Ana sayfa GÜNDEM Fen İşleri Ekipleri 5 Farklı Noktada Çalışıyor

Fen İşleri Ekipleri 5 Farklı Noktada Çalışıyor

923
0

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Polatlı Yol Asfalt Şefliği ekipleri, hava şartlarının iyi olması sebebiyle asfalt ve yol yapım çalışmalarına hız verdi.

Ekiplere bölünerek şehiriçi semtleri ve şehir dışı semtlerde çalışmalarını hızlandıran ekipler, Şehitlik Mahallesi’nde 3 ayrı noktada, Şentepe Mahallesi, Ticaret Borsası ve Uzunbeyli Mahallesi’nde yol yapım ve asfalt çalışması yapıyor. Programa alınan çalışmaları titizlikle takip ettiklerini belirten AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir ise “Hemşehrilerimiz hiç merak etmesinler, ekiplerimiz, program dahilinde tüm Polatlı geneline gerekli hizmeti veriyor ve altyapısı eksik olan hiçbir bölgemiz kalmayacak” dedi. Şehitlik Mahallesi’nde Nevdet Ersin Caddesi, Neşet Ertaş Caddesi ve yerleşime yeni açılan bazı caddelerde malzeme bakımlı yol yapım çalışmasını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Polatlı Yol Asfalt Şefliği ekipleri, şeni yerleşime açılan pek çok site ve apartmanında yol yapım çalışmalarında sona geldi.

Köy İçi ve Dış Yollar Sırasıyla Yapılıyor

Şentepe Mahallesi’nde yeni yapılan sitelerin bulunduğu Halide Edip Adıvar Caddesi üzerindeki yol yapım çalışmalarını tamamlayan ekipler ardından asfalt serim işine de başladı. Bunun yanında Ticaret Borsası Hoca Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde bulunan yolların neredeyse tamamına yakını asfalt atılarak vatandaşın hizmetine sunuldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Polatlı Yol Asfalt Şefliği ekipleri, şehir merkezinde yürüttüğü çalışmalar kadar dış semtlerde de yoğun bir mesai yapıyor. İlçenin en uzak semtlerinden bir tanesi olan Uzunbeyli Mahallesi’nde köy içi yolların tamamına malzeme bakımlı yol yapım çalışmasını tamamlayan ekipler, asfalt dökme çalışmalarını da hız verdi. Şehir merkezinin dışında kalan semtlerde sırasıyla programa alınan tüm köylerde çalışmalarını yürüten ekipler, hava şartlarının el verdiği oranda çalışmalarına devam edecek.

Demir: Altyapı Sıkıntısı Olan Bölgemiz Kalmayacak

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, şehrin altyapısının tamamından sorumlu olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Polatlı Yol Asfalt Şefliği ve ASKİ Polatlı Bölge Müdürlüğü kurmaylarıyla her gün bir araya gelerek yapılan çalışmalar ve program dahilinde yapılacak çalışmalara ilişkin istişare ediyor. Son olarak Uzunbeyli ve Şentepe Mahallesi’ndeki çalışmaları inceleyerek Büyükşehir kurmaylarından bilgi alan Demir, “Biz Polatlı’nın her bölgesinin eşit ve sorunsuz bir şekilde ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında çalışıyoruz. Bu anlamda Büyükşehir Belediyemizin ASKİ ve Fen İşleri ekipleri aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor. Hemşerilerimiz hiç merak etmesinler, ekiplerimiz, program dahilinde tüm Polatlı geneline gerekli hizmeti veriyor ve altyapısı eksik olan hiçbir bölgemiz kalmayacak. Polatlı’nın tamamının altyapı sıkıntılarının büyük ölçüde giderildiğini görmek mümkün. Ancak hangi bölgemizde, köyümüzde mahallemizde bir eksik ya da ihtiyaç varsa ekiplerimiz vatandaşımıza hizmet etmeye devam ediyor ve edecek” diye konuştu.