DOLAR 8,6252-0.47%
EURO 10,1310-0.33%
ALTIN 488,97-0,52
BITCOIN 373546-4,98%
Ankara
22°

AÇIK

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

CHP’de TANAP Semineri

ABONE OL
27 Temmuz 2017 10:21
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütünde dün CHP Ankara İl Örgütü Dil Eğitim Sekreteri Yurdum Hasgül tarafından TANAP SEIP (hibe programı) bilgilendirme semineri düzenlendi.

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), Azerbaycan doğal gazını Türkiye ve Avrupa’daki alıcılara etkin bir biçimde taşıyacak bir doğal gaz boru hattı sistemini oluşturuyor. TANAP projesinin amacı, Azerbaycan’ın sahalarında üretilen doğal gazın öncelikle Türkiye’ye, ardından Avrupa’ya taşınması. TANAP, Güney Kafkasya Boru Hattı (SCP) ve Trans-Adriyatik Boru Hattı (TAP) ile birleşerek Güney Doğal Gaz Koridorunu oluşturuyor. Trans-Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), Azerbaycan doğal gazını Türkiye ve Avrupa’ya taşıyacak bir doğal gaz boru hattı projesidir. TANAP, Türkiye’nin doğal gaz arz güvenliğinin artırılması ve arz kaynaklarının çeşitlendirilmesinin yanı sıra ülkenin sosyo-ekonomik kalkınmasına da katkıda bulunmaktadır. Bu kapsamda dün CHP İlçe Örgütü Toplantı Salonunda CHP Ankara İl Örgütü Dil Eğitim Sekreteri Yurdum Hasgül tarafından, projede yer alan hibe programı hakkında bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminere; CHP İlçe Başkanı Selami, Ovacık, Yönetim Kurulu Üyeleri ve üyeler katıldı. Hibe programı için projeler başta Polatlı olmak üzere, Bala, Haymana ve Gölbaşından kabul edilecek. Sosyal ve Çevresel Yatırım Programlarına (SEIP) hemen hemen herkes başvuruda bulunabilecek.

Desteklenecek Projeler;

Yerel olarak tanımlanan ihtiyaçlara karşılık gelen bölgedeki insan kaynakları potansiyelini ve sosyal sermayeyi güçlendiren; tarım, imalat ve turizm dahil olmak üzere hizmet sektöründeki yerel küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayan; bölgedeki çevre altyapısını, doğal kaynakları, yenilenebilir enerji kaynaklarını, biyo-çeşitliliğini ve eko-sistemlerini geliştiren projeleri destekleyecek. Ayrıntılı bilgi; http://www.tanap-seip.com/ adresinde bulunuyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.