DOLAR 9,59330.04%
EURO 11,14260%
ALTIN 557,060,04
BITCOIN 6066971,77%
Ankara
10°

AÇIK

05:54

İMSAK'A KALAN SÜRE

Öztürk:“Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet diyoruz”

ABONE OL
2 Mayıs 2017 10:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Devlet Hastanesi İşyeri Temsilcisi ve Hak İş Polatlı Temsilcisi Yener Öztürk, 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü’ne ilişkin yazılı bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Polatlı Devlet Hastanesi İşyeri Temsilcisi Yener Öztürk, açıklamasında “1 Mayıs’ta, “Türkiye tarihinde önemli bir yeri olan, tarım ve turizm şehri, Doğu’nun İncisi Erzurum’da Hak İş Konfederasyonumuz Genel Başkanı Sayın Mahmut Arslan ve Başkanlar Kurulu Sendika Başkanlarımızı da selam olsun. 1 Mayıs’ı Hak İş ailesi olarak Erzurum’daki ruhla hep birlikte kutluyoruz.

HAK-İŞ olarak, 1 Mayıs kutlamalarında; taşeron işçilerine kadro istiyoruz, geçici ve mevsimlik işçilerin sorunları acilen çözülsün istiyoruz, yürütülmekte olan kamu sözleşmelerinin hızla, sosyal diyalogla ve taleplerimiz doğrultusunda sonuçlanmasını istiyoruz, teröre Hayır, Kardeşliğe Evet diyoruz.”dedi.

“Erzurum’da, 81 ilde ve tüm Türkiye’deyiz”

Öztürk:“Bizler, haklarımız için, özgürlüklerimiz için, demokrasi için, adil bir dünya düzeninin temeli olacak özgürlükçü, katılımcı, sivil ve demokratik Yeni Türkiye için, insanca hayat için birlikteyiz. Daha özgür, daha müreffeh, tam demokratik bir Türkiye için alanlardayız. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak sendikasız ve örgütsüz bütün çalışanlara ‘Örgütlü ol, Sendikalı ol, HAK-İŞ’li ol’ diyoruz. Sendikasızlaştırmaya, taşeronlaştırmaya, güvencesizleştirmeye, kayıt dışı ve düşük ücretlerle çalıştırmaya itiraz ettiğimiz için alanlardayız.”sözlerini ifade etti.

“İşçilerin sorununu gündemde tutmaya devam edeceğiz”

Polatlı Devlet Hastanesi İşyeri Temsilcisi Yener Öztürk “Geçici işçilerin, mevsimlik işçilerin sorunlarının acil çözümü için alanlardayız. Mevsimlik işçilerin sorununu gündemde tutmaya devam edeceğiz. Kamuya kadrolu işçi alınmasını istediğimiz için alanlardayız. İş kazası adı verilen iş cinayetlerinin son bulması için alanlardayız. İş kazalarının, güvencesiz, kuralsız çalışmanın sona erdirilmesini, işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin artırılmasını, sağlıklı çalışma ortamlarının oluşturulmasını istiyoruz. Kıdem tazminatı hakkımızın korunmasını, işsizlikle etkin olarak mücadele edilmesini istiyoruz. Sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasını, örgütlenen işçilerin işten çıkarılmamasını istiyoruz.”diyerek ülkedeki emekçilerin sorunlarına çözüm getirilmesini istediklerini vurguladı.

“Darbe girişimlerine karşı olduğumuz için alanlardayız”

Şehitlerimizi de unutmayan Öztürk “Hayatlarının baharında vatan için şehit olan askerlerimize, polislerimize, korucularımıza ve ülkemizin değişik bölgelerinde teröristlerce yapılan bombalı saldırılar sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Haktan rahmet, milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Ülkemiz üzerine oynanan siyasi oyunlara, kaos oluşturma çabalarına,  demokrasi dışı yöntemlere ve bütün darbe girişimlerine karşı olduğumuz için alanlardayız. FETO, PKK, DAEŞ, YPG, DHKP-C ve diğerleri hepsi terör örgütüdür; ülkemizin ve dünyanın bunlarla etkin mücadele etmesi çağrısı için alanlardayız. Türkiye’nin içerde ve sınırlarının ötesinde her türlü teröre karşı mücadelesini desteklemek için alanlardayız.”dedi.

“Birlik ve dayanışma içinde bir Türkiye istiyoruz” 

Olağanüstü halin uzatılması konusuna da değinen Öztürk “Hükümetin kurduğu Hak İhlalleri ve Mağduriyetleri Araştırma Komisyonu’nun çalışmalarını önemsiyoruz; etkin ve hızlı sonuçlar üretmesini istiyoruz. Bu çalışmaların, OHAL’in tekrar tekrar uzatılması nedenlerini hızla ortadan kaldırılmasına yardımcı olmasını istiyoruz. Herkesin barış ve istikrar içerisinde, huzur ve güven ortamında, birlik ve dayanışma içerisinde yaşadığı bir Türkiye istiyoruz.

Hak-İş olarak bugün; emek, barış, özgürlük ve demokrasi için haykırıyoruz.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Türkiye’de ve dünyada tüm emekçilere kutlu olsun.”sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.