DOLAR 8,81990.01%
EURO 10,32700.02%
ALTIN 496,890,16
BITCOIN 377246-4,11%
Ankara
20°

AÇIK

05:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sanayi esnafı üzgün

ABONE OL
6 Temmuz 2017 10:23
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Ziraat Aletleri Odası Başkanı Osman Aydoğan ve Polatlı Bilgen Yapı Kooperatifi Başkanı Turgut Kayalıdere ve Marangozlar Odası Başkanı Mehmet Güngör öncülüğünde ortak bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada sanayi esnafı adına konuşan Aydoğan, siyasilerin yorumlarından üzüntü duyduklarını belirtti.

Aydoğan; “Onun da yanındayız ve destekçisi olacağız”

Polatlı Ziraat Aletleri Odası Başkanı Osman Aydoğan ve Polatlı Bilgen Yapı Kooperatifi Başkanı Turgut Kayalıdere ve Marangozlar Odası Başkanı Mehmet Güngör öncülüğünde geçtiğimiz gün ortak bir basın açıklaması düzenlendi.

Ziraat Aletleri Odası Başkanı Osman Aydoğan, yapılan ortak basın açıklamasında“1984 yılından bu yana Polatlı Sanayisi’nde çalışmaktayım. 1993 yılında kendi işyerimi açtım, sanayide esnaf oldum. 2005 yılında Sanayi Ziraat Aletleri ve Demir İşleri Esnaf Odası’na aday oldum. Aday olmamdaki gaye, sanayide olduğum yıllar içerisinde sanayimdeki eksiklikleri bilen biri olarak sanayime hizmet verebilmekti. Sanayi esnafı bana destek vererek odamıza yönetim kurulu başkanı seçti. O günden bu yana, gücümüzün yettiğince bir şeyler yapmaya çalıştık.  Malum odalarımızın maddi durumu belli.”dedi.

“Amacımız sanayimizi parmakla gösterilir hale getirmek”

Aydoğan şu sözleri ifade etti: “Bizler bu görevi maddi olarak değil gönüllü yapan kişileriz. Bir oda başkanı olarak şehir dışında bile kendimizi takdim ettiğimiz zaman Polatlı Sanayisinin çok atıl vaziyette olduğunu, dış görüntüsünün, girişlerinin, yol kenarındaki hurdaların eleştirilerine maruz kaldık.  Bizim tek amacımız sanayimizi dışarıdaki insanlara karşı parmakla gösterilir hale getirmek için çaba göstermektir. Sanayimizi daha güzel hale getirebilmek içinde, biz temsilciler olarak Belediyelerimizle diyalog halinde ve iç içe olmamız gerekmektedir. Sanayimizin eksiklerini ve ihtiyaç duyduğumuz hizmetleri Polatlı Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya’ya maddeler halinde heyet olarak bildirdik.”

“Taleplerimizin hiçbiri geri çevrilmedi”

Polatlı Ziraat Aletleri Odası Başkanı Osman Aydoğan “ Sayın Başkanımız Mürsel Bey, bizim taleplerimizin hiç birini geri çevirmeden, başta sanayimizin güzel bir TAK kemer girişini, daha sonra anayola bakan tarafı Polatlı’nın imajını ve sanayimizin imajını değiştirebilmek için beton duvar ve üstüne ferforje demir yaptırarak, yeşilliğimizi boydan boya daha güzel bir hale getirerek aydınlatılmasını, sanayimizin girişine büyük bir bayrak asılmasını, akabinde sanayimiz içerisindeki görüntünün daha güzel bir hale gelebilmesi için, sanayimiz yakınlarında esnafa bir alan tahsis edilerek, esnafımıza hem fuar alanı hem bir plaza gibi malzemelerini koyacak yer istedik. Buna benzer bir takım hizmetler talebinde bulunduk. Bizim Polatlımıza ve bizim çalıştığımız sanayimize bir çivi çakandan Allah razı olsun. Belediye başkanımız Mürsel Yıldızkaya maddeler halindeki taleplerimizi tek tek yerine getireceğinin sözünü verdi. O gün geldi çalışmalar başladı. Sanayimize,  sosyal medyada da sürekli bahsediyoruz, belediyemizin sanayimize yaptığı güzel bir eser, duvarlar ve saydığım hizmetlerin devamı gelecek inşallah.”dedi.

Sanayi temsilcileri; “siyasilerin yaptığı eleştirilerden üzüntü duyduk”

Aydoğan açıklamasının son kısmında “Bu yapılan hizmetler sonuna gelmeden 4 Temmuz 2017 Salı günü Belediye Meclis Toplantısında yıllar sonra, sanayimize verilen hizmetler ve yapılan TAK’a karşı siyasilerimizin yaptığı eleştirilerden dolayı sanayi temsilcileri olarak büyük üzüntü duyduk. Yapılan her işte mutlaka eleştiri olabilir ama bizler bu sanayide sadece oda başkanlığı görevini yürütmüyoruz,  aynı zamanda geçimimizi bir esnaf olarak bu sanayiden sağlıyoruz. Bir temsilci olarak sanayimizin çoğunluğunun taleplerine cevap vermeye çalışıyoruz. Hani eski bir atasözü var ya “Aslan yatağından belli olur”.  Bunlar yapılmazsa bu sanayi nasıl parmakla gösterilir hale gelir, onun cevabını versinler. Bizler bu güne kadar siyasi görüşü ne olursa olsun, ismi ne olursa olsun, düne kadar sanayimizin yolları perişan bir haldeydi, o zamanda demedik mi sanayimizin yolları yaşanır bir hale geldi. Sanayimize hizmet verenlerin her zaman yanında ve her zaman destekçisi olduk. Bugünde eğer ki Polatlı Belediye başkanımız önce Polatlımıza ve sonra sanayi esnafımıza yakışır hizmetler veriyorsa onunda yanındayız ve destekçisi olacağız. Sanayimize yaptığı hizmetlerden dolayı sanayi heyeti ve esnaflarımız adına Mürsel Yıldızkaya ve ekibine teşekkür ederiz.”şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.