DOLAR 8,65801.42%
EURO 10,17950.81%
ALTIN 487,651,55
BITCOIN 4173681,65%
Ankara
24°

AÇIK

05:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

Polatlı Eğitim Camiasında Bir İlk!

ABONE OL
4 Temmuz 2017 10:37
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Avrupa Birliği Ulusal Ajans kayıtlarında gençlik projeleri konusunda Akredite olmuş ve Akreditasyon belgesi almış ilk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olma yolunda hızla ilerliyor.

Avrupa Birliği Ulusal Ajans kayıtlarında gençlik projeleri konusunda Akredite olmuş ve Akreditasyon belgesi almış ilk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Polatlı olması konusunda Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olumlu adımlarla ilerliyor. Ulusal Ajans yetkilileri geçtiğimiz gün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne alan ziyaretinde bulunarak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Milli Eğitim Proje Koordinatörü Ebru Balcı ve şube müdürleri ile görüştüler. Süreç tamamlandığında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü projeleri akreditasyonu tescillenmiş olacak. Yani Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Uluslar arası kuruluşlar arasında ve akademik ortamlarda ulusal tanınırlığa sahip olmuş olacak ve bu durum Polatlı eğitim camiasında birçok kolaylık sağlayacak.

Ankara ilçeleri arasında Akreditasyon belgesi alan ilk ilçe milli eğitim müdürlüğü olma yolunda

Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün akredite olması, yurt dışına gönderilecek öğrenciler ve gerçekleştirilecek projelerde büyük kolaylık sağlayacak. Bu belgeyle önümüzdeki 5 yıl boyunca proje öğrenci ve öğretmenler işbaşı eğitimi, işyerinde inceleme ziyareti vb. konularda yurt dışına gidilebilecek. Akreditasyon; Belli işleri yapan bir kuruluş tarafından gerçekleştirilen çalışmaların ve dolayısıyla bu çalışmalar sonucunda düzenledikleri uygunluk teyit belgelerinin güvenilirliğini ve geçerliliğini desteklemek amacıyla oluşturulmuş bir kalite altyapısı, bir yetkilendirme yani resmi tanınırlık verilmesi işlemidir. Uygunluk değerlendirme kuruluşlarının akreditasyonu, ilgili uygunluk değerlendirme kuruluşları için yeterlilik kriterlerini belirleyen uluslar arası standartlar, ilgili sektöre özel gereklilikler ve bölgesel veya uluslar arası akreditasyon kuruluşları tarafından belirlenmiş rehber dokümanlarda belirlenmiş, dünya genelinde kabul görmekte olan, gereklilikler esas alınarak gerçekleştirilmektedir.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.