DOLAR 8,47220.16%
EURO 10,0700-0.02%
ALTIN 497,710,11
BITCOIN 337774-1,54%
Ankara
26°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

PTO ve BP İmzaları Attı

ABONE OL
19 Temmuz 2017 11:17
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BP Petrolleri A.Ş. ile Polatlı Ticaret Odası arasında, PTO’nun üyelerine akaryakıt alımlarında kolaylıklar ve avantajlar sağlamak ve BP’nin taşıtmatik sistemine dahil olacak PTO üyelerinin sayısını artırmak amacıyla protokol imzalandı.

PTO’nun üyelerine akaryakıt alımlarında kolaylıklar ve avantajlar sağlamak ve BP’nin taşıtmatik sistemine dahil olacak PTO üyelerinin sayısını artırmak amacıyla dün Polatlı Ticaret Odasında BP ve PTO arasında 2 yıl süreli protokol imzalandı. İmzalanan bu protokol ile; BP sözleşme süresi içinde daha farklı avantajlar ve hizmetler için anlaşmalı olduğu aracı kurumları kullanarak PTO üyelerine verdiği hizmetin niteliğini ve niceliğini artırma gayreti içinde olacak. PTO da aynı şekilde BP’nin PTO üyeleri için sağlayacağı avantajları ve haberleri web sitesinde ve gazetesinde yer vererek ücretsiz olarak üyeleri ile paylaşarak BP’nin taşıtmatik sistemine dahil olan üye sayısını arttırma gayretinde olacak. İmzaları PTO Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, BP Genel Koordinatörü Önder Aktaş ve BP Polatlı Bölge Bayi Sorumlusu Mustafa Özgevrek attı.

PTO Üyelerine %5 İndirim

PTO üyeleri yakıt alımı için BP Taşıtmatik Sistemine girdiklerinde, tüm Türkiye’deki BP istasyonlarından  akaryakıt pompa fiyatının üzerinden %5 indirim alacaktır. Üyeler, bankalardan açacakları DBS (Doğrudan Borçlanma Sistemi) hesabı veya kredi kartı ile ödeme seçeneğini kullanabilecekler. Bu sistemler sayesinde PTO üyeleri, taşıtmatik kullanarak satın aldığı akaryakıt için Bayi’ye alım sırasında herhangi bir ödeme yapmayacak olup, satın aldığı akaryakıt bedeli Müşteri’nin Anlaşma ve işbu protokole uygun olarak sisteme tanımladığı DBS sisteminden veya Kredi Kart(lar)ından tahsil edilecek. Her bir alıma esas olmak üzere, yapılacak tahsilatı teminen Kredi Kart(lar)ından BP’nin uygun bulduğu tutarda bir ön provisyon ayrılacak, tahsilatın yapılmasını müteakip ön provizyon iptal edilecek. Ön provizyon, akaryakıt alımı için ön koşul olup, Müşteri hesabında yeterli bakiyenin bulunmaması, Banka’dan kaynaklanan aksaklıklar, sistem arızaları gibi nedenlerle ön provizyon alınamadığı hallerde Müşteri alım yapamayacaktır. Ön provizyon iptalinin gerçekleştirilmesi Müşteri’nin çalıştığı bankanın yetki alanında olduğu için BP’nin ön provizyonun iptali hususunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. BP’nin Anlaşma ve anlaşmanın eki niteliğindeki işbu Protokolden kaynaklanan alacaklarının tamamını veya bir kısmını herhangi bir neden ile DBS sisteminden ve/veya Kredi Kart(lar)ından tahsil edememesi durumunda Müşteri’nin tüm borçları muaccel hale gelecek ve Müşteri temerrüde düşmüş addedilecek. BP’nin yasal yollara başvurma hakkı saklıdır.

Protokolde yer alan diğer hususlar;

“BP, beklenmeyen ekonomik olumsuzluklar veya başta EPDK olmak üzere, yetkili merciler tarafından yürürlüğe konan sektörel uygulama değişiklikleri, akaryakıt sektörünün uymakla tabi olduğu kurumların alacağı kararlar, vergi oranlarında yapılacak değişiklikler, döviz kurları veya faizlerde yaşanabilecek değişimler sonucu kar marjında oluşan olağandışı değişiklikler nedeniyle etkilenecek piyasa koşulları ile Aracı’nın yükümlülüklerini gereği gibi yerine getirmemesi ve/veya BP’nin beklentilerinin karşılanamamasına bağlı olarak, Müşteriler ile imzaladığı Taşıtmatik Anlaşması satış koşullarında veya BP Club İndirim Kartları ile sağlanan ticari koşullarda veya işbu Sözleşmede belirlenen prim oranında tek taraflı olarak değişiklik yapma, işbu başlıkta belirtilen durumlar ve Kurul EPDK kararları doğrultusunda revizeler yapma ve/veya iptal etme hakkına sahip. PTO, üyelerinin BP ye ulaşması için kendi web sayfasında bir baner açacak. Bu banera giren üye içinde yer alan formu doldurarak BP’den hizmetten yararlanma ile ilgili talepte bulunacaktır. İletilen talebe karşılık BP veya yönlendireceği aracı kurumu vasıtasıyla, PTO üyesi ile iletişime geçecek. PTO bu sözleşmede, üyelerinin menfaatine olacak bir hizmeti duyuran niteliğindedir. Bu sebeple BP ile Üyesi arasında yapılacak sözleşmeden dolayı herhangi bir sorumluluğu olmayacak. BP, sunacağı hizmetlerden faydalanmaları için PTO üyeleriyle ayrı ayrı sözleşme yapacak. Bu sözleşmeler kapsamında BP, PTO üyesi müşterileri ile herhangi bir ihtilafa düşmesi, alacaklarını alamaması durumunda doğacak zararlardan veya kayıplardan dolayı PTO’yu sorumlu tutamaz, bunlardan dolayı herhangi PTO’ya karşı bir hak talebinde bulunamaz.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.