DOLAR 8,63070.02%
EURO 10,12940.09%
ALTIN 493,200,21
BITCOIN 364769-1,67%
Ankara
16°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Amerikan Kültür’den TEOG Birincisi!

ABONE OL
7 Haziran 2017 12:16
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Amerikan Kültür Eğitim Kurumları yabancı dil kursu öğrencilerinden Beyza Nur Ünlü, TEOG-1 ve TEOG-2’de yabancı dil sorularının hepsini doğru yaptı, Beyza Nur ayrıca TEOG-2’deki tüm derslerin sorularını da doğru yaparak Türkiye birinciliği başarısı gösterdi.

Ortaokul hayatı boyunca Polatlı Amerikan Kültür Eğitim Kurumlarından yabancı dil eğitimi alan 8. Sınıf öğrencisi Beyza Nur Ünlü TEOG İngilizce birincisi oldu. Genç Osman Ortaokulu öğrencisi olan Beyza Nur, ayrıca TEOG-2’de 120 soruda 120 doğru yaparak Türkiye birincileri arasına adını yazdırdı. Beyza Nur’un 500 üzerinden 490 TEOG puanı aldığı öğrenildi. Ailesinin teşviki ile Polatlı Amerikan Kültür Eğitim Kurumlarında ingilizce kursu almaya başlayan Beyza Nur, sonrasında ise kendi isteği ile 8. Sınıf sonuna kadar bu eğitime devam etti. Polatlı Amerikan Kültür Eğitim Kurumu Müdürü Fuat Turgut, dün bir basın açıklaması yaparak Beyza Nur’un ve kurumun bu başarısını kamuoyuna duyurdu.

“Başarısını duyurmaktan gurur ve onur duyuyoruz”

Beyza Nur ve ailesinin katıldığı toplantıda, Beyza Nur’un yabancı dil eğitimine başlama sürecinden bugüne kadar olan gelişimini anlatan Turgut, duydukları sevinç ve gururu şu sözlerle anlattı: “Kızımız ortaokul boyunca üç yıl bizden ingilizce eğitimi aldı. Temelini burada attı ve burada da devam etti. Biz de bu başarısını duyurmaktan gurur ve onur duyuyoruz. Kızımızın ailesi de bizlerin bu başarıdaki payına değinerek teşekkürlerini ilettiler. Biz de ailemizin bu davranışından dolayı yeni kurunu kızımıza hediye ettik. Yani bizden üç seviye eğitim alan kızımız lise seviyesi başlangıcını da yine bizim kurumumuzda yapacak. Üniversite hayatında da ister dil alanında isterse diğer alanlarda hazırlık atlama konusunda her zaman kendisinin yanında olacağız. Bildiğiniz gibi yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmeti de veriyoruz. Bünyemizde sadece yabancı dil okulu değil birçok üniversite de var. Bu sene bildiğiniz gibi KPSS programımız da başlamış bulunuyor. Mezun olduğunda kamuda bir görev isterse yine kızımızın yanında olabileceğiz. Biz bu anlamda da gururluyuz. Polatlı’da dört seneyi bitirdik ve bir dil eğitim kurumundan kapsamlı bir eğitim kurumuna dönüştük. Artık öğrencilerimize dil eğitiminin yanında pek çok seçenek sunabiliyoruz. Ailelerimiz de burada çocuklarının geleceği için birçok eğitim imkanını bir arada bulabiliyorlar. Amerikan Kültür Polatlı Eğitim Kurumları olarak bir kez daha Beyza Nur ve ailesini tebrik ediyoruz, kendisiyle gurur duyuyoruz. Allah başarılarını daim etsin, vatana millete hayırlı bir evlat olarak yetişsin. Ayrıca okulundaki öğretmenlerini ve idarecilerini de kutluyorum.”

Ön Yargılarınızdan Kurtulun!

Okulunda eğitim öğretime devam eden bir öğrencinin, okul haricinde yabancı dil, spor veya sanat gibi alanlarda ek bir eğitim alması hakkında bazı velilerde diğer derslerini olumsuz etkileyeceği yönünde yanlış bir ön yargı olduğunu belirten Turgut, bu tür eğitimlerin düşünülenin tam aksine diğer dersleri olumlu yönde etkilediğini, Beyza Nur’un da bunun en güzel örneklerinden biri olduğunu söyledi. Turgut, bu konu hakkında; “Eski eğitim metotları yerine artık bu dönemde bilişsel becerilere yönelik bir eğitim ön plana çıkıyor. Bilişsel eğitim, bireyin yeryüzünde olup biten her şeye zihninin açık olması, gördüğü her şeyi yorumlama becerisine sahip olması, teorik olarak elde etmiş olduğu bilgileri de uygulama olarak pratiğe dökebilme becerisini ve analitik kazanımlarını elde etmesi anlamına geliyor. O yüzden çocuklarımızı bilişsel eğitim metoduyla yetiştirmek zorundayız. Uygulamalılar, yapmalılar, görmeliler ve yaşayarak öğrenmeliler.”dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.