DOLAR 8,86701.19%
EURO 10,47991.21%
ALTIN 499,051,70
BITCOIN 380464-2,01%
Ankara
15°

PARÇALI BULUTLU

13:01

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Bacıyan-ı Rum”  film çalışmaları başlıyor

ABONE OL
7 Temmuz 2017 11:08
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sakarya Zaferi ve Anadolu Bacıları “Bacıyan-ı Rum”  filmlerinin etüt senaryo mekan plato çalışmaları Polatlı’da başlıyor.
Temmuz ayı Belediye Meclis Toplantısı ikinci birleşim birinci oturum toplantısında söz alan Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mahir Özel, Sakarya Zaferi ve Anadolu Bacıları “Bacıyan-ı Rum”  filmlerinin etüt senaryo mekan plato çalışmalarının ilçemizde başlayacağına yönelik müjdeyi verdi.

Özel, Temmuz ayı Belediye Meclis Toplantısının ikinci birleşim birinci oturumunda “Yaşadığımız zaman dilimini milenyum, üçüncü bin yıl olarak isimlendiren dünyanın ortak aklı, yer kürenin düşünen sakinlerine yepyeni misyonlar yüklemiştir. Bizim yani yerel yönetimlerin bu görevlerinde önde gelen sorumlulukları özellikle öne çıkmaktadır. Soysal – toplumsal düşünceyi öne alan belediyecilik anlayış insanı ilgilendiren hemen her sahada kendisini bu nedenle öncelikli olarak sorumlu görmektedir.”açıklamasında bulundu.

Polatlı’nın tanıtımına büyük katkı sağlayacak

Büyükşehir ve Polatlı Belediye Meclis Üyesi Mahir Özel sözlerine şu cümlelerle devam etti: “Ana başlıklar halin de çeşitli konu ve konumlarda sosyal- kültürel alanlarda ele alacağımız öncelikli konular için de görsel sanatların sinemacılık dalında öne çıkan iki gündem maddesini buraya taşımak istedik. Sakarya zaferi ve Anadolu Bacıları “Bacıyan-ı Rum” bölgemizin görsel sanatlarında, sinema sanatları olarak Polatlımızın için etüt, yer, mekan, plato, senaryo, şu sıralar da gündem konusudur. İşte bu nedenle Sakarya zaferi ve Anadolu Bacıları sinema filmlerinin Polatlı Belediyesi’nin katkıları yöremizde çekilmesi ile Türkiye’nin sinemalarında Türk insanının gösterimine girebilmesi, Polatlı’mızın tanıtımı açısından birinci öncelikli konu olduğu gibi, Polatlı Belediyesi’nin de kültürel oluşumların için de olması açısından ciddi önem arz etmektedir. Değişik zaman dilimlerin de eğitim ve kültür komisyon kararları olarak meclisimizce tasvip görüp kabul edilen ilgili hükümler uyarınca isimleri anılan Sakarya zaferi ve Anadolu Bacıları senaryo ve film çalışmaları görmek memnuniyet vericidir. Bu nedenlerle belediyemiz kültür müdürlüğü ve POTA’ nın bu konuda ki çaba ve çalışmalarını takdirle karşıladığımızı ifade ederek, daha önce alınan diğer önemli kararların da aktive edilerek bir an önce hayata geçirilmesi meclisimizin takdir ve tasviplerine arz olunur.”dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.