortamı ile sektörlerin ve piyasanın da ekonomiye güven duymasının önünü açtığını söyledi.

Akkaya “Türkiye gibi gelişmeye sürekli açık, yatırım zemini için gerekli tüm şartların olduğu bir ülkede, lokomotif sektörlerin başında gelen inşaat ve gayrimenkul sektörleri, ülkede ekonomik sıkıntının söylendiği bir dönemde bile yatırım noktasında bir eksilme yaşamıyor. Bununla birlikte hali hazırda gayrimenkul ve konut yatırımları tam aksine yükselişle sürüyor.  Şunu kabul etmek gerekiyor ki, siyasi zemindeki istikrarla gelen güven, piyasaların ve yatırımcının ekonomiye ve geleceğe olan güvenini de sağlıyor. Yatırımcımız korkmasın” dedi.

“Piyasadaki Döviz Ve Faiz Dalgalanması Geçici”

Mustafa Akkaya açıklamasının devamında;  piyasaları etkileyen yüksek döviz kuru ve faiz lobisinin faaliyetleri sebebiyle yaşanan faiz yüksekliğinin geçici bir durum olduğunu söyledi. Akkaya; “Bana inanın bu ülkede tek kuruş yatırım yapılamadığı dönemleri bu sektörün uzun yıllardır bir temsilcisi olarak gördük yaşadık. Ancak şu andaki suni yükselişler geçicidir.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dile getirdiği gibi, faiz lobisinin faaliyetlerine Türkiye ekonomisi yenilmez ve pes etmez. O devirler eskide kaldı, Artık ülke ekonomimiz sağlam temeller üzerine ve güven üzerine kurulu bir ülkedir. Bu sebeple oranlarda zaman zaman dalgalanma yaşansa da bu artışın önümüzdeki dönemde de devam edeceğini düşünüyoruz. Sektör olarak potansiyelimiz büyük, yatırımcının sektöre güveni ve inancı da büyük. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte bu potansiyeli daha yüksek oranlarla ortaya koyabileceğimize inanıyorum.

“Konut Hala En  Kazançlı Yatırım”

Akkaya Gayrimenkul sahibi Mustafa Akkaya, konut yatırımlarının Polatlı’da ve ülke genelinde son derece ciddi ve hızlı bir biçimde halen devam ettiğini ve yatırımcı açısından en kazançlı yatırımın halen konut olduğunun altını çizerek önemli mesajlar verdi. Akkaya “Aylık oranlara bakılmaksızın 2017 yılının tamamı ve 2018 yılının ilk yarısını tamamladığımız şu zamanlarda sektör ve yatırımcı için parlak bir yıl olarak tamamlanacağını şimdiden söyleyebiliriz.

2017’nin tamamlayıcısı konumundaki 2018 yılındaki yükseliş hem yatırımcılarımız hem de gayrimenkul sektörünün aktörleri olan bizler açısından geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan bir durum. Hem ilk satış hem de ikinci satış oranlarına baktığımızda gayrimenkulün, Türkiye’de ve Polatlı’da hala en önemli ve en kazançlı yatırım aracı olarak tahtını koruduğunu söyleyebiliriz. Böyle de yeni artış oranlarıyla yükselerek devam edeceğini öngörüyoruz. Bu açıdan Polatlı’da da konuta yatırım yapmak isteyen hemşehrilerimiz müsterih olsun, rahat olsun. Konut almakta tereddüt etmeyin çünkü konut her zaman yatırımcısına en çok kazandıran yatırımdır” diye konuştu.

“Yatırımcının Güveni Devam Ediyor”

Akkaya; “2017 ve 2018 yılı TÜİK ve diğer sektör analizlerinin istatistiksel verilerine baktığımızda özellikle konut satışlarının son derece hızlı biçimde arttığını ve piyasaların güveni sayesinde de hız kesmeden devam ettiğini söyleyebiliriz. Bu durum konutun bir yatırım aracı olarak hala en önemli tercih sebebi olduğunu gösteriyor. Yılın geride kalan aylarındaki rakamları göz önüne aldığımızda sektörün yılbaşından bu yana sürekli bir büyüme içinde olduğunu görüyoruz. Yerli ve yabancı yatırımcının sektöre olan güveni artarak sürüyor. Bu bizler için olduğu kadar ülke ekonomisindeki istikrarın da bir göstergesi olarak önemli. Devletin sektör için sağladığı önemli desteğin devamı halinde sektörün hızlı büyümesini devam ettireceğinden eminiz” dedi.