DOLAR 9,58950.03%
EURO 11,1455-0.14%
ALTIN 557,340,08
BITCOIN 6067821,27%
Ankara
10°

AÇIK

05:54

İMSAK'A KALAN SÜRE

Destici: “Hükümet, çiftçiyle alay ediyormuş gibi…”

ABONE OL
3 Ağustos 2017 11:16
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, geçtiğimiz akşam Polatlı’ya gelerek gündeme dair bir takım açıklamalarda bulundu.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, geçtiğimiz gün BBP Polatlı İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Destici, BBP İl Başkan Yardımcısı Vedat Çelik, BBP İlçe Başkanı İsmail İlbağa ve Yönetimi ile görüştü. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Destici, buğday ithalatından gümrüğün kaldırılması ile ilgili; “Yaşanan afetler yetmiyormuş gibi, hükümet sanki çiftçiyle alay ediyormuş gibi çok bilinçsizce buğday ithalatında gümrüğü kaldırdı. Bu da aniden buğday ve arpada fiyat düşmesine vesile oldu. Bunu bilinçli bir şekilde yaptılarsa bu çiftçilere büyük bir hakaret ve büyük bir haksızlıktır.”ifadelerini kullandı.

Destici: “Taban fiyatın altında buğday sattık”

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, geçtiğimiz akşam Polatlı’ya gelerek gündeme dair bir takım açıklamalarda bulundu.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, geçtiğimiz gün BBP Polatlı İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Destici, BBP İl Başkan Yardımcısı Vedat Çelik, BBP İlçe Başkanı İsmail İlbağa ve Yönetimi ile görüştü. Salı günü Ankara’dan Günyüzü’ne doğru yola çıkan Genel Başkan Destici’nin son durağı Polatlı oldu. Destici, yaptığı ziyaretleri şöyle sıralardı: “Günyüzü Kaymakamımızı ziyaret ettik, Günyüzülü hemşerilerimizle sohbet ettik. Sonrasında Sivrihisar’a geçtik, Sivrihisar Kaymakamı ve Belediye Başkanı ile görüştük, Sivrihisarlı hemşerilerimizle bir araya geldik. Sonrasında Eskişehir Valimizi ziyaret ettik. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanına son dönemde yapılan bir saldırı vardı. Kendisini ziyaret ettik, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Daha sonra Eskişehir Odunpazarı İlçe Teşkilatımızın açılışını gerçekleştirdik. Sonrasında tekrar Sivrihisar Ulu camide akşam namazını eda ettik.”

BBP, Polatlı’da daha aktif olacak

Sonrasında BBP İlçe teşkilatı hakkında konuşan Destici, ilçe kongresinin yakın zamanda yapılacağını ve kendisinin de katılacağını belirterek; “Polatlı İlçe Teşkilatımız İsmail Bey ve Yönetimdeki arkadaşlar bizim Eskişehir’den döndüğümüzü duyunca aradılar davet ettiler. Polatlı ziyaretimizi planlı değildi. Ben arkadaşlarıma sizlerin huzurunda, İlçe Başkanımıza ve eski-yeni tüm yönetime teşekkür ediyorum. Kısa süre içerisinde ciddi bir yapılanma gerçekleştirdiler. Yeni ilçe binamızdayız, çok güzel ve merkezde bulunuyor. Burada güzel çalışmalar başlattılar. İnşallah önümüzdeki günlerde burada güzel bir kongre gerçekleştirecekler ve biz de Allah nasip ederse katılacağız. Polatlı’da zaten Büyük Birlik Partisi güçlü bir zemine sahip. İnşallah bu potansiyeli arkadaşlarımızla birlikte harekete geçirerek daha aktif bir hale getireceğiz. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Destici, Büyükerşen’i ziyaret etti

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e yapılan saldırıyı kınayan Destici, geçtiğimiz gün bizzat giderek Başkan Büyükerşen’e geçmiş olsun dileklerini iletti. Destici, bu ziyaret hakkında şunları söyledi: “Sayın Büyükerşen’e yapılan saldırıyı bir kez daha kınıyorum. Kimden gelirse gelsin biz bunun karşısındayız. Yapılan bu saldırı kabul edilemez. Sadece Eskişehir değil, bütün Türkiye Sayın Cumhurbaşkanından başlayarak bu saldırıya büyük bir tepki gösterdi. Eskişehir bir oldu, beraber oldu. Bütün siyasi partiler bu saldırıyı kınadılar ve Belediye Başkanının yanında olduklarını ilan ettiler. Ben de bir Eskişehirli olarak kınamakla kalmadım, kendisini ziyaret ederek de geçmiş olsun dedim. İnşallah bir daha böyle bir saldırı yaşanmaz. Failler yakalandı ve mahkemeye çıkarıldılar. İnşallah hukuk önünde hak ettikleri cezayı alırlar. Biz şiddetsiz bir toplum olarak, barış ve huzur içerisinde kardeşçe yaşayacağız. Kürdü, Türkmeni, Çerkezi, Lazıyla, doğulusu batılısı kuzeylisi güneylisiyle, A partilisi B partilisi, biz hepimiz büyük Türk milletiyiz. Bu bilinçle bu şuurla hareket edeceğiz. Ülkemizi karıştırmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Belli rant çevreleri var. Rantlarına müdahale edildiği, çomak sokulduğu zaman bu tür farklı tepkiler verebiliyorlar. Bu konuda güvenlik güçlerimizin, devleti yönetenlerin daha duyarlı olması lazım ve bunlara hiçbir dönemde fırsat verilmemesi lazım.”

“Siyonist İsrail, bütün İslami yapıları yok etmek istiyor”

Sonrasında Mescidi Aksa hakkında konuşan Genel Başkan Destici, eylemlerin ibadethanelere yapılmaması gerektiğini belirterek; “Mescidi Aksa, biz Müslümanlar için Mekke ve Medine’den sonra üçüncü kutsal şehir ve ilk kıblemizdir. Bildiğiniz gibi uzun yıllar da Osmanlı Devleti idaresinde kaldı. Üç dinin mensupları da orada kardeşçe ve barış içinde yaşadılar. Fakat Siyonist İsrail Devletinin bir emeli var; Kudüs’ü tamamen işgal etmek ve oradaki Müslüman nüfusunu yok etmek, onla da kalmayıp Müslümanlara ait Mescidi Aksa başta olmak üzere; bütün İslami yapıları yok etmek istiyor. Bunlarla da kalmayıp Hıristiyanlığa ait de bütün yapıları kaldırmak istiyor. Kendi kutsal şehirleri ve başkentleri haline dönüştürmeye çalışıyor. Biz bunun bilincindeyiz. Bütün bu yapılanlar bir süreçtir. Dolayısıyla da bu basit bir saldırı olarak ya da Mescidi Aksaya giriş çıkış kontrolü olarak da görülemez. Bütün İslam dünyasının büyük bir tepki göstermesi lazım. Hatta Hıristiyan aleminin de aynı şekilde tepki göstermesi lazım. Bizim ülkemiz, Cumhurbaşkanından en aşağıya kadar bütün siyasetçilerimiz bu konuda gerekli tepkiyi gösterdiler. Biz de tepkimizi gösterdik ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Çağırımız; bütün İslam dünyasının şiddetli bir etki göstermesidir. Her türlü tepkiyi göstereceğiz, her türlü kınamayı yapacağız. Bunu yaparken Yahudi toplumunu hedef almayacağız, onların ibadethanelerine dokunmayacağız. Yapılan eylemlerin İsrail büyükelçiliği gibi temsil eden yerlerde yapılması doğrudur. İbadethanelerin önünde eylem yapmaktan herkesin uzak durması lazım.”dedi.

“Şu anda çok doğru bir mücadele veriliyor”

Terörle mücadele hakkında konuşan Destici; “Diyarbakır’da iki şehidimiz var. Ben şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun, ruhları şad olsun. Gazilerimize Allah’tan acil şifalar diliyorum. Şu anda bölgede kahramanca mücadele eden asker ve polislerimizin rabbim yar ve yardımcısı olsun. Geçmişte terörle mücadelede eksiklikler noksanlıklar oldu, biz de bunları dile getirdik. Şu anda çok doğru bir mücadele veriliyor. Terörün tüm unsurlarına karşı top yekun bir mücadele var. Biz de bu mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz.”cümlelerine yer verdi.

“Polatlımız için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz”

Polatlı’nın çok önemli bir ilçe olduğunu belirten Destici; “Polatlı hem bizim hem Türkiye için önemli bir ilçemiz. Günyüzü ve Polatlı iç içe sayılır, Polatlı’da bizim ilçemiz sayılır. Dolayısıyla da Polatlı’nın bizim gönlümüzde ayrı bir yeri var. Polatlı, gelişen ve büyüyen bir ilçemiz. İnşallah önümüzdeki süreçte talebi olan il olma hakkına da kavuşur. Biz Polatlımız için dün olduğu gibi bugün ve yarın da elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Hem Polatlı’nın gelişmesi için, hem de burada yaşayan 120 binin üzerinde vatandaşımızın barış, huzur ve refah içerisinde birlikte kardeşçe yaşaması için, dün olduğu gibi bugün de yarın da her türlü gayretin içinde olacağız.”dedi.

“Çiftçiyle, buğday üreticisiyle dalga geçer gibi bir hadise meydana geldi”

Konuşmasının sonunda çiftçi sorunlarına değinen Genel Başkan Destici; “Buğdayda 940 lira taban fiyatı açıklandı, biz buğdayımızı Polatlı Borsasında 860 liraya verdik. Ben birebir bunu yaşayan birisiyim. Yaşanan afetler yetmiyormuş gibi, hükümet sanki çiftçiyle alay ediyormuş gibi çok bilinçsizce buğday ithalatında gümrüğü kaldırdı. Bu da aniden buğday ve arpada fiyat düşmesine vesile oldu. Bunu bilinçli bir şekilde yaptılarsa bu çiftçilere büyük bir hakaret ve büyük bir haksızlıktır. Emeğe haksızlıktır. Eğer bilinçsizce yapılmışsa bunu yapanların mutlaka bunun hesabını ödemesi lazım. Şu anda çiftçi tam buğdayını aldı, bir anda Tarım Bakanlığı açıklama yaptı. Gerçekten çiftçiyle, buğday üreticisiyle dalga geçer gibi bir hadise meydana geldi. Ben bunun çok yanlış olduğunu bir kere daha buradan ifade ediyorum. Bu yanlıştan bir an önce dönülmesini bekliyorum. Burada oluşan mağduriyetin de en azından taban fiyat korunarak çiftçiye ödenmesini bekliyorum.”dedi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.