DOLAR 9,36110.28%
EURO 10,89350.34%
ALTIN 531,950,42
BITCOIN 579308-0,01%
Ankara
14°

PARÇALI BULUTLU

05:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

Onları Sokağa Mahkum Etmeyin!

ABONE OL
29 Nisan 2017 11:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çocukların dilendirilmesini önleme amacıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Polatlı Belediyesi işbirliği ile vatandaşları uyarı ve bilgilendirme çalışmaları başlatıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Polatlı Belediyesi işbirliği ile çocukların dilendirilmesini önleme amacıyla vatandaşları uyarı ve bilgilendirme amacıyla “Duyarlı Toplum Mutlu Çocuklar” çalışması başlatıldı. Bu çalışmalar kapsamında bilgilendirici afiş ve broşürler basıldı ve tüm ilçede dağıtımı yapılıyor. İlgili broşürde sokaktaki bu çocukların avuçlarına para konmamasını, bu hareketin çocukları sokağa daha çok bağladığını ifadeleri yer alıyor. >>>

Emniyet ve Belediye’den çocuk dilenci hamlesi

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Polatlı Belediyesi işbirliği ile çocukların dilendirilmesini önleme amacıyla vatandaşları uyarı ve bilgilendirme çalışmaları başlatıldı.

Çocukların dilendirilmesini önleme amacıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Polatlı Belediyesi işbirliği ile vatandaşları uyarı ve bilgilendirme amacıyla “Duyarlı Toplum Mutlu Çocuklar” çalışması başlatıldı. Bu çalışmalar kapsamında bilgilendirici afiş ve broşürler basıldı ve tüm ilçede dağıtımı yapılıyor. İlgili broşürde sokaktaki bu çocukların avuçlarına para konmamasını, bu hareketin çocukları sokağa daha çok bağladığını ifadeleri yer alıyor.

“Açılan ele verilen her para, bir sonraki eli açar”

İlgili broşürlerde şu ifadeler yer aldı: Bu yaşlar arasındaki çocukların aileleri tarafından ya da kendi rızalarıyla kayıt dışı (sosyal güvencesiz) olarak sokakta, gelişimlerini olumsuz etkileyen koşullarda yetişkinlere mal ve/veya hizmet satarak veya dilenerek kazanç sağlaması Sokak çocuk işçiliğidir.  Sokakta çalışan çocuk; (sokakta dilenen/dilendirilen ve çalışan/çalıştırılan) bulundukları ortam dolayısıyla aileleri ile irtibatları her an kopma noktasında ve en ağır sosyal dışlanmanın yanı sıra, gerek suç işleme, gerekse suç mağduru olma gibi her türlü risklerle karşı karşıyadır ve aynı zamanda korunmasızdır. Bunlara uygulanan Polisiye tedbirler ve ailelerin mağduriyetlerini azaltmaya yönelik yapılan çeşitli yardımlar bu çocukları sokaktan uzaklaştırmamaktadır. Sokakta çalışan çocuklar, avuçlarına para konulduğu ve kendileriyle alışveriş yapılarak nemalandıkları sürece sokağa bağlılıkları devam edecek, bunlara gelecekte kardeşleri ilave olacaktır/olmaktadır.”

 

 

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.