DOLAR 9,64401.49%
EURO 11,23321.32%
ALTIN 553,681,57
BITCOIN 6081860,49%
Ankara
14°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Özel’den Belediye Kreşine Övgüler

ABONE OL
4 Ağustos 2017 11:37
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Büyükşehir ve Polatlı Belediyesi Meclis Üyesi Mahir Özel, dün yaptığı yazılı basın açıklaması ile Polatlı Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi hakkında konuştu, okul öncesi eğitimin ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Ankara Büyükşehir ve Polatlı Belediyesi Meclis Üyesi Mahir Özel, Polatlı Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi hakkında yazılı bir basın açıklaması yayımladı. Özel, yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi: “Polatlı Belediyesi, okul öncesi eğitimde kreş ve gündüz bakımevi ile ciddi ölçüde mesafe aldı.
Okul öncesi eğitim süresince çocuklar  ilköğretime hazırlanırken; paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi öğrenirler. Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun var olan yeteneklerini görünür kılmaktadır. Bu dönem, araştırmacılar için çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir süreç olarak görülmektedir. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler.”

“Eğitim gömleğin ilk düğmesidir”

“Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir. Çocuğun doğduğu günden temel eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşamlarında önemli rol oynayan; bedensel, psikomotor, sosyal, duygusal, zihin ve dil gelişimlerinin büyük ölçüde tamamladığı, kişiliğin ve çocuğun devamlı olarak değiştiği bir süreçtir. Bu nedenle çocuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini sürdürmesi önem kazanmaktadır. Bu nedenle okul öncesi eğitim ve öğretim ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla kurulan Polatlı Belediyesi kreşi  ve gündüz bakımevi yaklaşık bin metrekare kapalı alanda dört katlı  7 adet sınıf sayıları olup kreşin 150 kişilik kapasitesi vardır. Yaz ve kış sezonu faaliyetlerini sürdüren okulda;  oyun odası, yemekhane, uyku odaları, 20 kişilik derslikleri ve her katta lavaboları bulunmaktadır.”

“Çocuk gelişimi bölümlerinden mezun  ciddi bir eğitim kadrosu”
“Eğitimin temel dinamiklerinde atılım için de olduğu gözlenen okul öncesi eğitimin ilk halkasında Polatlı Belediyesi Kreş Gündüz Bakım Evi olarak (36 – 72) aylık çocuklarımıza on adedi eğitim ve öğretim elemanı olmak üzere 14 kişilik personelle hizmet verdiği tespit edilmiştir. Fakülte ve yüksek okulların Çocuk gelişimi bölümlerinden mezun  ciddi bir eğitim kadrosu ile  faaliyet gösteren okulun  branş derslerinden ingilizce, drama, halk oyunları, müzik ve satranç gibi dersler verilmektedir. yapılan değerlendirmelerde, Polatlı halkı için çocuklara yönelik  temel eğitim kurumlarının işlevselliği takdirle karşılanan bu tür güzide kurumların aynı ciddi sistem korunarak daha yaygın hale getirilmesi ve kentimizin muhtelif semtlerinde  çocuklarımızın eğitim ve öğretimlerine açılarak toplumumuza kazandırılmaları önem arz etmektedir.”

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.