DOLAR 9,5509-0.37%
EURO 11,0821-0.53%
ALTIN 549,11-1,39
BITCOIN 598993-1,51%
Ankara

AÇIK

05:56

İMSAK'A KALAN SÜRE

POLAGRİ’yi 60 bin kişi gezdi

ABONE OL
10 Mayıs 2017 10:37
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Birçok sivil toplum kuruluşunun desteklediği, 27-30 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 2. POLAGRİ (Polatlı Tarım Ekipmanları Gıda Hayvancılık Fuarı) sona erdi.

180 firmanın doğrudan temsilcilikleriyle yer aldığı,65 tanesi ilçemiz firması olan fuarı, Türkiye’nin dört bir köşesinden gelen ziyaretçiler ile birlikte yaklaşık 60 bin kişi ziyaret etti.  Zümrüt Fuarcılığın ev sahipliğinde15000 m2 açık ve 5000 m2 kapalı olmak üzere toplam 20 bin m2 alanda düzenlenen 2. Polatlı Tarım Ekipmanları Gıda Hayvancılık Fuarı, sektörün Ankara’daki buluşma noktası oldu. Düzenlenen anketlere göre Memnuniyet oranı %72’lerde olan fuara Ankara, Konya, Karaman, Eskişehir, Afyon, Uşak, Bursa, Mardin, Çankırı, Çorum, Kırıkkale, Kırşehir İl ve İlçelerinden katılım gerçekleşti.  Dört gün süren fuar boyunca katılımcılar tarım ve hayvancılık alanındaki en son gelişmeleri ve yenilikleri ziyaretçilere sunma fırsatı yakaladı.

Sakarya “ Geçen yıl attığımız tohumların meyvelerini bu yıl toplamaya başladık”

Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya; “Fuarımıza 60 binin üzerinde ziyaretçi geldi. Bu fuarla ilçemizde üretilen tarımsal ürünlerle makinelerin tanıtımını yaptık. Polatlı dışından gelen firmalar da ilçemiz çiftçilerine kendi ürünlerini tanıtma şansı buldu. Geçen yıl attığımız tohumların meyvelerini bu yıl toplamaya başladık. Çünkü Polatlı çiftçisi ve sanayicisi her şeyin en iyisine layıktır. Fuar sonrasında yapılan anket programına göre katılımcılarımızın %72’si memnuniyetlerini dile getirerek gerçekleştirdiğimiz projenin altından başarıyla kalktığımızı doğrulamaktadır. Bu yolda ve projede yanımızda olan başta Polatlı Kaymakamı M.NedimTunçer’e, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bülent Korkmaz’a ve destekleyen STK’lara teşekkürlerimi bir borç bilirim.” Dedi.

Dev Tarım Makinaları Yoğun İlgi Gördü

Traktör ve en son teknoloji tarım makinelerinin tanıtıldığı fuarda dev makinalar göz doldurdu. Yüzde yüz Türk sermayeli markaların ve ithal traktörler ve tarım makinalarının yer aldığı alanda çiftçiler hem bütçelerine hem de aradıkları özelliklere uygun makinaları inceleme fırsatı yakaladı. Katılım sağlayan firmalar hem satış yapma imkanı bulurken hem de müşterilerini misafir ettiler.

Keçi ve Oğlakların Büyük Mücadelesi

Fuarda sergilenen son teknolojiler kadar STK’ların da düzenlediği Altın Başak Yarışması, En İyi Pancar Üreticisi Yarışması, Yoğurt Yeme Yarışması, En Güzel Oğlak Yarışması, Keçi Kırkma Yarışması, Pancar Pekmezli Tatlı Yarışması gibi iddialı yarışmalar organizasyona renk kattı. Yarışmalarda kazanan katılımcıların ödülleri ise protokol tarafından takdim edildi

PANPEK’te boy gösterdi

PolatlıTicaretOdası’nınkalkınmaajansıdesteğiileyürüttüğüŞekerPancarı’nınmarkalaşmasıiçinbüyükölçüdeyolkatettiğivebukapsamdakurmuşolduğuAnadoluBacılarıKadınKooperatifi’ninürettiğiŞekerPancarıPekmeziileyöreselürünleridefuardaziyaretçilerinbeğenisinesunuldu. Pancar Pekmezi, Süt Reçeli, Havuç Reçeli gibi ilçemize marka değeri katacak ürünlerin yer aldığı stant büyük ilgi gördü. Türkiye’nin en büyük hububat merkezlerinden, tarihi önem ve misyonu olan ilçemiz de Fuarı yöre ve çevre illerden gelen çok sayıda kişi ziyaret etti.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.