DOLAR 8,3500-1.06%
EURO 9,9373-1.15%
ALTIN 487,47-0,95
BITCOIN 333527-3,46%
Ankara
30°

AÇIK

20:27

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Şirket kurmak artık daha kolay

ABONE OL
7 Haziran 2017 11:58
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya, bu yıl uygulamaya giren yenilikler hakkında bilgilendirme de bulundu.

Yeni uygulamaya göre Oda üyelerinin işlemlerinin kolaylaşmasının yanı sıra binlerce lira mali yükümlülükten kurtulacağını belirten Başkan Sakarya, ayrıca bazı ücretlerde de büyük indirimler yapılacağını dile getirdi. Yeni yapılan düzenlemelerle artık şirket kurmanın çok kolaylaşacağını belirten Sakarya, üyelerin de bankaya ve vergi dairesine gitmeden harçlarını Odadan yatırabileceklerini ifade etti.

Oda Kayıt Ücretinde de indirim

Polatlı Ticaret Odası üyelerini veya üye olacakları yakından ilgilendiren yeni düzenlemeler hakkındaki detayları paylaşan Sakarya; “Üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda birçok işlemde kolaylık sağlıyoruz ve üyelerimizi binlerce lira külfetten kurtarıyoruz. Örneğin üyelerimiz harç ödemesi için vergi dairesine veya bankaya gitmek zorunda kalıyordu. Artık tüm işlemleri odamızda halledebilecekler. İşlemlerini tek durakta yani odamızda tamamlayabilecekler. Oda kayıt ücreti olarak daha önce alınan tutar asgari ücret brütünün yüzde 15’i kadarına düşürüldü. Üyelerimizin ticari defter tasdikleri daha önce noterler aracılığı ile yapılıyordu. Eğer üye isterse, bu işlem de artık odamızdaki Ticaret Sicil Müdürlüğümüzde noterden daha düşük rakam ile yapılabilecek.” Diye konuştu. Şirket kuracak olan tüccar ve sanayicilerin noter masraflarının da azaldığını kaydeden Başkan Sakarya; “Şirket kuruluşlarında üyelerimiz şirket sözleşmesindeki imzaların tasdiki için önceden notere gitmek zorundaydı. Artık üyelerimiz notere gitmeyecek, odamızdaki Ticaret Sicil Müdürlüğü’nden onay alacak. Böylece hem zamandan tasarruf edecek hem de daha fazla ücret ödemeyecek. Öte yandan Ticaret Sicil Hizmet bedeli de artık Asgari ücretin yüzde 10’u ile sınırlandırıldı. Tüm üyelerimize bu kolaylıkları sağlayan TOBB başta olmak üzere kurumlara teşekkür ederim.” dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.