DOLAR 9,5861-0.19%
EURO 11,1399-0.5%
ALTIN 556,920,62
BITCOIN 6069942,92%
Ankara
10°

AÇIK

05:54

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yeni Belediye binası için tedirgin bekleyiş…

ABONE OL
25 Temmuz 2017 10:47
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yıkım günü yaklaştıkça Terminal esnafının geleceğe dair tedirginlikleri artıyor, umutları da tükeniyor…

Bilindiği gibi şu anda bulunan Terminal binası yıkılarak yerine yeni Belediye Binası yapılacak. İlçemiz Şehirler Arası Otobüs Terminalinin yıkım işlemlerinin bu ayın sonunda başlaması bekleniyor.250 metre güneyde, Recai Moray Spor Salonu arkasındaki alanda yeni bir terminal binası hazırlıkları yapılıyor. Yapılıyor yapılmasına ama Terminal esnafı bazı konularda rahatsız.

Terminal Esnafı Tedirgin!

Yıkım günü yaklaştıkça Terminal esnafının tedirginliği artıyor, umutları tükeniyor…

Bilindiği gibi şu anda bulunan Terminal binası yıkılarak yerine yeni Belediye Binası yapılacak. İlçemiz Şehirler Arası Otobüs Terminalinin yıkım işlemlerinin bu ayın sonunda başlaması bekleniyor. Şu anda bulunan terminalin hemen karşısında, Recai Moray Spor Salonu arkasındaki alanda yeni bir terminal binası yapılıyor. Yapılıyor yapılmasına ama Terminal esnafı bu durumdan oldukça rahatsız. 1970’lerden bu yana varlığını koruyan bu Terminal binasını terk etmek istemiyorlar. Ayrıca şimdiki Terminale birçok firmanın ve çoğu köy arabasının girmediğini ve bu sebeple kiralarını bile zor ödediklerini belirten esnaflar, yeni yapılan alanının daha küçük olduğuna dikkat çekerek bu konuda da umutlarının tükendiğini söylüyorlar.

“Yeni dükkanlar, şu andaki dükkanlarımızın yarısı kadar”

Tedirgin bekleyişi süren esnaflar, endişelerini şu sözlerle dile getirdiler: “Köy arabalarının çoğu çarşıdan kalkıyor. Birçok firma şimdiden terminale girmemeye başladı. Şu anda yapılan yeni terminal binasının cephesi nedeniyle yazın yanacağız, kışın donacağız. Yolcular nerede bekleyecek o da belli değil. Tuvaletler sadece alafranga olarak planlanmış, bu bile herkes için uygun bir seçim değil. Dükkanlar şu andaki dükkanlarımızın yarısı kadar. Zaten çoğu firmanın ve köy arabalarının girmemesinden dolayı iş yapamıyoruz, kira paramızı bile çıkaramıyoruz. Şu anda orada yapılan dükkanların konumu buradan iyi olmayacak. Orası bu binaya bakarak gecekondudan farksız.” Ayrıca terminal esnafı, 2014 yılında Yakup Çelik’in Belediye Başkanlığı zamanında Terminal olarak değil, yeşil alan olarak Büyükşehir kayıtlarına geçtiğini, alınan kiraların da kira bedeli olarak değil ecrimisil olarak göründüğünü söyledi.

“Terminale giren araç sayısı artmazsa hiç iş yapamayacağız”

Terminal esnafı için yıkım günü yaklaşıyor, birkaç güne kadar terminal binasının boşaltılması gerekiyor. Esnaf tedirgin, ne yeni yapılacak yerle ilgili iyi düşüncelere sahipler ne de yıkım  ve taşınma süreci hakkında bir fikirleri var. Yeni yapılan terminal binasının önünde bulunan alanın da yetersiz göründüğünü belirten esnaflar, yeni yere geçildiğinde de yine terminale giren araç sayısı artmazsa hiç iş yapamayacaklarını ve mağduriyetlerinin son bulmayacağını dile getirdiler. Yaklaşık 10-12 işyerinin bulunduğu Polatlı Terminali, esnaflara verilen tebligata göre 29 Temmuz’da boşaltılacak. Esnafların mağdur olmaması için hazırlıkların ne kadar tamamlandığı ise merak konusu…

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.