Ana sayfa GÜNDEM Polatlıspor’dan PTO’ya Ziyaret

Polatlıspor’dan PTO’ya Ziyaret

958
0

Polatlıspor Kulübü Yeni Yönetimi, ilçedeki kurum ve kuruluşlarına yaptığı tanışma ziyaretlerine devam ediyor.

Polatlıspor Kulüp Başkanı Serkan Özkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ileçmizdeki kurum ve kuruluşlara tanışma ziyaretlerine devam ediyor. Başkan Özkan ve Yönetimi dün bu kapsamda Polatlı Ticaret Odasını ziyaret ederek Başkan Ulvi Sakarya ile görüştüler.

“Polatlıspor bir marka, Polatlı’da bir değerdir”

Ziyarete ilişkin konuşma yapan Polatlıspor Başkanı Serkan Özkan, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bizi ağırladığınız için öncelikle teşekkür ediyoruz. Yönetim olarak yeni bir anlayışla, yeni bir vizyonla biz bu yola çıktık. Buradaki arkadaşları az çok sima olarak tanıyorsunuzdur. Hepsi Polatlı’da belli yerlere gelmiş olan arkadaşlar. Şaibesiz, sicili konusunda tertemiz arkadaşlar. Dolayısıyla hepsinin şuanda bir iştahı var. Polatlıspor üzerinden Polatlı’ya neler yapabiliriz, Polatlı’ya ne kazandırabilir onun derdindeler. Ben öncelikle sizin nazarınızda da arkadaşlara bu görevi aldıkları için göreve hazır oldukları için de teşekkür etmek istiyorum. Malum Polatlıspor’un bazı geçmişte kalan sıkıntıları hem imaj olarak, hem de maddi anlamda bazı sıkıntıları olmuştur. Biz zaten bunları bilerek bu göreve geldik. Amacımız tabi ki Polatlı sporun o eskiden 2. Ligdeki Polatlıya yansıtmış olduğu o ruhu tekrardan kazandırmaktır. Malum Polatlıspor bir marka Polatlı’da bir değerdir. Biz diğer kulüplerin de sayısının artmasından yanayız. Bu işlerin sadece Polatlıspor üzerinden yürümesi taraftarı da değiliz. Polatlı’nın nüfusu yani 140-150 bine doğru gidiyor. Dolayısıyla böyle bir nüfusa sahip olan İlçede kulüp sayılarının artması lazım. Ve hatta bırakın sadece futbol, diğer branşlarda da bu sayıların çoğalması lazım. Biz burada gençlerimize, çocuklarımıza yani futbol üzerinden spor üzerinden ne yapabiliriz ne verebiliriz bunun derdindeyiz.  Çocuklarımızı en azından sağda solda boş geçirecekleri o vakitleri en azından da kendilerini bir şekilde beklide bizim göremeyeceğimiz o cevherleri kendilerinin çıkartmasına sebep olacağız. Bu anlamda da dediğim gibi tabi ki bazı sıkıntılarımız da var. Maddi anlamda sıkıntılar da var. Bunları da bir şekilde aşmaya çözmeye çalışıyoruz. İnşallah bunlarda kısa zamanda çözülecektir diye de arkadaşlarla bir çalışma içerisindeyiz. Sizden de bu konuda destek isteyeceğiz.”

“İnşallah bu kulüp eski gücüne biran evvel kavuşur”

PTO Başkanı Ulvi Sakarya ise yeni yönetime başarı dileklerini ileterek; “Öncelikle hayırlı olsun diyorum. Bu işlerin ne kadar zor olduğunu biliyorum. İstemek kolay değil. Yani şehirler marka oluşturmaya çalışıyor. Bunlardan da bir tanesi spor kulüpleridir. Polatlıspor bizim çocukluğumuzdan beri var olan bir spor kulübü. Kolay bir işe soyunmamışsınız. Kendinizden bir şeyleri vermeniz gerektiğini düşünüyorum. Birilerinin de bu işi yapması gerekiyordu. Siz elinizi taşın altına koymuşsunuz hepinizden Allah razı olsun. Dediğimiz gibi Polatlı da bizim, Polatlıspor da bizim diğer kulüpler de bizim. Bizler de kanunlarımızın el verdiği şartlarda elimizden gelen desteği veririz. İnşallah bu kulüp eski gücüne biran evvel kavuşur. Sporun çok faydalı etkileri var. En büyük sıkıntı şehrimizde belli bir süre yaşanan gençlerde madde bağımlılığı sorunudur. Sağ olsun Emniyet Müdürlüğümüz çok ciddi çalışma ile azalttı ama çocuklara meşgale vermek lazım yani başı boş oluşu lüzumsuz şeylere itiyor. Sporun yanında yani bir okçuluk bir binicilik değişik zevkli bir şeylerde yapılabilir. Polatlımızda çok güzel bir kapalı spor salonumuz var. Stadımız var hem çim hem sentetik. Ve Belediyemiz de bu konuda zannediyorum destek verir diye tahmin ediyorum. İnşallah bununla beraber bütün spor kulüpleri kendi içerisinde farklı farklı branşları da barındırarak iyi bir yere gelir diye tahmin ediyorum.”dedi.