DOLAR 8,56310.03%
EURO 10,1160-0.09%
ALTIN 496,080,21
BITCOIN 3407366,87%
Ankara
26°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Üç Yıllık Sorunu Deniz Yalıtım Çözdü”

ABONE OL
1 Mayıs 2017 10:56
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Liderkent Site Sakinleri Mutlu…

“Ankara Deniz Yapı Yalıtım Firması Liderkent’in Üç Yıldır Sürünceme de Kalan, Dış Cephe Yalıtım Sorununu  Çözdü”

Geçen yıl gazetemizde 16 Temmuz tarihinde yayınlanan ve 80 site sakininin eylemle tepki gösterdiği, sitenin dış cephe yalıtımını, paralarını toplayıp yapmadan yalıtım firması haberini hatırlatmak istiyoruz.

İşte “Elifkent Site sakinlerinden yapı şirketine büyük tepki!” Haberimiz…

Şehitlik Mahallesi’nde bulunan 5 blok ve 80 daireden oluşan Liderkent Sitesi’nde vatandaşlar, blokların dış cephe mantolama çalışmalarında yaşanan aksaklıklar nedeniyle inşaat firmasına büyük tepki gösterdi. Şehitlik Mahallesi’nde yüzlerce kişinin yaşadığı Liderkent Sitesi sakinleri ilginç bir eyleme imza attı. Site sakinlerinden oluşan bir grup, site bahçesinde bir araya gelerek bundan 2 yıl önce blokların dış cephe, ısı yalıtım mantolama çalışmaları için anlaştıkları X Yapı şirketi yetkililerinin siteye uzun bir aradan sonra adım atması ile şirkete tepki gösterdiler.

Site bahçesinde toplanan öfkeli grup, henüz yapımı tamamlanmamış dış cephe, ısı yalıtım mantolama çalışmalarına rağmen kurulan iskelelerin kaldırılmak istenmesi üzerine tepkilerini dile getirdi. Protesto sırasından X Yapı şirketi yetkilileri ile vatandaşlar arasında sert tartışmalar yaşandı. Site sakinleri şikayetim var.com.tr sitesinde, firma hakkında benzer şikayetlerin yer aldığını ve resmi internet siteleri üzerinde yer alan vizyon ve misyonuna uygun davranışlar sergilemediğini ifade ettiler.

Site sakinleri; “Site içerisinde 5 blok var. Kendilerine göre bir sözleşme hazırlayıp parayı da bizlerden peşin aldılar. Sözleşmede belirtilen tarih üzerinden uzunca bir zaman geçti. İşçiler buraya gelip on gün kadar çalışıp sonrasında paramızı ödemiyorlar deyip çekip gitti. İki senedir süren çalışmalarda sadece bir bloğun çalışması bitti. İskeleler yüzünden kapı pencere açamıyoruz, hırsız korkusuyla evimizden dışarıya adım atmaya korkuyoruz.

İskeleler üzerinden evlerimize hırsız girecek korkusu var. Bugün buraya çalışmalar bitmeden iskeleleri sökmeye gelmişler. Kesinlikle çalışmalar bitmeden iskelelerin kalkmasına izin vermeyeceğiz. X Yapı şirketi yetkililerinin geldiğini gördük. Çalışmalarla ilgili bilgi almaya çalışıyoruz, konuşmak istiyoruz. Kendisi bizlere cevap vermeye tenezzül dahi etmiyor. Sorularımızı yanıtsız bırakarak yönetici ile görüşeceğiz diyor çekip gidiyor.

Bugüne kadar buraya on taneye yakın işçi ekibi geldi her gelen paramızı vermedi deyip çekip gitti. Böyle bir şey olamaz. Çalışmalar bitmeden buradan bir çivi dahi kaldıramazsınız. Biz iki yıldır çalışmalar bitecek umuduyla yaşıyoruz. Eğer ki yapamayacaklarsa bizlerden peşin aldığı parayı iade etsinler, başımızın çaresine bakalım.” şeklinde tepkilerini dile getirdi.

Sorunları Deniz Yalıtım çözdü

Şehitlik Mahallesi’nde bulunan 5 blok ve 80 daireden oluşan Liderkent Sitesi’nde vatandaşlar çok mutlu Çünkü üç yıldır yaşadıkları dış cephe mantolama ile doğan sorunlar bitti.Yani uzun süre pencerelerinden sadece mantolama için  kurulan iskeleler ardından Polatlı’yı izlediler. Aylarca bu iskeleler duvarlarında kaldı, halen yönetim ile mahkemelik olan firma o iskeleleri sökmeye geldiğinde de yaşananları, yukarıda söz ettiğimiz sorunları ayrıntısı ile, o günkü gazete haberimizde işlemiştik. Artık o sorunlar çözüldü.

Deniz Yalıtım firması, önce işi tamamlayıp daha sonra bina sakinlerinden işin bedelini taksit edeceği için de site yönetimi ile daha önce yaşanan ödeme sorunları da artık yaşanmayacak.

Gazetemize ziyaret

Site Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Bozkurt ve üç yıllık Liderkent sitesi bina yalıtım sorununu çözen Deniz Yalıtım firması sahibi Mehmet Nuri Altındağ gazetemizi ziyaret ederek konuya ilişkin bilgi verdiler.

Liderkent Site Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Bozkurt “ Sayın Polatlı halkı, Şehitlik mahallesinde bulunan Lider Kent sitesi yöneticisi olarak sizlerle bu başarıyı paylaşmak istedim. Daha önce sitemizin dış cephe mantolamasını  keops diye bir firmaya verdik ve o firma tarafından dolandırıldık ama piyasaya etiket yapmış ve sürekli başarılara imza atmış. Deneyimli kadrosuyla ve ekipleriyle işini hakkıyla yapan DENİZ YALITIM firmasıyla tanıştım. Sitemi DENİZ YALITIM’a yaptırdım. Ben Atilla Bozkurt Lider Kent Sitesi başkanı olarak DENİZ YALITIM’ın tüm personeline ve özellikle firma sahibine Sayın Mehmet Nuri Altındağ’a teşekkür ederim ve üç yıldır yaşanan sorunlarında çözüldüğünü ifade etmek için şunu söylemek isterim ki keşke Polatlı’da 10 sitem olsa DENİZ YALITIM firmasına yaptırsam. Emekleri için teşekkür ederim.”dedi.

 Deniz Yalıtım Firma  Yetkilisi;

Deniz Yapı, 2003 yılında Ankara bölgesinde konut inşa ederek inşaat sektöründe faaliyetlerine  başlamış. Zaman içerisinde kurduğu profesyonel kadrosu ile gerek teknoloji, gerek müşteri memnuniyeti ve ihtiyaçlarını harmanlayarak 2008 yılında yalıtım alanında da ismini duyurarak Ankara bölgesinde,bugünkü güçlü konumuna gelmiş.

Deniz Yalıtım firması sahibi Mehmet Nuri Altındağ,firması ile ilgili şunları söyledi.

Altındağ “ Öncelikle  Liderkent Site Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Bozkurt ‘a övgüleri için teşekkür ediyorum.Polatlı’da  Liderkent Sitesi dahil, Nur Ezgi Sitesi, Batıkent Sitesi ve Şafak sitesinin Dış yalıtım işlerini yaptık ve faaliyetlerimiz devam ediyor.

Ankarada’da son bir yılda, Eryaman’da Cevizdere Sitesi, Fatih’te Selsa Sitesi,Başak Apartmanı, Reyhan Apatmanı, Yeni Karacalılara Sitesi, Batıkent’te Yeni Erce Sitesi, Sincan’da Aktem Sitesi, Elif 92 Sitesi, Orhun Apartmanı , İşler Apartmanı, Elitler Apartmanı, Çilem Apartmanı, Ravza Apartmanı, Özgür Apartmanı, Yiğit Apartmanı, Karapürçek’te Başak Apartmanı, Hilal Apartmanı , Pursaklar’da 1 Blok 20 Daire olmak üzere yirmiden fazla site ve apartmanın dış yalıtım işlerini alnımızın akıyla bitirdik ve teslim ettik.

Deniz Yalıtım firması sahibi Mehmet Nuri Altındağ, son olarak  “Polatlı’da bugüne kadar birçok site ve apartmanın yalıtım sorunlarını çözdük. Biz prensip olarak ön ödemesiz iş yapıyoruz. Bize başvuran site apartman yöneticilerinin yalıtım ihtiyaçlarını yerinde gidip görerek ücretsiz keşif sonunda hazırladığımız proje ile kendilerine sunuyoruz. Daha sonra yalıtım sorununu çözüp parasal olarak ağırlıkla direkt daire-apartman sahipleriyle muhatap olarak çözdüğümüz için hiç kimse mağdur olmuyor. Bize ulaşmak istiyorsanız e-mail: denizyalitimm@gmail.com . Tel: 0312 264 29 20- Gsm:0533 455 29 20 ile ulaşabilirsiniz.”dedi.

Bizde İstiklal gazetesi olarak Polatlılı hemşerilerimiz adına kendilerine teşekkür ediyoruz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.