DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
ALTIN 553,381,55
BITCOIN 5864140,23%
Ankara
17°

AÇIK

05:52

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP’den Alternatif Çelenk Töreni

ABONE OL
20 Mayıs 2017 11:35
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı ve örgütü tarafından, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle alternatif çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

CHP İlçe Örgütü tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile 19 Mayıs günü saat 11.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda alternatif çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Alternatif çelenk sunma törenine parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Alternatif çelenk sunma töreni sonrasında CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık basın açıklamasında bulundu.

CHP’den Alternatif Tören

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı ve örgütü tarafından, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle alternatif çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

CHP İlçe Örgütü tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile 19 Mayıs günü saat 11.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda alternatif çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Alternatif çelenk sunma törenine parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Alternatif çelenk sunma töreni sonrasında CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık basın açıklamasında bulundu. CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Anadolu’da kurtuluş mücadelesini başlattığı gün…”

“Bu gün burada, Türk’ ün Anadolu’ da ki Kurtuluş mücadelesinin başladığı bağımsızlığa, çağdaşlaşma ve demokratikleşmeye giden yolun ilk adımı olan 19 Mayıs 1919 Gençlik ve Spor Bayramının 98. Yıl dönümünü kutlamak üzere toplanmış bulunmaktayız. 19 Mayıs  1919 Türk milletinin dirilişinin, ayağa kalkışının ve esarete, teslimiyete, mandaya, kulluğa isyan  bayrağını açtığı  ve Anadolu’da kurtuluş mücadelesini başlattığı gündür. Kahraman Türk milletimizin tüm onur ve asaletiyle bedelini kanlarıyla ödediği, Büyük Önder Gazi  Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcı 19 Mayıs 1919 tarihidir.”

“Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir”

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk  Samsun’ a çıktığında; Temel ilke olarak milletinin ve kendisinin karakterini şöyle açıklıyordu. “Temel ilke, Türk ulusunun onurlu ve şerefli bir ulus olarak yaşamasıdır. Bu ancak tam bağımsız olarak sağlanabilir. Ne denli zengin ve kalkınmış olursa olsun, bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık önünde uşaklıktan öte bir gözle görülmeye layık olamaz. Türk ulusunun onur ve yetenekleri yüksek ve büyüktür “Ya bağımsızlık ya ölüm” Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir’ diyerek Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur. Bu tarih ile birlikte Türk Milleti, kendi makus talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır.”

“Dünya tarihinde Emperyalizme karşı verilmiş ve kazanılmış tek mücadeledir”

“Mustafa Kemal ve Türk milletinin var olma mücadelesi alelade bir savaş veya bir direniş değildir. Dünya tarihinde Emperyalizme karşı verilmiş ve kazanılmış tek mücadeledir. Bu nedenle Türk Kurtuluş Savaşı sonraki yıllarda; Hindistan’ da, Mısır’ da Afganistan’ da batının sömürgesi altında ezilmiş tüm mazlum milletlerde bir umut ışığı olmuştur. Kurtuluş Savaşı bu destanın adı, Gazi  Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türkiye Büyük Millet Meclisi de bu destanı yaşatan milletin kalbidir. 19 Mayıs 1919′da Samsun’dan yakılan özgürlük ateşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte kısa sürede dalga dalga tüm yurda yayılmıştır. Bugünkü mevcudiyetimizi ve özgürlüğümüzü o günlere ve kendilerini feda eden kahraman şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz.”

“Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir”

“Geleceğimizin umudu gençler, Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan  Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Büyük önderimiz Gazi  Mustafa Kemal Atatürk tarafından siz gençlere armağan edilen bu bayram, tekrar sonu gelmeyen felaketlere, içinden çıkmak için büyük fedakârlıkların gerektiği zorluklara sürüklenmemek için milli birlik ve beraberlik duygularımızın güçlendiği tüm bayram günlerine  ve Cumhuriyetimize  yasaklanmaya çalışılsa bile inatla, azimle sahip çıkalım ve  bize verilen emaneti koruyalım.”

“Bayramınız, bayramımız kutlu olsun!”

“Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni omuzlarınızda yükselteceksiniz. Ülkemizi, Büyük Önder Gazi  Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız. Unutmayalım ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  Gençliğe Hitabesinde dediği gibi; “Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Türk bağımsızlığını ve Cumhuriyetini sonsuza kadar korumak ve yaşatmaktır.  Bu görev için muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur”. Bağımsızlığa giden bu yolda, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; siz gençlerimizin bayramını  cani gönülden tebrik ediyorum. Bayramınız, bayramımız kutlu olsun!”

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.