DOLAR 8,66940.25%
EURO 10,18600.4%
ALTIN 491,350,69
BITCOIN 379598-8,01%
Ankara
25°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Yıldızkaya; “Bunlar maaş bile veremez diyorlardı”

ABONE OL
15 Haziran 2017 11:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Belediyesi İşçileri, geçtiğimiz gün Belediye İş Sendikasının düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi.

Belediye İş Sendikası, geçtiğimiz gün Urfa Sofrası Konak Restoran Güldeste salonda, Polatlı Belediyesi işçilerine özel iftar programı düzenledi. Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Temmuz ayında Belediye işçilerinin maaşlarında iyileştirme yapılacağı müjdesini verdi. Yıldızkaya’nın bu haberi, salondakilerden yoğun alkış aldı. Yıldızkaya ayrıca, 6360 sayılı büyükşehir yasası çıktığında Polatlı Belediyesinin maaş bile veremeyeceğini söyleyenlere de bu sözleri hatırlatarak, maaş ödemelerinde bir gün bile aksama olmadığını vurguladı.

Yıldızkaya’dan Belediye İşçilerine Müjde

Polatlı Belediyesi İşçileri, geçtiğimiz gün Belediye İş Sendikasının düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi.

Belediye İş Sendikası, geçtiğimiz gün Urfa Sofrası Konak Restoran Güldeste salonda, Polatlı Belediyesi işçilerine özel iftar programı düzenledi. Programa Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve Belediye İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter Nihat Ayçiçek’in yanı sıra Kent Konseyi Başkanı Tekin Çelik, Belediye Meclis Üyeleri ve pek çok davetli katıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Yıldızkaya, Temmuz ayında Belediye işçilerinin maaşlarında iyileştirme yapılacağı müjdesini verdi. Yıldızkaya’nın bu haberi, salondakilerden yoğun alkış aldı. Yıldızkaya ayrıca, 6360 sayılı büyükşehir yasası çıktığında Polatlı Belediyesinin maaş bile veremeyeceğini söyleyenlere de bu sözleri hatırlatarak, maaş ödemelerinde bir gün bile aksama olmadığını vurguladı.

Ayçiçek: “Bizler gelip geçiciyiz, bu sendika sizlerin, sendikanıza sahip çıkın”

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter Nihat Ayçiçek, yaptığı konuşmada Polatlı Belediyesinden övgüyle bahsetti. Ayçiçek; “Ramazan ayınız mübarek olsun. Önümüzdeki günlerde eda edeceğimiz Ramazan bayramınızı da en içten dileklerimle kutlarım. Bugün aranızda olmaktan çok mutluyum. Bugün burada ben dayanışmayı, birlik ve beraberliği görüyorum. Burada güzelliklerin her şeklini görüyorum. Bu güzellikler bir aile içerisinde olabilen olgulardır. Polatlı Belediyesi, Belediye Başkanıyla, Belediye Meclisiyle, Belediye çalışanlarıyla, sendikasıyla devasa kocaman bir aile olmayı başarmış. Burada bu aile ortamının yaratılmasında Sayın Belediye Başkanımızın emeklerinin çok fazla olduğunu düşünüyorum ve kendilerini yürekten kutluyorum. Sayın Belediye Başkanımızın bugün bizim aramızda olması bir prosedür gereği değildir. Bugün çorbamızı bizle beraber paylaşıyorsa; emekçiye, alın terine, çalışanlarına ne kadar saygılı olduğunun somut bir ifadesidir. Bizler gelip geçiciyiz, bu sendika sizlerin, sendikanıza sahip çıkın. Bu sendika her zaman haklının yanında, haksızın da karşısında olacaktır. Sakın ola sendikanızı, bu ailenizi terk etmeyin diyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”dedi.

Yıldızkaya; “Bu rızkın helal olması gerekiyor ve bunu başarıyoruz”

Sonrasında konuşan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, konuşmasına başlarken işçileri tebrik etti. Yıldızkaya; “Polatlı Belediyesi olarak bu yıl da her mahallede hemşerilerimizle iftar sofralarında buluşuyoruz. Bugün de ben sizin misafirinizim ve aranızda olmaktan çok mutluyum. Polatlı Belediyesi, kurulduğu günden itibaren 91 yıldır bu şehre değer katan, Polatlı’nın en iyi kuruluşudur. Gelmiş geçmiş tüm Belediye Başkanları, işçileri, memurları; bu şehre değer katan, bu şehrin insanlarına daha güzel yaşama imkanı sunmaya çalışan çok değerli insanlardır. Biz de 30 Mart 2014 seçimleri sonrasında sizlerin ve değerli hemşerilerimizin teveccühü ile bu şerefli göreve nail olduk. O günden bu güne, mesai mefhumu tanımadan bu şehre değer katmaya, bu şehrin kalitesini yükseltmeye, insanlarımıza daha güzel bir ortam sunmaya gayret gösteriyoruz. Bu konuda mesafe aldığımızı da şahsen gözlemleyebiliyorum. Bu çerçevede bizimle aynı heyecanı yaşayan, aynı duyguları paylaşan ve bu şehre değer katmak için can hılaş çalışan bütün işçi kardeşlerimi tebrik ediyorum. Mesele eve rızık götürmekse, bu rızkın helal olması gerekiyor ve bunu başarıyoruz.”ifadelerini kullandı.

“Son 15-20 yılın en dinamik belediye çalışanlarısınız”

Seçim vaatlerini el birliği ile gerçekleştirdiklerini belirten Yıldızkaya; “Yaptığım araştırmaya göre son 15-20 yılın en dinamik belediye çalışanlarısınız. Ben de bir siyasetçi ve belediye başkanı olarak vaatlerde bulundum, sizinle beraber bunların birçoğunu gerçekleştirdim. İnşallah 2019 seçimlerine kadar bunların tamamını yerine getirmiş olacağız. Yaptığımız her işin, gerçekleşen her projenin mimarı sizlersiniz. Biz büyük bir aileyiz. Tabi ki bazen sıkıntılı günler de olabiliyor, bunların hepsi gelir ve geçer. Sizler bu kurumdan anlınızın teriyle rızık kazanan insanlarsınız, bizler de gelip geçici insanlarız. Belediye Başkanlığı bir meslek değildir, bu bir heyecan işidir. Bu heyecanı yaşıyorum ve iliklerime kadar da bu şehre değer katmaya gayret gösteriyorum. Bu şehri önümüzdeki yıllara taşımak hepimizin görevi, bizim bir sloganımız var; Polatlı’ya Anadolu Bozkırının parlayan yıldızı dedik. İşte bunu beraber gerçekleştireceğiz.”cümlelerine yer verdi.

“Bunlar maaş bile veremez diyorlardı”

Başkan Yıldızkaya, işçilere maaş iyileştirmesi müjdesini konuşmasının sonunda verdi. Yıldızkaya; “Geçen sene birçok projemizi hayata geçirdik, bu yıl da 5-6 büyük projemiz var. Arkadaşlar bunları yaparken tabi ki bir takım zorluklar da yaşıyoruz. 2014’ten sonra 6460 sayılı Büyükşehir yasası çıktı. Aslında bu yasa Polatlı Belediyesinin bir takım imkan ve kabiliyetlerini elinden aldı. Yasal yetkilerimizi aldığı gibi bazı kaynaklarımızı da aldı. Şunu iftiharla söyleyebilirim ki; bu yaşanan olumsuzlukları ve sıkıntıları sizlere asla hissettirmedim. Belediye Başkanı değişince bunlar maaş bile veremez deniliyordu. Allaha şükürler olsun hiçbir gün maaşınız aksamadı ve bütün sosyal haklarınızı zamanında alabildiniz. Polatlı Belediyesi, size anlınızın terinin karşılığını vermeye çalışıyor. Bu çok para değil biliyorum ama imkanlar bu ve bunu bu şekilde vermek durumundayız. Bahsettiğim onca sıkıntıyı hissettirmeden biz bunu atlatacağız. Allah nasip ederse önümüzdeki temmuz atının 15’inde size gönlümüzden kopan bir iyileştirme yapacağız.”dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.