DOLAR 8,45670.07%
EURO 10,0445-0.13%
ALTIN 492,02-0,03
BITCOIN 341391-3,71%
Ankara
29°

AÇIK

04:08

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kuşoğlu: “Türkiye, hukuk devleti olmaktan çıkıyor”

ABONE OL
20 Haziran 2017 11:57
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, CHP Polatlı İlçe Örgütü ve Polatlı Yerel Basınıyla, TBMM Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, geçtiğimiz gün TBMM Sosyal Tesislerinde iftar programı düzenledi. Kuşoğlu, burada yaptığı konuşmada ilk olarak, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan adalet yürüyüşüne değindi.” Türkiye gittikçe hukuk devleti olmaktan çıkıyor” diyen Kuşoğlu; “Bu konu sadece biz muhalefet milletvekilleri tarafından dillendirilmiyor. Bunu bütün dünya kamuoyu da söylüyor. Uluslar arası tarafsız kuruluşlar tarafından yapılan araştırmalar, Türkiye’de hukukun olmadığını gösteriyor. OHAL uygulanmaya başladığından beri bu hukuksuzluklar çok arttı.”dedi.

Kuşoğlu: “Bu bir parti olayı değil”

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, CHP Polatlı İlçe Örgütü ve Polatlı Yerel Basınıyla, TBMM Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, geçtiğimiz gün TBMM Sosyal Tesislerinde iftar programı düzenledi. Geleneksel hale gelen iftar programına; CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık, İlçe Kadın Kolları Başkanı Canan Türker, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aytaç Ateş, İlçe Yönetimi ve Polatlı yerel basın mensupları katıldı. Burada bir konuşma yapan Kuşoğlu öncelikle; “Geleneksel hale gelen iftar programımızda her sene Polatlı İlçe Örgütümüz ve Polatlı Yerel basınımızla bir araya geliyoruz. Beraber olmaktan ben çok mutlu oluyorum. Bu sene bu geleneksel iftarımıza Muğla Milletvekilimiz Akın Üstündağ da katıldı. Kendisine de teşekkür ediyorum.”dedi.

“Uluslar arası tarafsız kuruluşlar tarafından yapılan araştırmalar, Türkiye’de hukukun olmadığını gösteriyor”

Konuşmasının devamında, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 5 gün önce başlatılan adalet yürüyüşüne değinen Kuşoğlu; “Adalet yürüyüşü bir adalet arayışıyla başladı. Enes Berberoğlu’na verilen, gerekçesi olmayan son damlaydı. Yapılan partizanlıklar, işe alımlar ve sınavlarla ilgili olarak yapılan, istihdamla ilgili olarak yapılan yanlışlar, adaletsizlikler hepsi bir araya geldi, son damla da Enis Berberoğlu için verilen karar oldu. Türkiye gittikçe hukuk devleti olmaktan çıkıyor. Hatta kanun devleti olmaktan bile çıkıyor. Bu konu sadece biz muhalefet milletvekilleri tarafından dillendirilmiyor. Bunu bütün dünya kamuoyu da söylüyor. Uluslar arası tarafsız kuruluşlar tarafından yapılan araştırmalar, Türkiye’de hukukun olmadığını gösteriyor. Zaten Adalet Bakanlığının son bir yıl içerisinde uluslar arası kuruluşlara verdiği mülakatlar var, yazılı beyanlar var. Onlarda da hukuksuz olacağımızla ilgili bazı bilgiler var. OHAL uygulanmaya başladığından beri bu hukuksuzluklar çok arttı. Sadece hukuksuzluk değil kanunsuzluk da çok arttı. O nedenle de Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu yürümeye başladı. Bu bir parti olayı değil, parti bayrağı yok, sadece Türk bayrakları ile yürünüyor ve bütün siyasi görüşlere açık. Zaten hemen hemen her gün de farklı siyasi görüşlerden, farklı partilerden birileri geliyorlar, destek olarak yürüyüş etaplarına katılıyorlar. Yürüyüşün İstanbul aşamasında en az bir milyonluk bir kalabalık bekliyoruz. Adalet yürüyüşü için güzel bir miting düzenlenecek, hepimiz orada olacağız. Türkiye’nin bu konularla ilgili, hukuk ve adaletle ilgili kayıtsız olmadığını hep birlikte göstermiş olacağız.”ifadelerini kullandı.

“Çiftçi borçlarının ertelenmesi için girişimde bulunduk”

Konuşmasının sonunda, ilçemizde geçtiğimiz haftalarda yaşanan sel felaketine değinen Kuşoğlu; “Tabi biz muhalefetiz, sel felaketi ile ilgili olarak mağdurların zararlarının telafi edilmesini istiyoruz. Çok fazla mağdur olan yok ama devletin elinden geleni yaptığını görmemiz sevindiricidir. Bu konuda yetkili olan bir şeyler yapmaya çalışan kamu kurumlarına teşekkür ediyoruz. Onun haricinde Polatlı’nın dışında ekinleri zarar gören çiftçilerimiz var. Onların bankalar ve esnaf kefalete olan borçlarının ertelenmesi ile ilgili girişimlerimiz var. Onların ertelenmesi gerektiğini düşünüyoruz ve bakanlık nezdinde bu konuda girişimlerde bulunuyoruz.”dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.