DOLAR 9,28880.28%
EURO 10,78750.25%
ALTIN 525,93-0,07
BITCOIN 568900-0,27%
Ankara
13°

PARÇALI BULUTLU

15:56

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Ey Amerika!…- KÖŞE YAZISI

Ey Amerika!…- KÖŞE YAZISI

ABONE OL
7 Şubat 2018 13:52
Ey Amerika!…- KÖŞE YAZISI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şehit haberleri ile ülkem yanıyor. Yüreklere hiç sönmeyecek ateşler düşüyor. Afrin harekatının, başladığı günden bu yana, Şehit olan askerlerimize Allah tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun.

Rabbim acılı ailelerine sabırlar versin dayanma gücü versin. Vatanı için toprağa düşen yiğitlerimize, bizim burada yüreğimiz dayanmıyor O anne baba nasıl dayansın? Bizlerin yüreğine bir ateş düştüyse Şehitlerimizin, ana, baba ocaklarına, bin ateş düştü. Emin olun ki o ocaklarda ki ateşler yıllar geçse de sönmüyor Türkiye hiç bir şeyden çekmedi Terörden çektiği kadar! Hiç bir dünya ülkesi mağdur olmamıştır bizim kadar Terörden . Öpmeye kıyamadığımız evlatlarımızı, yiğitlerimizi, hain kalleş saldırılar sonucu tek tek toprağa verdik. Ardından Vatan sağ olsun, Millet sağ olsun, Ezanımız dinmesin, Bayrağımız inmesin dedik de Şehit ailelerinin, yakınlarının yüreklerindeki acının, ızdırabın TARİFİ ve TELAFİ si mümkün değil! Evladını gururla askere yollamış analar, babalar Şehit haberi geldiğinde, Vatan sevgisiyle bastırıyor acısını.

Ey Amerika! BOP Projeni Türkiye de gerçekleştiremeyeceksin!..

Nedir bu BOP Projesi diyeceksiniz ya da hepinizin malumudur; çeşitli kaynaklardan edindiğim bilgiye göre özetle BOP projesi; “Büyük Ortadoğu Projesi”, Ortadoğu ve yakın çevresi coğrafyasında yer alan ülkelerde batılı anlamda demokrasinin sağlanması, terörizmin ortadan kaldırılması, ekonomik ilişkilerin arttırılması ve ekonomik işbirlikleri sağlanarak bölgenin istikrara kavuşturulmasıdır.

Gösterilmeye çalışılanı bu…

11 Eylül 2001 saldırılarından sonra yıllardır aradığı fırsatı eline geçiren ABD barış demokrasi ve terör naraları atarak ilk önce Afganistan’a daha sonra ise Irak’a girmiştir ve buralarda BOP politikasını uygulamaya koymuştur. İlk önce Afgan mafyalarını yok edip uyuşturucu trafiğini kontrol altına almıştır. Bu ABD’ye 300 milyar dolar kazandırmıştır daha sonra Irak’a girip Sünni-Şii çatışması çıkartmış ve ırağın 2 ye bölünmesini sağlamıştır. Bu sayede ABD yıllık 5 trilyon dolar değerindeki petrol piyasasını ele geçirmiştir. Bir yandan da 1920 de İngiltere tarafından çizilen sınırların yeniden gözden geçirilmesidir. ABD’ye göre yanlış çizilen sınırlar yüzünden bölgede terörizm ve istikrarsızlık oluyor, bölge kaynakları yanlış ülkeler tarafından kullanılıyor. Bu noktada ABD 1920’de İngiltere’nin yaptığı gibi bölgede BÖL Yönet taktiğini uygulamaya sokmaya çabalıyor ve bunun içinde İsrail’i kullanıyor. ABD’nin petrolleri kontrol altına alabilmesinin tek yolu Ortadoğu da bulunan bütün devletlerin parçalanmasını sağlamaktır. Yani Ortadoğu da bulunan 22 ülkeyi parçalayıp 220 eyalet haline getirerek bütün kaynakları elinde tutmak istemesidir. 2030 yılında bitme noktasına gelmesi beklenilen petrolün yerini hidrojen yakıtı alacak. Hidrojen yakıtının ucuz yolla üretilebildiği tek maden ise BOR’dur. Dünya bor rezervlerine bakıldığında bor yataklarının %76 ülkemizde bulunuyor ve bu bizi BOP’un tam hedefine yerleştiriyor. Türkiye için tek tehlike bor değil Ortadoğu da kurulacak bir Kürdistan devleti de bulunuyor. Olası bir Kürdistan devletinin kurulması demek Kars’tan Diyarbakır’a kadar olan bölümün Kürt toprakları olarak koparılması demektir. Yıllardır ABD’nin bu proje için harcadığı para su anda 1 trilyon doları bulmuştur bu da şu demektir; sadece Ortadoğu için ABD kendi ülke ekonomisinin 10’da 1’ini Ortadoğu’ya aktarmış. MİT raporlarında Ortadoğu da ciddi bir silahlanma ve biyolojik silah üretimi bulunuyor. Dünyada ve Türkiye de ki birçok strateji kuruluşlarına göre şu anda müttefikimiz görünen ABD 10 yıl içinde İran ve Suriye’yi 20 yıl içinde ise Türkiye’yi işgal edecektir. Yani ve bu topraklar 20 yıl sonra yeniden bir kurtuluş savaşı mücadelesi verecektir. (Alıntı)

Ey Amerika! Dini, mezhebi etnik kökeni ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında yaşayan Bir Bütünüz! Türkiye’yi Parçalamaya bölmeye çalışmak kimsenin haddi değildir. Bizler Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Arabıyla, Alevisiyle, sunisiyle; Birlik, beraberlik içerisinde bir birimizden huzur güven duyarak yaşıyoruz. Vatan topraklarında ırkı, mezhep, dini, inancı ne olursa olsun, Bizler bir Bütünüz.

Bizler Atatürk’ün evlatlarıyız. Senin gücün bu ulusu bu milleti parçalamaya yetmeyecek Bizde İman gücü var Atalarımızdan gelen damarlarımızda Atalarımızın asil kanı var. Bu HAİNLER elbet bir gün temizlenecek Türk ulusunun bu pislikleri vatan hainlerini temizlemeye gücü var. Bu güne kadar Vatanı için Şehit olmuş yavrularımızın acısını Milletçe yüreğimizde taşıyoruz.

Tekrar söylüyorum; Ey Amerika!

Biz vatanımızı, ülkemizi, bayrağımızı, hangi etnik kökenden olursa olsun hangi dili konuşursa konuşsun hangi dini yaşarsa yaşasın, tarihimizi, kültürümüzü, milletimizi seviyoruz. Sen Büyük Ortadoğu Hayallerini Türkiye de gerçekleştiremeyeceksin! Tüm siyasilerin tek hedefi; Ülkemiz ve Milletimizin bölünmezliği olmalıdır. Kaybettiğimiz Şehitlerimizin acılarını Yüreklerimizde taşıyacağız.

Aldığımız her nefesi, vatanı için canını vermiş Şehitlerimize borçluyuz… Nurlar içerisinde rahat uyu Şehidim!

Giden her canın, Akan gözyaşlarının yüreklere düşen acının sorumlusu olanlara da Allah bu acıların bin mislisini yaşatsın!

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.