DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
ALTIN 553,381,55
BITCOIN 584924-0,11%
Ankara
17°

AÇIK

05:52

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bıyıkoğlu, Türkiye KOOP Yönetiminde

ABONE OL
22 Temmuz 2017 11:33
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Milli Kooperatifler Birliği 26. Olağan Genel Kurulu  geçtiğimiz gün yapıldı; Ankara Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Bıyıkoğlu, Türkiye Milli Kooperatifler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Türkiye’deki tüm Kooperatifleri Ulusal ve üyesi olduğu Dünya Kooperatifleri Birliği ICA nezdinde Uluslar arası alanda temsil ile görevli, bünyesinde Ülkemizin 169 Kooperatifler Birliği ve  34588 adet Kooperatifini barındıran ve bu Kooperatiflerin   6.520.467  üyesini  temsil eden, Türkiye Milli Kooperatifler Birliği 26. Olağan Genel Kurulu  17 Temmuz tarihinde Ankara’da yapıldı.

Genel Kurulda yapılan seçimle sonucunda Ankara Pancar Kooperatifi  Yönetim Kurulu Başkanı  M. Muhittin Bıyıkoğlu,  Pancar Kooperatifleri Birliği  PANKOBİRLİK’i  temsil etmek üzere  3 yıl süre ile Türkiye Milli Kooperatifler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Türkiye Milli Kooperatifler Birliğinde PANKOBİRLİK’i Bıyıkoğlu temsil edecek. Türkiye Milli Kooperatifler Birliği 26. Olağan Genel Kurulunda Genel Başkanlığa Muammer Niksarlı oybirliği ile yeniden seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı söylendikten sonra verilen bir önergenin kabulü ile Divan Başkanlığına TÜRKKENT Genel Başkanı H. Mehmet Aksoy, Başkan Yardımcılığına Tarım Kredi delegesi Murat Kumaş, Yazmanlıklara da Sür-Koop delegesi Ali Sarı ve Tüs-KoopBir delegesi Zafer Özkan seçildiler. Genel Başkan Yardımcılıklarına Cafer Yüksel (ORKOOP), Ramazan Özkaya (SÜRKOOP), Selahattin Külcü (Tarım Kredi) ve Bahri Şarlı (TESKOMB) seçildiler.

Yönetim ve Denetim Kurulları

Genel Kurul sonunda yapılan seçimlerde aşağıdaki delegeler 3 yıl süre ile görev yapmak üzere Milli Birliğin Yönetim Kuruluna seçildiler: Bahri Şarlı, Cafer Yüksel, Murat Kumaş, Erol Akar, Haci Mehmet Aksoy, Muammer Niksarlı, Ramazan Özkaya, Yakup Esen, Fahri Tuğral, İlhami İlhan, Ali Sarı, Zafer Özkan, Ercan Çetin, Selahattin Külcü, Mehmet Muhittin Bıyıkoğlu, Ali Halis Uysal, Mehmet Abidinoğlu, Sait Nihat Sözen, Ahmet Erken, Ali Yılmaz, Neptün Soyer, Celil Aslan, Mehmet Özkurnaz, Cemil Ok, İhsan Temel.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.