DOLAR 8,56560.06%
EURO 10,1232-0.02%
ALTIN 497,140,42
BITCOIN 3402017,18%
Ankara
26°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Keser: “Faaliyet Yapmak İçin Adayız!”

ABONE OL
26 Temmuz 2017 10:44
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Urfa Sofrası Konak Restoran sahibi İsmail Keser, dün Urfa Sofrası Konak Restoranda düzenlediği basın toplantısında Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odası Başkan Adaylığını açıkladı.

Urfa Sofrası Konak Restoran sahibi İsmail Keser, dün Urfa Sofrası Konak Restoranda öğle yemeğinde basın mensupları ile bir araya geldi. Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Keser, Oda Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Keser’in yol arkadaşları ise şu isimler; İsmet Kılınç, İsa Sağlam, İdris Koyuncu, Tuncay Özçelik. Keser, toplantıda yaptığı konuşmaya; “Değerli arkadaşlarım, Yaklaşık 20 yılı aşkın süredir yaşadığım, ekmeğimi burada kazanıp burada bölüştüğüm, belki kimliğimde başka bir şehir yazsa da memleketim olan Polatlı’ya hizmet etmek için hepsi birbirinden değerli Polatlı’daki esnaf arkadaşlarımızla birlikte, yöneticilik görevini de ifa ettiğim Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odası başkanlığına adaylığımı açıklıyorum.”diyerek başladı.

“İzlediğim yol sayesinde bu günlere geldim”

Dün bir basın toplantısı düzenleyerek Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odası Başkanlığına adaylığını açıklayan İsmail Keser, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Polatlı’nın en büyük sivil toplum kuruluşlarından bir tanesi olan ve benimde mensubu olmaktan onur duyduğum Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odası’na aday olmak için birlikte olduğumuz arkadaşlarımla uzun uzun düşündük ve hem esnafımıza hem de Polatlımıza hizmet etmek için bu yola çıktık. Buradan adaylığımızı açıklarken, sadece “ben” değil “biz” olarak odamızın yönetimine aday olduğumuzu ve hepsi kendi işinde ve esnaflıkta tecrübeli, Polatlı sevdalısı olan arkadaşlarımızla iyi bir ekip oluşturduk. BU ekibimizi inşallah önümüzdeki zamanlarda kamuoyuyla paylaşarak, odamızın çıtasını yükseltmek için girdiğimiz bu yılda çalışmalarımıza hız vereceğiz. Ben ve ailem 20 yılı aşkın bir süredir Polatlı’da yaşıyoruz, ekmeğimizi burada kazanıp yine burada harcıyor ve hayatımızı idame ettiriyoruz. Ben küçük bir lokantada başladığım işimizi yine Polatlı halkının hizmetimizden memnun olması ve kazandığımızı yine burada yatırım yaparak izlediğim yol sayesinde bu günlere geldim. Ben Polatlılı hemşerilerime elimden gelen en iyi hizmeti sundum ve onlarda şükürler olsun bu hizmetimizi karşılıksız bırakmayarak bizi kendilerinden kabul ettiler.”

“Polatlımıza yönelik de hizmet vermeliyiz”

“Ben Şanlıurfalıyım, doğduğum yer orası. Ancak şunu unutmamak gerekiyor ki, bilindik bir atasözü vardır, “Doğduğun değil doyduğun yerdir memleketin” Benimde memleketim Polatlı’dır. Çocuklarım burada doğmuş, aile bireylerimin hepsi burada yaşayan insanlardır. Biz Polatlı’yı memleketimiz gibi gördük ve öyle yaşayıp hizmetimizi sürdürüyoruz. Değerli arkadaşlarım, Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odası olarak gerek etkinlik, gerek sektörel bazda ve gerekse de üye sayısının fazlalığı baz alındığında bizlerin sadece kendi üyelerimize yada sektöre değil, aynı zamanda sivil toplum kuruluşu olmanın bilinciyle Polatlımıza yönelik de hizmet vermeliyiz. Şehrimizi yapılacak her türlü hizmette taşın altına elimizi koymalı, yerel esnafı kalkındırma noktasında yapılan her tülü çalışmada öncü olmalı, Polatlı sevdası çerçevesinde şehrimizin gelişmesini sağlayacak her türlü sosyal, ekonomik meselelere önem vermeliyiz.”

“Sebebi, odamıza daha iyi hizmet edebileceğimize olan inancımızdır”

“Kıymetli arkadaşlarım, Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odası yönetimine aday olmamızın yegane sebebi, odamıza daha iyi hizmet edebileceğimize olan inancımızdır. Uzun zamandır arkadaşlarım ile birlikte düşündüğümüz, pek çok proje ürettiğimiz meslek temsilcisi odamızın yönetimine ve işleyişine her şeyden önce kurumsal bir kimlik kazandırmak hedefindeyiz. Sivil toplum kuruluşları, hem kendi üyesi olan esnaflarına hem de Polatlı’yı hizmet etmek için bir araya gelen oluşumlardır. Biz bu oyuşumun en güçlü halkalarından biri olan Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odamızı işleyişiyle, üyelerine yönelik yenilikleri aktarmak, bir arada olmayı sağlamak, teknolojiyi iyi kullanmaya varana kadar pek çok konuda projelerimizi tamamladık ve bunları kısa süre sonra hem üyelerimizle hem de kamuoyuyla paylaşacağız.”

“İlk yapacağımız çalışma diyalogu artırmak”

“Şunu kabul etmek gerekiyor ki, Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odası memleketimiz Polatlı’nın en büyük meslek kuruluşlarından biridir. Üye sayısı, esnaflarımızın en önemli gıda sektörlerinde faaliyet göstermesi gibi pek çok unsura baktığımızda, aynı zamanda da en çok mesafe kat etmesi gereken oda konumundadır. Kıymetli arkadaşlarım, ben ve arkadaşlarım, öncelikli olarak son derece büyük ve geniş bir aileye sahip olan Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odası üyeleri arasında diyalog ve birlikte yönetme anlayışını benimsedik. Üyelerimizin ve esnaflarımızın takdiri olması ve bizi yönetimine getirmesi halinde de ilk yapacağımız çalışma diyalogu artırma, üyelerin kaynaşması ve birlikte yönetim anlayışını hayata geçirmek olacaktır. Çıktığımız bu yolun bize ve esnaflarımıza hayırlar getirmesini diliyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum.”

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.