DOLAR 8,4310-0.09%
EURO 10,0333-0.13%
ALTIN 491,81-0,07
BITCOIN 345191-2,34%
Ankara
29°

AÇIK

04:08

İMSAK'A KALAN SÜRE

Aqua Park’a Görkemli Temel Atma Töreni

ABONE OL
22 Temmuz 2017 12:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Halka hizmet, hakka hizmettir” anlayışıyla çıktıkları hizmet yolunda üçüncü yılını doldurmuş olan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Polatlı’nın en görkemli projelerinden olan Aqua Park’ın temel atma törenini gerçekleştirdi. Temel atma töreni yoğun bir katılımla ve dualarla gerçekleştirildi.

Yıldızkaya: “Onlar on yıl baktı, biz yapıyoruz.”

Polatlı’ya kazandırılan en önemli projelerden biri olan Su Parkı (Aqua) temel atma töreni geçtiğimiz gün Üçpınar mahallesinde gerçekleştirildi.

Temel atma törenine ilçe protokolünün yanı sıra birçok vatandaş da katılım gösterdi. Kur’an tilavetinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Avrupa’dan birincilikle dönen Polatlı Belediyesi Halk Oyunları ekibi de sahne aldı. Folklor gösterisinin ardından söz alan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya şu sözleri ifade etti:

“Ben bu sürede bize hizmet etme şansı vermiş olan hemşerilerime şükranlarımı arz ediyorum. Bugün, Polatlı’mız için, gençlerim için çok önemli, çok güzel, çok özel bir projenin temelini atacağız inşallah. Dualarla atacağımız aqua parkımızın, su parkımızın özelliği, Orta Anadolu’daki en büyük ve en kapsamlı olmasıdır. 5 yıldızlı otellerdekinden daha iyi bir aqua park yapıyoruz Polatlı’ya. Bu yıl biraz geç kaldık, yetiştiremedik, Allah nasip ederse önümüzdeki yaz, havanın müsaade ettiği ilk takvimde açılışını yapacağız ve inşallah burada yüzmeye devam edeceğiz. Bu yıl, Polatlı’mızı bir şantiye haline getirmiş bulunmaktayız. İddia ediyorum, son dönmelerin en büyük yatırımlarını şu anda biz yapıyoruz. Geçen sene, hepinizin katılımıyla, sizlerin iştirakiyle, dualarla birçok hizmetimizi hayata geçirdik, hemşerilerimin hizmetine sunduk. Üçpınar’a bir mesire alanı yaptık. Yoktu, bir ihtiyaçtı ve bugün içerisi dolup taşıyor ama yetmiyor. Onun için bu seferde şehrimizin doğu girişine Karapınar’a Üçpınar’dan daha büyük, daha kapsamlı iki katı kadar büyük ama çok daha fonksiyonel bir piknik alanını ihale ettik, inşaat yükselmeye devam ediyor. İnşallah hedefimiz bu yılın 13 Eylül’üdür. Allah nasip eder, olağanüstü bir şey olmazsa bu yılın 13 Eylül’ünde Karapınar’ı hizmete açmış olacağız.”

“Polatlı hayvan ticaretinin bir merkezi olacak “

“Polatlı, tarımın baş şehri diyoruz.” ifadelerini kullanan Yıldızkaya: “Hayvancılığın çok hızla geliştiği bir şehir ama maalesef Polatlımızın bir hayvan pazarı yok ve yine maalesef bugüne kadar hiç düşünülmemiş. Biz hayvan pazarını sanayinin ilerisinde tarlada yapıyoruz. Bunun için bir hayvan pazarı inşası başlattık, ihalesi bitti, inşaatı başladı. Sanıyorum 10-15 gün sonra da onun temelini birlikte atacağız. Ben inanıyorum ki bu hayvan pazarıyla Polatlı hayvan ticaretinin bir merkezi olacak. Çünkü pek çok hayvancılık tesisimiz var ama bunları pazarlamak için maalesef başka illere, ilçelere gitmek durumunda kalıyoruz. Bu bir ihtiyaçtı bunu da yapacağız.”dedi.

Gençlik merkezi, otopark ve daha fazlası…

Projelerini vatandaşla paylaşan Başkan Yıldızkaya “Mensubu olduğum ve mensubu olmaktan onur duyduğum ülkücü hareketin ölümsüz lideri, rahmetli Alparslan Türkeş’in adını taşıyan bir parkımız var. Uzunca yıllar atıl kaldı. Yine oraya birkaç ay önce dualarla temel attık. İnşallah Kasım 25’e de onu hedef koyduk, bu yıl için onu da bitirmeyi planlıyoruz. Gençlere bir başka müjde vermek isterim. Seçimlerde vermiş olduğum bir sözdü; EnerjiSA’nın karşısında Belediyemize ait olan bir mülkiyeti çıkardık, projesini hazırladık, sanıyorum bu ayın 26’sında da ihalesini yapacağız. Bir gençlik merkezi yapıyoruz. İçerisinde cep sinemalarının, spor salonlarının, eğlence merkezlerinin, çocuk oyun alanlarının, teknolojik marketin olduğu bir gençlik merkezi yapıyoruz. Bunda da çok iddialıyım, Ankara’nın en iyisi olacak. Merkezde böyle gençlik merkezi yok. İnşallah bunun tam da karşısına oraya yine başka bir seçim vaadimiz olan katlı, akıllı otopark yapıyoruz. Asansörlü, 200 civarında aracın içerisine sığacağı, altında dükkanların olacağı, projesi bitim aşamasında, inşallah bu sene onun da temelini atacağız.”diyerek devam eden projelerini de paylaştı.

Polatlı AVM’sine kavuşuyor

Başlayacak olan projelerine de değinen Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya şu ifadeleri kullandı: “Bunların yanında belki fark ettiniz şehrin çıkışında, Elif Kent’in hemen bitişiğinde hafriyat yapılıyor. Oraya bir başka proje ihalesi yaptık. 96 yıllık Polatlı Belediye tarihinin en büyük projesi. 508 konut, 25 metrekare kapalı alanda bir alışveriş merkezi. Bu bir ihtiyaçtı. Şu anda ihalesi bitti, hafriyatı yapılıyor, nasip olursa önümüzdeki aylarda temelini atacağız.  Hep yakındınız ya, “her gün yoldan 20-25 bin araç geçiyor, Polatlı’ya uğramıyorlar” deriz, inşallah onu ortadan kaldırmış olacağız. Hem Polatlılılar Ankara’ya gitmekten kurtulacaklar, alışveriş mağazalarıyla, sinemalarıyla, fastfoodlarıyla, eğlence merkezleriyle, bunu da inşallah temelin atıp, özellikle alışveriş merkezini önümüzdeki yılın 13 Eylül’üne yetiştirmeyi planlıyoruz.

Belediye binamızı biliyorsunuz. 125 bin nüfuslu bir şehre yakışan bir bina değil maalesef. İnşallah yeni bina yapmakta bize nasip olacak. Bununla ilgili biz gezdik, dolaştık çok fikir edindik. Çok güzel bir mimari proje bulduk. Şu anda proje aşamasındayız. İnşallah şu andaki terminal binamızın olduğu yere 20 bin metrekare kapalı alanı olan, çok modern ve bu şehrin simgesi olacak ve bizimde mührümüz olacak bir projeyi inşallah bu yıl içerisinde hayata geçireceğiz, temelini atacağız. Tabi bunu yaparken oradaki terminal binasını ne yapacağız? Orada esnaf kardeşlerimiz var. Onları da asla mağdur etmeyeceğiz. Arkadaki Recai Moray spor salonunun yanına, onlara prefabrikten, bugünkünden çok daha nezih, çok daha konforlu, her bir esnafı da mutlaka koruyarak, hiçbirini ayırt etmeden bir terminal binası yapıyoruz. Sanayinin girişine anıtsal bir kapı yaptık. O girişteki duvar herhalde bin metre olmuştur. Başlangıçta 600 diye başlamıştık ama bin metreye yakın bir duvar olmuş.”

25 yeni park yapılacak

Yıldızkaya “Bunların dışında, 25 tane park yapıyoruz bu yıl. Sağlık Parkını yaptık, Yunus Emre Parkını yaptık, Kutlu Doğum Parkını yapıyoruz, Mehmet Akif Parkını bitirdik, köylerimize parklar yapıyoruz vs. Yine geçen ayki Belediye meclisimizde Polatlı için çok önemli bir projenin tamamını erdirdik. Biliyorsunuz 2014 seçimlerine bir ay kala İlahiyat Fakültesi temeli atılmıştı. Allah’ın izniyle, hemşerilerimizin katkısıyla, Polatlı’nın en büyük üniversite binasını yaptık ve 10 yıllığına Gazi Üniversitemize tahsis ettik.

Toprak Mahsulleri Ofisimizin silosu var, inşaatı devam ediyor. Müteahhit gecikme yaptı biraz ama inşallah önümüzdeki Ağustos’un 15’ine orayı teslim alıyoruz. Orayı da Kent Konseyimize, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza tahsis edeceğiz. Orayı bir ortak akıl merkezi, ortak yönetim merkezi gibi kullanacağız.

“İktidar partisi olmadan da oluyormuş”

Camilerin bakımları, okulların bakımları, köy konaklarının bakımlarının da yapıldığını vurgulayan Başkan Yıldızkaya “Biliyorsunuz benim partim muhalefet partisi; biz bu yola çıkarken dediler ki, “iktidar partisi olmadan bu iş olmaz” ama ben dönüp bakıyorum ki oluyormuş. “Bunlar maaş ödeyemez.” diyorlardı, Allah’ı izniyle hiçbir gün aksatmadığımız gibi sözleşmenin dışında işçi kardeşlerimize %5 ek zam verdik, memur kardeşlerimize performans verdik. Bunları nasıl verdik? Bunların Polatlı’nın imkânlarıyla, kaynaklarıyla verdik. Dolayısıyla istenince yapılabiliyor. Bizim birtakım imkânlarımız, kaynaklarımız Büyükşehir’e devrolmuştur. Ama Polatlı, büyüyen, gelişen, dinamik bir şehirdir. Bu şehrin kaynakları doğru kullanılırsa da ki biz bunu yapmaya çalışıyoruz.  Az önce saymaya çalıştığım projelerin tamamı yapılabilir.

Tabi bunları yaparken şunu iddia ederim. Dün bu şehri 10 yıl boyunca iktidar partili bir belediye yönetti. Bizim geçen üç yılda eksik yaptığımız tek bir şey söyleyemezler, iddia ediyorum çok daha fazlasını yaptık. Lütfen ukalalık kabul etmeyin, bunlar 96 yıllık Belediye tarihinin en büyük projeleridir. Elimizde deliller var, ben rakamlarla, işlerle konuşuyorum. Onlar on yıl baktı, biz de yapıyoruz.”dedi.

“Kültürde varız, sanatta varız, sporda varız, her şeyde öncüyüz””

Yıldızkaya: “Yaptığımız başka hizmetler var; geçen sene açılışını yaptık, Hanımlar Konağımız. Beni bazen eleştiriyorlar, “Ne gerek vardı Hanımlar Konağı’na.” Diyorlar. Ben buradan hanımlara sorayım, gerek var mıydı hanımlar konağına? Biz şahsen, projelerimizi saymakta yoruluyoruz, daha da ilerisi var. Bunu nasıl yapıyoruz? Bunu, her şeyden önce Polatlı Belediyesinin çalışkan personeliyle yapıyoruz. Hepsine, ayrı ayrı şükranlarımı arz ediyorum. Bunları büyük bir heyecanla, aşkla yapıyoruz, tasarrufla yapıyoruz, bunları kendimizi sadece bu şehre adamakla yapıyoruz. İnşallah Cenabı Allah ömür verirse de, önümüzde kalan 20 ayı da bu şekilde dolu dolu geçirmeyi düşünüyoruz. Tabi ki hizmet bizden, takdir Cenabı Allah’tan ve siz değerli hemşerilerimdendir. Şu anda Allah nasip etti, seçimlerde bizim Belediye Başkanlığı adayıyken vadettiğimiz seçim beyannamesindeki vaatlerimizin, taahhütlerimizin %80’i bitti, %100’ü aşacağız. Olmayanlar vardı, mesela aqua park yoktu, onları da inşallah yapmış olacağız.

Kültürde varız, sanatta varız, sporda varız, her şeyde öcüyüz. Spor kulüplerimiz başarıdan başarıya koşuyor. Kızlarımız Hentbolda Süper Ligde oynuyor, daha ötesi yok, artık Avrupa var. Futbol takımımız tek bir defa mağlup oldu, o da olmasaydı namağlup olacaktı, şampiyon oldu, bir üst lige çıktı. Hemen her hafta, her ay bir etkinliğimiz var, kültürel faaliyetlerimiz var. Bütün bunları az önce ifade ettiğim gibi Belediye Personelimizin katkısı, desteği ve heyecanıyla yapıyoruz. İnşallah bundan sonra da yapmaya devam ederiz diye düşünüyorum.

Bu sıcak havada açılışımıza teşrif ettiniz, ben şahsen bu kadar beklemiyordum, hepinize çok teşekkür ediyorum, hepinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum, teşekkür ediyorum.”dedi. Konuşmasını tamamlayan Başkan Yıldızkaya, protokol ve vatandaşla birlikte önce dualar eşliğinde kurban kesti. Kurban kesiminin ardından düğmeye basan Yıldızkaya, konfetiler eşliğinde temel atma törenini gerçekleştirdi. Törenin ardından davetlilerle yemekte bir araya gelen Başkan Yıldızkaya, projenin hayırlara vesile olmasını diledi.

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.