DOLAR 8,65801.42%
EURO 10,17950.81%
ALTIN 487,651,55
BITCOIN 4150271,13%
Ankara
24°

AÇIK

05:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

Büyük Yardım Gecesi Bugün

ABONE OL
18 Mayıs 2017 11:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

12 Yaşındaki  DMD hastası olan Arda Şentürk için bir araya gelen ve Arda’nın tedavi sürecine maddi destek saplamak üzere yola çıkan Umudun Adı Arda olsun “ komitesi  bugün beklenen büyük geceyi gerçekleştirecek.  

Umudun adı Arda olsun çağrısını Radyo Hür mikronlarından yineleyen Işığın Gör dediği programda Sevim Işık  ve Alaattin Taymaz’ın konuğu olan Yetkin Öztürk  üçlüsü Polatlı halkına seslendi: “haydi Polatlı bu akşam hepimiz Arda için tek vücut olalım” dedi. Tedavi süreci olukça masraflı olan ve aileyi ekonomik anlamda oldukça zorlayan tedavi masrafları için Polatlı halkından destek bekleniyor.  Minik Arda Duhan Şentürk için Polatlı halkı bu akşam “Umudun Adı Arda Olsun” gecesine katılarak geceden sağlanan gelir Arda’nın tedavisi için kullanılacak. Yaklaşık 1 aydır Polatlı’da gece günüz demeden  Arda’nın tedavisi için destek toplayan ve bu aksam (18 Mayıs2017) Perşembe günü Murat Külat Düğün salonunda gerçekleştirilecek olan  “Umudun Adı Arda Olsun” destek ve dayanışma gecesinde Komite üyelerinin sattığı biletler ve Milli takım ve dört büyüklerin imzalı formaları  Arda için umut olacak.   Küçük yaşlarda kas erimesi hastalığı ile tanışan Arda Duhan tedavisinin  ikinci aşamasında halkından destek bekliyor. Arda Duhan Şentürk, bir kas hastalığı olan Duchenne Muskuler Distrofi (DMD) hastalığı ile mücadele etmeye devam ediyor. Kas hastası olan minik Arda Duhan Şentürk kök hücre naklinin ikinci turuna başladı. Genelde 20’li yaşlara kadar yaşama şansı tanıyan bu hastalıkta ARDA için denenen kök hücre tedavisi olumlu sonuçlar vermeye başladı.

“Güzel Yürekli İnsanlara Selam Olsun”

Işığın Gör dediği” isimli radyo programında  Program sunucusu Sevim Işık’ın konuğu olan Yetkin Öztürk “Tüm Polatlı halkını bu akşam birlik olmaya davet etti. Umudun Adı Arda olsun” komitesinde  bulunan Sevim Işık, Yetkin Öztürk ve tüm DMD hastalarına ithafen  Arda adına yazdığı kitapla farkındalık yaratan “Gölge Fesleğeni “isimli Kitabın yazarı  Alaattin Taymaz  radyo programında Polatlı halkına seslendiler. Komitede yer alan tüm güzel yürekleri selamlayarak konuşmasına başlayan yetkin Öztürk “  Komitede görev alan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.  Bu konuyu her gün gündemde tutmak istiyoruz. Yaklaşık  1,5 yıl önce Arda kardeşimizi ilk Sevim Hanım ziyaret etmişti ardından bizler gittik. Bugün 12 yaşına girdi tedavi sonucu oldukça iyi gidiyor bizler de  yakından takip  ediyoruz. Arda’nın tedaviye olumlu sonuç vermesi bizleri mutlu ediyor. Alaattin Taymaz’ın gölge fesleğeni  isimli 52 sayfalık kitabında Arda’yı anlattı. Unutulmaz bir keyif.

İşte O kitabın hikayesi:

Gölge Fesleğeni isimli  kitabın yazarı Alaattin Taymaz, kitabı şu sözlerle anlatıyor: “Güzel işlerin karıncaları 15 kişilik  komitenin içinde şunu gördüm, Polatlı’ya fesleğenin kokusunu yaydınız. Sizin bu yaptığını ayın 18 den sonrada kaybolmayacağı için güzel bir amaç için buluma imkanı doğdu.  Fesleğen   aslında güneşi seven bir bitki.  Arda’nı gerçek hayatta  bir fesleğeni yok.  Ama benim hikaye kurgumda babasına ona kurumuş bir fesleğen getiriyor. Ve bunu birlikte canlandıracağız diyor. Arda suyunu veriyor her gün konuşuyor. Arda ya ilk gittiğinizde 10 dakika uzak durur konuşmaz  10 dakika sonra dünya haritasını çevirdiğinizde konuşmaya başlar damarını yakalarsınız. .Ben Fenerbahçe’den yakaladım.  Ada aslında fesleğeni canlandırırken kendini de tedavi ediyor. Bu hikayede umut isimli çocuk var. Umut doğumda annesini kaybeden bir çocuk ev kendini kapatıyor Arda umutla tanışıyor  onu hayata doğru çıkarırken kendisini de  tedavi ediyor. Arda  benim hikaye kurgumda güneşi sevmiyor. Neden sevmiyor? Yaz  olduğunda çocuklar  dışarıda top oynuyor geziyor. Arda gölge balkonda onları seyrediyor. Ama diyor ki hayatın  saklanma kısmındayım saklambaç kısmına geçeceğim. Göreceksin beni hayat seni   sobeleyeceğim. İşte bu noktada Arda’ yı saklanma kısmından saklambaç kısmına geçirecek olanlar sizlersiniz.12 kişilik komisyon Polatlı’nın sentezi. Bu komisyon  çok güzel işlerde imza atacak. Serkan ve Özgül Şentürk anne ve baba bu işin mimarlarıdır.”

Öztürk: “Arda Acıyan O Geceye Gelmesin”

“Perşembe akşamı kimse kimseye acımasın” diyen Öztürk; “Arda ya acıyanlar gemesin. Umudun adı arda olsun dedik, yüz binlerce çocuk adına  bu geceyi yapacağız. Arda ayağa kalkığında yüzbinlerce çocuğun gözündeki ışığı göreceğiz. Biz çoban ateşini Polatlı da aktık. Bu gecede  herkes eşleri ile bir arada gelecek. Mekan Sahibi Murat Külat ın  girişimi ile Ankara’nın un usta sanatçıları ücretsiz Arda için gelecekler. Hediyelerimiz olacak. Çekilişlerimiz olacak. Mehmet Sosykök ağabeyimizin getirdiği 4 büyüklerin formaları satışa çıkacak. Özlediğimiz birliktelik orada yaşanacak. Protokolsüz apoletlerin çıktığı şahıs ve eşleri ile gelecekler. O gün özellikle rütbeleriniz bırakarak gelmelerini istiyoruz.  Birlikte omuz omuza  birlikte yürüyeceğiz, kim nerede ise elimizi utacağız yeni umutlar için çalışacağız.”şeklinde konuştu.

“Arda’nın tedavisi tıp dergilerinde yer alacak”

Sevim Işık ise yaptığı konuşmada; “Yardımseverliği çocuk aileden öğrenir. Ben babamdan öğrendim. İş kadınıyım senelerce  çalıştım halende çalışıyorum.    Umduğumun çok üstünde bir para kazansam da huzursuzum  ve birlerinin yüreğine dokunmadığımı anlıyorum. İlla para değil, gidip bir insanın sırtını sıvazlamanız bile yetiyor. Böyle yaşamak gerekiyor.  Arda Yüz binlerce çocuk için umut olacak. O geceye gelmeyenler üzülün. Arda’nın tedavisi tıp dergilerinde yer alacak.  Arda İç Anadolu bölgesinin sembolü olacak. Arda ile birlikte sadece şuanda Türkiye 10 çocuk var. İnşallah hepsi iyi bir sonuçla ayaklanacaklar.  Serkan  oğlu için inanılmaz bir özveride bulunuyor. Anne Özgül de aynı şekilde evladını çok iyi bakıyor.”dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.