DOLAR 8,56270.11%
EURO 10,12340.15%
ALTIN 495,950,35
BITCOIN 324393-1,83%
Ankara
28°

AÇIK

20:33

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Sinerji

ABONE OL
11 Temmuz 2017 09:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir işi yapmak ve sonuçlandırmaya çalışılan ortak güçe denir. Bir kaç insanın bir araya gelip herhangi bir konu da fikir yürütmeleridir.İşbirliği sonucu ortaya çıkan verimdir.

Birlikten kuvvet doğar atasözü sinerjinin önemini belirtmektedir. İş birliği insanları mantıksal davranmaya ve üretken verimliliğe itmektedir.

Sağ duyuyla ortak çalışmayla eksiklerin tamamlanmasıdır.

Sinerji bir elin nesi var iki elin sesi var atasözüyle uyumludur. Acılımı da iki kişinin birleşip bir işi yapmasının kişilerin işi tek tek yapmasından daha iyi olduğunu açıklar.

Dayanışma yoluyla güç artırımı demekti. Ekolojik denge de enerji bulunulduğu düşünülebilir.

Coğrafi koşullar bitkiler ve hayvanlar karşılıklı dayanışma içinde tek başlarına yapamayacakları olağanüstü bir şey yapıyor büyük bir güç ve güzellik yaratılmaktadır.

Bir diğer örneği de orkestralardır.Onlarca müzik aleti tek başına güzelken hepsinin bir arada belli bir uyum içinde çalınması da ayrı bir güzelliktir.

Ayrı ayrı konularda sahip olunan profesyonel bilgilerin bileştilerek, tek ve de sağlam bir yapının ortaya çıkarılmasıdır.

Sinerji, günümüzde daha çok bir amaca yönelmiş insanların iş birliğini açıklamaktadır. Kurumları da ileri götürmektedir.

İş yerinde ailede veya ülkede sinerji mevcutsa gelişim kolaylaşır. Takım ve biz olmanın yolunu da açmaktadır.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.