DOLAR 9,59310.04%
EURO 11,1411-0.02%
ALTIN 557,310,08
BITCOIN 6073451,77%
Ankara
10°

AÇIK

05:54

İMSAK'A KALAN SÜRE

Mahir Özel:“Al bayraktan gök bayraklara selam olsun”

ABONE OL
2 Mayıs 2017 10:48
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Mahir Özel; kişisel  olarak gündemle ilgili söz aldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Mahir Özel, 2016 bütçe müzakerelerinde gündemle ilgili kişisel olarak söz alarak  “Öncelikle gündem dışı bir konuya değinmek istiyorum. Bu konularda hepimizin hassas olduğunu bilerek öncelikle Kerkük’ün kadim bir Türk şehri olduğunu, Kerkük’ ün Türkiye’nin kilidi olduğunu ifade etmek istiyorum. Çin zulmü altında, tüm dünyanın gözleri önünde feryat edip inleyen, dini ibadetleri dahi engellenen Doğu Türkistan’ a Uygur Türklerine buradan selam olsun. 2003’lü yıllarda ABD destekli PKK yandaşlarınca işgale uğrayan Kerkük ün, Türk’ ait tapu kayıtları, nüfus kayıt bilgileri talan edilip yakılıp yıkıldığı, Türk’ün – Türkmen’in tüm resmi kayıtlarının ve izlerinin dünya kamuoyu önün de silinmeye çalışıldığı ortadayken, bu gün de kadim Türk şehri Kerkük üzerin de Türkmen’e düşman gruplarca başka bayraklar çekilmek istenmektedir. Tüm bunlar yüce Türk Milletinin hafızasına tek tek not ettiği vahim olaylardır.”dedi.
“Musul Ankara’dır, Kerkük İstanbul’dur”
Özel :“Kerkük Türkiye’nin Irak’taki soydaşı, gardaşı, kaderdaşı, her şeyidir. Türkmenleri savunmak Türkiye’yi savunmaktır. Tarih Kerkük’ün binlerce yıllık Türk kenti olduğunu haykırırken, 80 milyonluk Türkiye’nin yanı başın da yeni senaryolarla Türkmeneli’ne rol biçenler ateşle oynamaktadır. Kendi yaktıkları ateş ilk olarak bu emperyalizmin maşalarını yakacaktır ve herkes hesabını buna göre yapsın Kerkük Türk’tür, sonsuza kadar Türk kalacaktır.”sözleriyle Çin zulmü altındaki insanların çaresizliğine değindi.
Belediye Meclisi üyesi Mahir Özel ayrıca “Al bayraktan gök bayraklara. Kerkük’e, Doğu Türkistan’a selam olsun. Bir kalite yönetim uzmanı olarak 2016 yılı başkent Ankara’nın tüm oluşumlarını tüm faaliyetlerini gerçekleştiren belediyemiz bürokratlarına buradan huzurunuzda ayrıca teşekkür etmek isterim. Genelde konuşmacı arkadaşlarım eleştiri yönüne gittiler bu onların en tabii hakları en doğru düşünceleri. Ancak bunlar da benim kişisel düşüncelerim.”dedi.

“ASKİ’nin özellikle kırsal mahallelerde yoğun sıkıntıları vardır”
Özellikle kırsal kesimdeki hizmetleri, Jeotermal ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’ndaki Özgür Güven’e ciddi faydalar veren  çalışmaları nedeniyle teşekkür eden Özel “Sokak hayvanları konusunda çok değerli hizmetleri konusunda  çok değerli hizmetleri nedeniyle  Şafak Uğur Hanım’a huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Fen İşleri Daire Başkanımız Sayın Vedat Üçpınar beyin çok yoğun bir çalışma sonun da yaptığı hizmetleri takdirle izledik. Bizler bir Polatlılı olarak Polatlı’da da bu hizmetlerden yeterince faydalanmak istediğimizi buradan ifade etmek istiyorum. ASKİ’nin özellikle kırsal mahallelerde yoğun sıkıntıları vardır. Bu kanalizasyon da böyledir, su işlerinde de maalesef böyledir. Eksik yanlarının bir an önce hizmete dönüştürmesini bekleyerek Genel Md. Necmettin Beye huzurlarınızda teşekkür ediyorum. EGO Genel Müdürlüğü’nden, otobüs hizmetlerini bir an önce Polatlı’da ve mahallelerinde görmek istediğimizi Polatlının temsilcisi  olarak huzurlarınızda ifade etmek istiyorum.”dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.