DOLAR 8,3500-1.06%
EURO 9,9373-1.15%
ALTIN 487,47-0,95
BITCOIN 333527-3,46%
Ankara
30°

AÇIK

20:27

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Meleklerin varlığına inanmak…

ABONE OL
17 Haziran 2017 10:52
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bundan 4 yıl önce Ankara’da bir hafta sonu kitap almaya çıkmıştım. Yüksel caddesinde bulunan bir kitap evine girdim. Raflarda ilk gözüme takılan “Meleklerle Yaşamak” isimli kitap oldu. Sevgili Beki İkala Erikli’nin o harika enerjisiyle yazdığı mucizevi kitabı… Biraz inceledikten sonra kitabı aldım. İçerisindekileri hayretle okurken bir yandan da deneme isteği oluşmuştu. Kitapta yer alan bilgilerde meleklerden dilediğimiz an yardım isteyebileceğimiz yazıyordu. Bugüne dek Allah’tan başka bir varlıktan yardım istememiş olan ben, farklı bir deneyime el atmıştım. Kitap hakkında bir sürü olumsuz yorum vardı. Hiçbirine kulak asmadım. Meleklerden yardım istemek tekniğini denemek istedim ama o an yardım isteyebileceğim bir konu yoktu. Sonra Baş Melek İsrafil’in bilgilerinin bulunduğu sayfaya geldim. Onun için “ Allah’ın şifa veren eli” yazıyordu. Yani Baş Melek İsrafil aynı zamanda bizlere şifa veriyordu. Kitabı bir kenara bırakıp mutfağa gittim. Musluğun yanlışlıkla sıcak tarafını açtığım için dalgınlıkla elimi yakmıştım. Canım fena halde yanmaya başlamıştı. Bir anda kitapta yazanlar aklıma geldi.

(A’RAF SURESİ / 20)

Siz Rabbinizden yardım taleb ediyordunuz, O da: “Şüphesiz ben size birbiri ardınca bin melek ile yardım ediciyim” diye cevap vermişti.

Hemen dua ettim: Sevgili Baş Melek İsrafil, lütfen hemen şimdi Allah’ın izniyle elimdeki yanığın geçmesi için bana yardım et, teşekkür ederim.”dedim. Tekniğe göre bu niyeti ettikten sonra ne zaman ve nasıl olacağını düşünmememiz gerektiği yazıyordu. Ben de öyle yaptım. Canım yanıyordu ama acıya odaklanmadım, elimi yatağın dışında bıraktım ve uyudum. Sabah uyandığımda ilk işim dün gece kaynar suyla yaktığım elime bakmak oldu. Ve inanılmazdı. Elimde hiçbir şey yoktu. Sadece ince bir çizgi halinde kesiğe benzer bir şey kalmıştı, çok küçüktü. Şükrettim ve o gün meleklerin mucizelerine inanmaya başladım. Allah elbette bütün mucizelerin sahibiydi. Bunu asla göz ardı etmedim. Ama o günden beri meleklerin sıcaklığı ve yardımı Allah’ın izniyle hep benimle oldu.

(AL-İ İMRAN SURESİ / 45)

O, melekleri ve peygamberleri Rabler edinmenizi emretmez. Siz, müslüman olduktan sonra, size küfrü mü emredecek?  

Bazı yazarlar Allah’a şirk koşmak olarak yorumlasa da meleklerden yardım dileyenler asla onları Yaradan’ın yerine koymazlar. Siz o dindar geçinen kesime çok aldırış etmeyin. Sonuçta duanız ve niyetiniz Allah’a gidiyor. Allah diliyor ve melekler bize yardım ediyor.

(AL-İ İMRAN SURESİ / 87)

Sen mü’minlere: “Rabbinizin size meleklerden indirilmiş üç bin kişiyle yardım-iletmesi size yetmez mi?” diyordun.

Melekler; peygamberlere vahiy getirmek yanında (Bakara 2/97-98) insanları koruyup gözetirler (Kâf 50/18, 21; Ra’d 13/11). Dilerseniz her an yardım isteyebilirsiniz. Yine aynı kaynaktan diliyorsunuz, aynı kaynaktan istiyorsunuz. Yalnızca aracılığı melekler yapıyor. Allah’ın ve meleklerinin mucizeleri bizimle olsun…

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.