DOLAR 8,6282-0.03%
EURO 10,12590.04%
ALTIN 492,150,00
BITCOIN 363066-2,23%
Ankara
18°

AZ BULUTLU

05:19

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yeni yapılandırma, Polatlı’da anlatıldı

ABONE OL
21 Haziran 2017 11:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanlığınca dün Polatlı Temsilcilik binasında, 7020 sayılı kanunla çıkarılan yapılandırma karar hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

ASMMMO Polatlı Temsilciliğinde dün Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanlığınca 7020 sayılı kanun hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan ASMMMO Başkanı Ali Şahin; “Merkezde iki defa bilgilendirme toplantısı yaptık. Bütün ilçelerde yapmak konusunda da kurumlarla anlaşmaya vardık. İlk yapılacak yerlerden biri olarak da Polatlı-Sincan-Beypazarı olarak gündeme aldık.”dedi. Sonrasında SGK Polatlı Müdürü Mahmut Burnaz tarafından 7020 sayılı kanun hakkında sunum gerçekleştirildi.

Yeni Yapılandırma Hangi Borçları Kapsıyor?

Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanlığınca dün Polatlı Temsilcilik binasında, 7020 sayılı kanunla çıkarılan yapılandırma karar hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

ASMMMO Polatlı Temsilciliğinde dün Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanlığınca 7020 sayılı kanun hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya, ASMMMO Başkanı Ali Şahin, SGK Polatlı Müdürü Mahmut Burnaz, ASMMMO Polatlı Temsilcisi Semih Aydın ve Polatlı’dan birçok muhasebeci katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Şahin; “Merkezde iki defa bilgilendirme toplantısı yaptık. Bütün ilçelerde yapmak konusunda da kurumlarla anlaşmaya vardık. İlk yapılacak yerlerden biri olarak da Polatlı-Sincan-Beypazarı olarak gündeme aldık.”dedi. Sonrasında SGK Polatlı Müdürü Mahmut Burnaz tarafından 7020 sayılı kanun hakkında sunum gerçekleştirildi.

Ufukta başka yapılandırma yok

7020 sayılı Kanun son olarak çıkarılan ve 6736 sayılı Kanundan yararlananlar için 1 Temmuz 2016 ile 31 Mart 2017 arası borçları kapsarken 6736 sayılı Kanunda kapsamına girmeyen borçlar için 31 Mart 2017 tarihine kadar olan borçları kapsıyor. 7020 sayılı Kanun kapsamında yapılandırmadan yararlanmak isteyenler için son başvuru tarihi ise 30 Haziran 2017… Daha önceki yapılandırma kanunlarına hiç müracaat etmemiş vatandaşlar da bu kanun kapsamında, geçmiş dönemlere ait olan borçları için başvuruda bulunabilecek. Bu yapılandırma; öğrenciden çiftçiye, memurdan esnaf ve sanayiciye kadar çok geniş bir kitleyi ilgilendiriyor.

Yeni yapılandırmanın kapsamı

Maliye Bakanlığına olan vergi borçları, Gümrük ve Ticaret Bakanlığına gümrük vergisi borçları, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğüne ait kredi borçları, tüm vergiler, vergi cezaları, gecikme zamları ve faizleri yeniden yapılandırma kapsamında bulunacak. Trafik, askerlik, seçim, nüfus para cezaları, karayollarında usulsüz geçişler nedeniyle kesilen para cezaları, öğrencilerin öğrenim kredisi borçları, ecrimisiller de kanun kapsamında yapılandırılabilecek. Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) olan prim borçları ve buna bağlı idari para cezaları da yapılandırılacak ayrıca 2017 yılına ilişkin tahakkuk eden Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) birinci taksiti de yeniden yapılandırma kapsamı dahilinde olacak. MTV ikinci taksiti kapsam dışı olacak.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.