DOLAR 8,65220.28%
EURO 10,15710.26%
ALTIN 493,490,27
BITCOIN 366160-2,21%
Ankara
16°

PARÇALI BULUTLU

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Haziran’ın İlk Meclisi Yapıldı

ABONE OL
3 Haziran 2017 17:19
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Belediye Meclisi Haziran ayı birinci birleşim birinci oturum meclis toplantısı geçtiğimiz gün belediye meclis salonunda, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Başkanlığında yapıldı.

Polatlı Belediye Meclisi Haziran ayı birinci birleşim birinci oturum meclis toplantısında 11 gündem maddesi yer aldı. Mecliste ilk olarak besihane yapma mesafelerinin belirlenmesi konusu görüşüldü. İlgili komisyon raporunda; “Şehir merkezi ile çevresinde onaylanmış mevzii imar planları ile ayrıca turizm potansiyeli niteliğinde bulunan alanları kapsayan karar ekindeki krokide de koordinatları verilen sınır içerisinde ve Yapı Uzaklığı; Ankara-Eskişehir karayolu hattına 2 km, Polatlı-Ayaş yoluna 500 metre, Polatlı-Haymana yoluna 1 km, Polatlı- Yunak yoluna 1 km, mahallelerin son evinden 400 metre, mevzii şeklinde onaylanmış konut alanlarına 1 km, Mahalle (Köy) Yerleşik Alan Sınırına 300 m, Mahalle (Köy) Gelişme Planlarına 400 m, Sakarya Nehrine 300 m. Kırsal mahalleleri birbirine bağlayan grup ulaşım yollarına 100 m mesafe içerisinde mandıra, ahır ağıl gübre ve sİlaj çukurları gibi besicilik ve tavukçuluk amaçlı tesislere izin verilemez. Ayrıca  yukarıda sayılan mesafeler korunmak kaydı ile tesis yapılacak parsel içerisinde mahreç alınan yola çekme mesafesini belirlemeye İlgili müdürlük yetkilidir.”ifadeleri yer aldı.

Engelli bireylere mozaik kursu

Sonrasında görüşülen engelsiz gençlere mozaik kursu açılması konusunda ise; “Belediyemiz bünyesinde faaliyet gösteren Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezinde meslek edindirme ve el işleri becerisi kazandırma faaliyetlerini yürütülerek engelli gençlerimize yönelik mozaik sanatının öğretilmesi amacı ile ilgili Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezinde kurs açılmasına karar verilmiştir.”denildi.

Esentepe Ortaokulu çevresindeki yollarda uyarı işaretleri olmadığı tespit edildi

Daha sonra görüşülen Esentepe sinyalizasyon eksiklikleri konusunda ilgili raporda; “Belediye Meclisinin 03.04.2017 tarihli toplantısında komisyonumuza havale edilen: İlçemiz Esentepe Ortaokulu çevresindeki yollarda uyarı işaretleri ve sinyalizasyon çalışmasının incelenerek eksiklerin giderilmesi konulu yazısı komisyonumuzun 31.05.2017 tarihli toplantısında görüşülerek Esentepe Ortaokulu çevresinde bulunan cadde ve sokaklar üzerinde herhangi bir uyarıcı işaret ve levhanın bulunmadığı komisyonumuzca tespit edilmiş olup, eksiklerin giderilmesi için Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığına bildirilmesine karar verilmiştir.”ifadeleri yer aldı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.