DOLAR 8,4174-0.47%
EURO 9,9956-0.77%
ALTIN 491,89-1,05
BITCOIN 328353-2,30%
Ankara
29°

AÇIK

20:30

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Türktaciri’nde Hijyenden Uzak Su Deposu

ABONE OL
31 Mayıs 2017 10:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlçemiz 230 nüfuslu Türktaciri mahallesinde evlere su taşıyan depo ve hat, oldukça kötü ve sağlıksız bir durumda, mahalle sakinleri çözüm bekliyor.

İlçemiz Türktaciri mahallesinde 1990 yılında inşa edilen 27 yıllık içme suyu deposu ve iletim hatları artık kullanılamaz duruma gelmiş. Yıkı dökük depoda biriken pislikler artık içme suyuna da karışıyor. 230 nüfuslu bu mahallede, mahalle sakinleri üç yıldır çalmadık kapı bırakmamış fakat hiçbir sonuca ulaşamamış. ASKİ yetkililerinden; su deposunun ihale edildiği ve ihalenin tamamlanmadığı cevabını alan mahalle sakinleri bu ihalenin üç yıl sürmesi ve deponun günden güne daha kötü bir hal almasına isyan ederek yetkililerden acil çözüm bekliyor.

“ASKİ’nin üç yıldır yenilenecek diye söz verip yenilemediği su deposu binası yıkılmaya yüz tutmuş”

Mahalle sakinleri yaşadıkları sıkıntıları şu sözlerle anlattılar; “Türktaciri Mahallesindeki içme suyu hattının ve su deposunun elverişsiz hale gelmesinden ötürü daha önce ASKİ yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler sonucunda su deposunun ve köy içindeki eski şebeke hattının yenisiyle değiştirileceği sözünü aldık. Fakat aradan gecen süre zarfında hiçbir değişim olmadı. Resimlerde de görüldüğü üzere ASKİ’nin üç yıldır yenilenecek diye söz verip yenilemediği su deposu binası yıkılmaya yüz tutmuş olup depoda biriken içme suyuna da pis su karışmaktadır. Bu su da köy şebekesinden evlere gelmektedir. Su deposunun elverişsiz hale gelen resimlerini ASKİ yetkililerine ilettik. ASKİ’den aldığımız cevap aynen şöyle; Su deposu ve içme suyu hattının ihaleye verildiğini, ihalenin devam ettiğini ve ihale sürecini takip edemediklerini söylediler. Yaşadığımız sorunu yaklaşık olarak üç senedir sürekli dile getiriyoruz. Ne hikmetse üç senedir ihale bitmiyor ve sorunumuz çözülemiyor. Polatlı ASKİ’ye başvurumuzu yaptık. Bizden su deposunun resimlerini istediler. Çekip gösterdik durumu. Yeni bina ve eski şebeke hattının yenisi yapılacağı sözünü aldık fakat süreç ilerlemiyor. Bu görüntü Polatlının içme suyu olmuş olsa herkes ayağa kalkardı ama köylü olunca önemsenmiyor.” Türktaciri mahalle sakinleri bu durumun acilen çözüme kavuşmasını istiyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.