DOLAR 8,40800.01%
EURO 9,99810.11%
ALTIN 490,230,25
BITCOIN 321211-1,67%
Ankara
32°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Girişimci adayları sertifikalarını aldı

ABONE OL
2 Ağustos 2017 10:19
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sertifika töreni düzenlendi.

ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar ile Yönetim Kurulu Üyeleri; İrfan Çinkaya, Tunçay Elmadağlı ve Eğitim, Proje ve Ar Ge Müdürü Erdoğan Özen tarafından kursiyerlere sertifikaları verildi. ANKESOB Girişimcilik Destek Programı 2017 (5-6 ve 8. Grup) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri kapsamında 90 kursiyer eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.  ANKESOB Toplantı Salonu’nda düzenlenen sertifika dağıtım töreninde konuşan ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, “ANKESOB – KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine katılan ve istihdama yönelik yeni açılımların oluşmasına vesile olmanın ilk adımı olan ‘Katılım Belgesi’ almaya hak kazanan girişimci adaylarımıza kuracakları işlerinde başarılar dilerim.” dedi.

18 grubun eğitimi tamamlandı

ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, “Şehrimizin sosyo-ekonomik, gelişiminin hızlanması ve rekabet gücünün artması hedefi doğrultusunda yapılacak çalışmalarda, girişimcilere her zaman çok ihtiyacımız var. ANKESOB olarak bundan sonra da girişimci adaylarına bu eğitim fırsatlarını sağlamaya devam edeceğiz.” diyerek, “Girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, sürdürülebilir esnaf ve sanatkâr işletmelerinin kurulması ve KOSGEB desteklerinin daha etkin kullanımının sağlanması amacıyla başlatılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine devam ediyoruz. 2016 yılı içerisinde KOSGEB ile işbirliğinde başlattığımız ücretsiz eğitimlerle 2017 yılında gerçekleştirdiklerimizle  birlikte bugüne kadar 18 grubun eğitimini tamamladık, 540 kişi katılım belgesi almaya hak kazandı. Bugün de burada 3 grupta eğitim alan 90 girişimci adayı kursiyere sertifikalarını takdim ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Girişimci; risk alarak, yenilik yapan kişi demektir

Girişimciliğin ülkelerin ekonomisi ve kalkınmasında oldukça önemli bir faktör olduğunu dile getiren Ar, “Girişimcilik, ekonomik büyüme ve istihdama katkısı nedeniyle ülkemiz açısından da çok önemlidir. Dünyada çığır açan yeniliklere bakıldığında hiçbirinin kurumlardan, kurumların içinden çıkmadığını görüyoruz. Zira, birçoğu başta genç girişimciler olmak üzere girişimcilerimizin fikirleriyle ortaya çıkan yenilikler olarak dikkat çekmektedir. Aslında, girişimci risk alarak, yenilik yapan kişi demektir. Diğer bir ifade ile, girişimci fırsatları gözlemekte ve imkanını yakaladığı anda her türlü riski üstlenerek, bu fırsatları gerçekleştirmek üzere gayret gösteren kişidir.” ifadelerini kullandı.  Ar, “Girişimcilik eğitimine katılarak, sertifika almaya hak kazanan sizleri tekrar kutluyor, inşallah birer esnaf-sanatkâr olarak aramıza katılmanız dileğiyle hepinize başarılar diliyorum.  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin planlaması ve organizesinde bize her zaman destek olan Siteler KOSGEB Müdürü Erdal Çınar’a, yine girişimci olmak isteyenlere bu eğitimleri veren  Girişimcilik Uzmanı Derya Özilhan Şahin’e, Birliğimiz Eğitim, Proje ve Ar-Ge birimi başta olmak üzere eğitimlerin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.  Ar’ın konuşmasının ardından kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.