DOLAR 8,81990.01%
EURO 10,32700.02%
ALTIN 496,890,16
BITCOIN 377246-4,11%
Ankara
20°

AÇIK

05:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

Lösemili Çocuklar İçin; “Var Mısın Polatlı?”

ABONE OL
6 Haziran 2017 09:52
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Evinizde kırık, kullanılmayan telefon, tablet ya da laptoplarınız bir iyilik hareketine dönüşüyor. Lösemili çocuklar ve ailelerinin ücretsiz kalabilecekleri konuk evi yapımı projesi, evlerinizde atıl durumda bulunan “cep telefonu, tablet ve laptop” ların geri dönüşümünden elde edilecek kazançla hayata geçirilecek. Sizler de bu projeye destek vermek isterseniz evinizdeki kırık, kullanılmayan telefon, tablet ya da laptoplarınızı göndermek üzere gazetemizle iletişime geçebilirsiniz.

2002 yılında lösemi hastalığından kızını kaybeden oyuncu Alper Türedi’ nin 27 Mayıs 2014 tarihinde facebook üzerinden kurduğu ve Kasım 2016 tarihinden itibaren dernekleşen “Bir Dileğim Var” grubu, onkoloji servislerinde tedavi gören çocukların dileklerini 492.426 üyesi ile el birliği, gönül birliği bağlamın da dakikalar için de tedarik ediyor. Çığ gibi büyüyen iyilik hareketi bu kez sosyal bir projeyle hepimizin kapısını çalıyor.

Lösemili çocuklar ve ailelerinin ücretsiz kalabilecekleri konuk evi yapımı projesi, evlerimizde atıl durumda olan cep telefonu, tablet ve laptopların geri dönüşümünden elde edilecek kazançla hayata geçirilecek. Sizler de bu projeye destek vermek isterseniz. Gerçek iletişim paylaşmakla başlar diyerek, evinizdeki kırık, kullanılmayan telefon, tablet ya da laptoplarınızı göndermek üzere gazetemizle iletişime geçebilirsiniz.

Gerçek İletişim Paylaşmakla Başlar

2002 yılında lösemi hastalığından kızını kaybeden tiyatro ve dizi oyuncusu Alper Türedi’nin Türkiye genelinde Onkoloji ve Hemotoloji servislerinde kanser hastalığı tedavisi gören çocukların dileklerini gerçekleştirmek amacıyla 27 Mayıs 2014 gecesi facebook üzerinden kurduğu ‘’Bir Dileğim Var’’ grubuyla başlattığı iyilik hareketi zamanla büyüdü, yüz binlere ulaştı. ‘’Bir Dileğim Var’’ gönüllüleri Türkiye de ilk defa yapılan birçok organizasyona imza attı. 19 şehirde 25 ayrı hastanede 724 meleğin dileğini gerçekleştirdi. Yüzlerce çocuğu giydirdi. Grubun kurucusu Alper Türedi “Mutluluk almakla değil, vermekle olur.” diyerek meleklerle gönüllüler arasında adeta bir köprü oldu. Meleklerin dileklerini bizzat kendi ağızlarından öğrenerek videoya çeken Alper Türedi grupta oluşturduğu dilek listesini gönüllülerle paylaşarak dileklerin gerçekleştirilmesini sağladı. Belli bir adreste toplanan dilekleri yine Alper Türedi ve eşi Pınar Türedi bizzat götürerek teslim ettiler. Dileklerin gerçekleştiği andaki duygu dolu anları yine video çekerek gönüllülerle paylaştılar. Para esasına dayanmayan grup 27 Kasım 2016’ da “Bir dileğim var Alper Türedi Derneği” ismiyle kurumsal bir kimlik kazanınca, adına bir banka hesabı açarak maddi destekte bulunmak isteyenlerin de bu dileğini gerçekleştirmiş oldu. En başından beri şeffaflık ilkesiyle hareket eden Alper Türedi çok yakın bir zamanda yeni bir sosyal projeye daha imza attı. Evlerimizde atıl durumda bulunan cep telefonu, tablet ve laptopların geri dönüşümünden elde edilecek kazanç ile İstanbul’ a tedavi için gelen ailelerin ve meleklerimizin mağduriyetini bir nebze olsun hafifletmek adına bedelsiz kalabilecekleri bir konuk evi tasarladı. 500 bin adet telefon ile hayata geçirilebilecek bu projenin temelini oluşturmak isterseniz gazetemiz ya da haberimizde iletişim bilgilerini paylaştığımız ‘’ Bir Dileğim Var’’ derneği ile direk iletişime geçebilirsiniz.

Nakit para kabul etmiyorlar

Türkiye’de ilk defa bu tarz açık net ve şeffaflıkla yapılan, nakit para kabul edilmeyen ve gönüllülerin temin ettiği hediyelerin meleklerine kavuşma anlarının video ve görsellerle isimlerinin de paylaşıldığı bu organizasyon çok fazla ses getirdi ve bu iyilik hareketine destek çığ gibi büyüdü. Bu oluşuma “Bir Dileğim Var” ailesi, tedavi gören çocuklarımıza “Melekler”, dilekleri gerçekleştiren üyelere de “Gönüllüler” dedi. Meleklerin dilekleri arasında, tablet, laptop, telefon, giyim eşyası, oyuncak ve tanışmak istedikleri ünlü isimler oldu. Gönüllüler ve basının yardımlarıyla tüm çocukların dilekleri sorunsuz adreslerine ulaştı. İstanbul’daki 6 hastane ile başlayan sosyal sorumluluk hareketi Samsun, Antalya, Gaziantep, Denizli, Kayseri, Erzurum, Şanlıurfa ve Diyarbakır ile devam etti.

Lösemili çocuklar ve bir dileği olan ihtiyaç sahibi tüm çocuklar için…

İlk olarak Facebook’ta bir grup olarak açılan “Bir Dileğim Var” derneği, onkoloji ve hematoloji servislerindeki çocuklar, lösemili çocuklar ve bir dileği olan ihtiyaç sahibi tüm çocukların dileklerini yerine getirmek üzere oyuncu Alper Türedi ve eşi Pınar Türedi tarafından kuruldu ve çocuklara yönelik gerçekleştirdikleri sosyal projelerle, çığ gibi büyümeye devam etti. Lösemili çocukların ziyaretlerine giderek dileklerini gerçekleştirmek için canla başla çalışan Bir Dileğim Var Derneği Kurucusu Alper Türedi ve eşi Pınar Türedi, “Kanser tedavisi gören çocuklarımızın dileklerini gerçekleştirmek öncelikli amacımızdır” diyerek yurt genelinde başlattıkları, eski dizüstü bilgisayarı, tablet ve cep telefonlarını toplamak suretiyle geri dönüşümünden elde edilecek gelirle, lösemili çocuklar ve ailelerin tedavileri esnasında kalabilecekleri ve ücretsiz faydalanabilecekleri konuk evi yaptırılmasını amaç edinen bu anlamlı kampanyaya destek olmaya davet etti.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.